سردار كارگر:

ناامید کردن مردم از آینده کشور خیانت است

ناامید کردن مردم از آینده کشور خیانت است

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، یکی از طرح ها و برنامه های دشمن را ترویج ناامیدی میان مردم عنوان نمود و اظهار داشت: این که دانسته و یا ندانسته با حرف ها و سخنان نسنجیده مردم را به آینده کشور ناامید نماییم در واقع به کشور و ملت خیانت کرده ایم.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس، سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر در جلسه معاونین، رؤسای سازمان ها و مدیران کل استانهای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با تبریک هفته بسیج و روز نیروی دریایی ارتش، اظهار داشت: بسیج از الطاف و هدیه الهی به ملت شریف ایران بود. حکمت و تدبیر حضرت امام خمینی (ره) در فرمان تشکیل بسیج در کشور در واقع از الهامات الهی بود.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در ادامه اضافه کرد: اوج خدمات و ایثارگری بسیج در دوران دفاع مقدس مشهود و ملموس بود و خدمات بسیج و بسیجیان، جمهوری اسلامی را از شر خباثت های دشمنان در دوران جنگ تحمیلی نجات داد.
سردار کارگر با اشاره به اینکه اگر بسیج نبود، ممکن بود در راه پیروزی گرفتار مشکلاتی شویم، اظهار داشت: کشور ما بیشتر از هر چیزی نیازمند تفکر بسیجی است و این تفکر باید در مجموعه کشور حاکم باشد. در همه رده های نیروهای مسلح شامل نیروهای ارتش، سپاه، وزارت دفاع تا وقتی که تفکر بسیجی حاکم باشد، ما به پیشرفت و تکامل دست پیدا خواهیم کرد.
رئیس بنیاد حفظ و نشراثار دفاع مقدس با اشاره به اینکه امروز یکی از برنامه های دشمن تضعیف تفکر و روحیه بسیجی در سطح کشور است، بیان نمود: دشمن می خواهد بسیج را در سطح جامعه و کشور بدنام کند و به دنبال تضعیف، تحریف و انحراف تفکر و روحیات بسیج در سطح کشور است؛ اما امروز که دولت، مجلس و قوه قضاییه در راه رشد و تعالی نظام هماهنگ هستند، باید روحیه و تفکر بسیجی را سرلوحه کار خود قرار دهند تا نتیجه مورد نظر حاصل شود.
مشکلات کشور با روحیه بسیجی برطرف خواهد شد
وی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور ظرف چند سال آینده با همین روحیه و تفکر بسیجی برطرف خواهد شد، اضافه کرد: مسئولان باید با ایثار، جهاد و روحیه بسیجی در خدمت به مردم تلاش شبانه روزی و مجدانه داشته باشند.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اظهار داشت: امروز دشمن از راه مطالبات اقتصادی و اجتماعی به دنبال توطئه است؛ بنابراین مردم بزرگوار ما باید مراقب باشند تا خدای نکرده به دام و تله های دشمن نیفتند، البته مسئولان دولتی بخصوص مسئولان استانی باید در این رابطه هوشمندانه عمل کنند.
وی با تکیه بر این که رسانه ملی، اصحاب رسانه و خبرنگاران و کسانی که در فضای مجازی دستی دارند، باید مراقب سناریوهای از پیش تعیین شده دشمن باشند، خاطرنشان کرد: ما نباید یک مبحث محلی را استانی و یک مبحث استانی را ملی و بین المللی نماییم و اسم آنرا انعکاس بموقع خبر بگذاریم؛ چونکه این یکی از دام ها و تله های دشمن است.
سردار کارگر اضافه کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی حاصل خون صدها هزار شهید است، این نظام گوهری است که خداوند تبارک و تعالی به ما اهدا کرده است؛ بنابراین ما باید از این هدیه الهی مراقبت نماییم.
وی ضمن اشاره به برخی موضع گیری های غلط اظهار داشت: نباید کسی به خود اجازه دهد و بدون طرح و برنامه و تفکر صحبت و عمل کند.
نقد سازنده است اما دستاوردها هم گفته شود
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اضافه کرد: یکی از انتقاداتی که امروز مطرح می شود، این است که چرا اینهمه دستاورد که در طول ۴۳ سال گذار از انقلاب اسلامی به دست آمده از راه رسانه ها، مسئولان، نهادها و دستگاههای دولتی، اساتید دانشگاه ها و... عنوان و منعکس نمی گردد و یا کمتر منعکس می شود و همه فقط زبان انتقاد دارند؟
وی با اشاره به اینکه نقد سازنده کاری پسندیده و مطلوب است، اضافه کرد: اما باید در کنار انتقادات، به دستاوردها و موفقیت ها هم توجه گردد و این پیشرفت های مختلف در حوزه های مختلف هم باید به مردم گفته شود و به خوبی اطلاع رسانی شود. کشوری که در دوران دفاع مقدس سیم خاردار وارد می کرد، امروز به این سطح از توانمندی و خودکفایی رسیده است که به رغم تحریم های ظالمانه در خیلی از حوزه ها موفق عمل کرده است. کشوری که در گذشته قادر نبود، یک پل، یک تونل و یا سد بسازد، امروز به برکت انقلاب اسلامی خیلی از طرح های عمرانی گسترده در سطح کشوررا با توان متخصصان داخلی به مرحله بهره برداری می رساند.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ضمن اشاره به ساخت واکسن کرونا در داخل کشور اظهار داشت: دشمن کوشش کرد تا ساخت واکسن را بگونه ای دیگر جلوه دهد، اما بحمدالله این افتخار بزرگی بود که جمهوری اسلامی جزو کشورهایی باشد که خودش واکسن تولید نماید.
وی ضمن اشاره به گنجینه دفاع مقدس و پیروزی های پرارزش رزمندگان اسلام در این حوزه، اظهار داشت: ما در دفاع مقدس پیروز شدیم؛ اما امروز یک فرد ناآگاهی با حرف های نامربوط می خواهد افتخارات بزرگ دفاع مقدس را مخدوش کند؛ در صورتیکه دشمن به پیروزی ما در دفاع مقدس اعتراف کرده است.
سردار کارگر در ادامه اضافه کرد: متاسفانه امروز یک عده ای فکر می کنند، اگر هر روز از نظام و مسئولان انتقاد کنند، این به معنای همراهی کردن با مردم است؛ درحالی که این افراد در واقع دانسته یا ندانسته، باورهای غلط را در سطح جامعه رواج می دهند.
وی ترویج نا امیدی در بین مردم را از طرح ها و برنامه های دشمن عنوان نمود و اظهار داشت: این که ما دانسته و یا ندانسته با حرف ها و سخنان نسنجیده مردم را نسبت به آینده و نظام ناامید نماییم، یعنی در واقع به کشور و ملت خودمان خیانت کرده و خائنانه رفتار کرده ایم.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اظهار داشت: هر کسی که مردم را ناامید کند، پازل دشمن را تکمیل کرده و در جهت اجرای نقشه آمریکایی ها و صهیونیست ها گام برداشته است.
وی با تکیه بر این که جمهوری اسلامی در طول عمر ۴۳ ساله خود از بحران های گوناگونی عبور کرده است، اضافه کرد: امروز هم کشور ما با مشکلاتی مواجه می باشد که بطور قطع با اهتمام دولت و همدلی مردم برطرف خواهد شد.
هیچ بن بستی برای حل مشکلات کشور نداریم
سردار کارگر تصریح کرد: طبیعتا در راه پیشرفت جمهوری اسلامی با مشکلاتی مواجه هستیم، اما هیچ بن بستی برای حل این مشکلات وجود ندارد. جمهوری اسلامی به حول و قوه الهی تابحال با قدرت از بحران ها عبور کرده است و از این پس هم همین گونه خواهد بود.
وی یادآورشد: امروز متاسفانه عده ای بنا به جناح بازی سیاسی و یا در جهت این که خویش را همگام با مردم نشان دهند، مشکلات را پررنگ تر و بزرگتر از آنچه که هست، جلوه می دهند؛ در صورتیکه مسئول دلسوز کسی است که برای مشکلات چاره و راهکار ارائه نماید. متاسفانه امروز سیاسی بازی و جناح بازی در کشور سبب عدم انعکاس صحیح خدمات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: امروز تعداد افراد با سواد، متخصص و فارغ التحصیلان دانشگاهی ما با گذشته قابل مقایسه نیست و جوانان در جمهوری اسلامی ایران قادر به تولید واکسن و حضور در عرصه های مختلف علمی و پژوهشی هستند.
وی با تکیه بر این که تمامی موفقیت های به دست آمده در شرایط تحریمی و تهدیدی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی تحقق یافته است، اضافه کرد: کدام کشور را در دنیا میتوان پیدا کرد که سال ها با تحریم و مشکلات عدیده از جانب دشمنان مواجه بوده و در پرتو تمامی این مسائل و مشکلات به این همه توانمندی و افتخار دست پیدا کرده باشد و با اقتدار به مسیر خود ادامه دهد، بطور قطع این ها ثمره خون شهدا است.
سردار کارگر اظهار داشت: باآنکه بیشترین ظلم را ابرقدرت ها به جمهوری اسلامی کرده اند و امروز هم این اقدامات مخرب از جانب دشمنان همچنان ادامه دارد، اما این بدان معنا نیست که مسؤلان ما، همه مشکلات را به تحریم ها و تهدیدات گره بزنند؛ بنابراین باید برای مرتفع کردن مشکلات تلاش و اهتمام کرد، همانگونه که در دوران دفاع مقدس برای ساماندهی و بهبود وضعیت تلاش بی وقفه صورت گرفت.
اقتدار و امنیت ایران در منطقه مثال زدنی است
وی با اشاره به اینکه امروز هم جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه دارای اقتدار و امنیت مثال زدنی است، اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس آمریکایی ها خودشان اذعان کردند که بیشتر از ۳۵ کشور ضد جمهوری اسلامی از رژیم بعث حمایت کردند، اما با تمام این موارد ملت بزرگ ایران از همه این مشکلات و مصائب سربلند بیرون آمدند.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: دشمنان امروز با دروغ پردازی و بزرگ نمایی می خواهند کشور ما را از دستیابی به دانش هسته ای که با سایر علوم و مسائل حیاتی در ارتباط می باشد بازدارند، این ها به همین بهانه دانشمندان هسته ای ما را ترور کردند؛ در صورتیکه سلاح هسته ای تنها یکی از موارد در رابطه با دانش هسته ای است و جمهوری اسلامی ایران هیچ وقت به دنبال دستیابی به سلاح هسته ای نبوده و نخواهد بود؛ البته دشمنان با دستاویز قرار دادن این بهانه های واهی می خواهند ما را در رسیدن به دانش هسته ای و از پیشرفت در سایر عرصه های در رابطه با دانش هسته ای بازدارند.
جناح بازی ها سبب شده خدمات نظام نادیده گرفته شود
وی با اشاره به اینکه امروز کشور دستخوش بازی های سیاسی برخی جناح ها شده است، اضافه کرد: متاسفانه جناح بندی ها و گروه بندی های سیاسی سبب شده تا هریک به تخطئه دیگری بپردازند و خدمات نظام را نادیده بگیرند در صورتیکه این قبیل کارها خیانت و بزرگترین ظلم به کشور و مردم است.
سردار کارگر خاطرنشان کرد: امروز همین سیاست بازی ها و افشاگری هایی که به راه افتاده در واقع آفت کشور و مملکت به حساب می آید، ما اجازه نداریم بر پایه مطالب و حرف های بی اساس با آبروی افراد بازی کنیم؛ بنابراین موضوعی که در محکمه اثبات نشده و مستند نیست و اجازه مقام قضایی برای مطرح کردن آن صادر نشده است را نباید در سطح جامعه منتشر نماییم که این کار خلاف قانون، اخلاق و انسانیت است.
وی با تکیه بر انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن مسئولان کشور اظهار داشت: امروز باید همه ما مراقب باشیم تا به خاطر میز و جایگاه در زمین دشمن بازی نکنیم. ما میراث دار شهدا و خانواده های ایثارگران هستیم، یک روز این عزیزان برای دفاع از وطن از جان خود گذشتند و امروز هم این وظیفه بر عهده ما است که با تلاش و اهتمام شبانه روزی جهت مرتفع کردن مشکلات مردم گام برداریم.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به اینکه استقلال داشتن در جهان برای ما هزینه دارد، اظهار داشت: اردشیر زاهدی و خیلی از مسئولین دوره طاغوت در کتاب خاطراتشان می گویند که یک گروهبان آمریکایی نسبت به یک ژنرال ما ارجحیت داشت و ما نباید این مسائل را فراموش نماییم. امروز بالاترین ارزش در کشور ما استقلال و آزادی است که بحمدالله از آن برخورداریم.
سردار کارگر ضمن اشاره به این که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران راه طولانی در پیش دارد، اظهار داشت: ما هنوز اول راه هستیم و باید برای پیشرفت و اعتلای کشور تلاش وافری داشته باشیم.
اگر سال ۱۳۵۹ قوی بودیم دشمن به ما حمله نمی کرد
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با تکیه بر این که رویه جمهوری اسلامی ایران برقراری روابط مسالمت آمیز با سایر کشورها است، اظهار داشت: البته که در راه استقلال، آزادی و امنیت باید قوی باشیم، ما توان دفاعی و موشکی را برای دفاع از خود در مقابل تهدیدات می خواهیم؛ اگردر سال ۱۳۵۹ قوی بودیم، مسلما دشمن به ما حمله نمی کرد. دشمن تا مادامی که ما قوی و مقتدر هستیم جرأت نمی کند به ما نزدیک شود و اگر ما تضعیف شویم دشمن باردیگر طمع خواهد نمود.
وی اظهار داشت: یکی از مهم ترین وظایف مسئولان جمهوری اسلامی این است که پیشرفت ها و دستاوردهای کشور را در طول ۴۳ سال گذار از پیروزی انقلاب اسلامی عنوان و اطلاع رسانی کنند. متاسفانه برخی در داخل کشور امروز حرف های آمریکایی ها و صهیونیست ها را تکرار می کنند، و تمام پیشرفت های نظام را نادیده می گیرند و اشکالات را برجسته می کنند؛ این درحالی است که با آنها با رأفت اسلامی رفتار می شود.
سردار کارگر ضمن اشاره به فتنه سال ۱۳۸۸ اظهار داشت: ملت فهیم ایران هیچگاه جنایات و توطئه این افراد را فراموش نمی کنند، این افراد در آن دوره نظام را تا لبه پرتگاه بردند و امروز از روشنفکری دم می زنند و خویش را حامی مردم عنوان می کنند؛ در صورتیکه سال ها دولت و دستگاههای اجرایی دست همین افراد بوده است و اغلب تحریم هایی هم که ضد نظام جمهوری اسلامی تحمیل شده است، پس از سال ۱۳۸۸ اتفاق افتاد؛ این تحریم ها در واقع انعکاس خیانتی بود که از جانب بعضی از همین افراد صورت گرفت که به دشمن گرا دادند و اسرار نظام را فاش کردند.
مطالبات باید از مراجع قانونی پیگیری شود
وی با اشاره به اینکه مردم باید مطالبات خویش را از مراجع قانونی پیگیری کنند، اظهار داشت: مردم و مسئولان باید هوشیار باشند، امروز اعتراضات مردمی نباید بستری برای ورود، دخالت و نفوذ دشمنان شود، نباید اجاره دهیم دشمن بر مطالبات مردم سوار شود و از آن بهره برداری سیاسی کند. ملت ایران آگاه، بصیر و فهیم هستند و هرجا که متوجه شوند دشمن می خواهد از آنها سوء استفاده نماید خط شان را از خط دشمن جدا می کنند.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ضمن اشاره به خدمات سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش اظهار داشت: همانطورکه مقام معظم رهبری فرمودند: اگر مجاهدت این عزیزان در سوریه و عراق نبود ما باید در کرمانشاه و همدان با داعش و عناصر تکفیری می جنگیدیم.
وی با اشاره به اینکه داعش پشت مرزهای ما بود، با این وجود جمهوری اسلامی در امنیت و صلابت به سر می برد، اضافه کرد: این درحالی بود که اروپایی ها و آمریکایی ها در معرض خطر حضور عناصر تکفیری داعش بودند.
وظیفه داریم به دولت کمک کنیم/ باید به دولت فرصت داد
سردار کارگر در ادامه اظهار داشت: ما امروز وظیفه داریم به دولت فعلی کمک کنیم؛ چون که این عزیزان در طول سه ماهی که بر سر کار آمده اند برای حل مشکلات مردم تلاش شبانه روزی می کنند و در مقابل جوسازی ها کوتاه نمی آیند.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ضمن اشاره به این که نباید از دولتی که سه ماه بر سر کار است و هنوز انتصابات آن کامل نشده، توقع مرتفع ساختن همه مشکلات را داشت، اضافه کرد: باید به دولت فرصت داده شود و به آنها کمک کرد؛ اما در این فاصله برخی آمده اند و عملکرد دولت را ارزیابی می کنند که این جای تأمل دارد.
سردار کارگر اظهار داشت: ما انقلابی و حزب اللهی هستیم و پای این انقلاب و رهبری تا آخرین قطره خون ایستاده ایم و از این که در این راه قرار گرفته ایم، به خود می بالیم. ما به شهدا، جانبازان، رزمندگان و به سردار سلیمانی ها و فخری زاده ها افتخار می نماییم. ما باید با همین اعتقادات به سمت قله های پیشرفت حرکت نماییم، چون هرچه داریم به برکت خون پاک این شهدای والامقام است.
وی اظهار داشت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس باید جایی باشد که روحیات و تفکرات بسیجی و اسلام ناب محمدی در آن ساری و جاری باشد؛ چون ما می خواهیم از دفاع مقدس دفاع نماییم و دفاع مقدس به فرموده شهید حاج قاسم سلیمانی آیینه تمام نمای معارف اسلامی است.

1400/09/09
11:33:36
5.0 / 5
1152
تگهای خبر: آمریكا , ارتش , اروپا , ایران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل