روابط عمومی كل سپاه:

شبکه بزرگ قاچاق سازمان یافته لوازم خانگی منهدم شد

شبکه بزرگ قاچاق سازمان یافته لوازم خانگی منهدم شد

سیاسی: روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای از شناسایی یکی از سرشبکه های بزرگ قاچاق سازمان یافته لوازم خانگی و ضربه به این شبکه آگاهی داد.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این اطلاعیه ای اشاره کرد: پاسداران گم نام امام زمان در سازمان اطلاعات سپاه بعد از ماه ها رصد اطلاعاتی، با هماهنگی دستگاه قضایی موفق به شناسایی یکی از سرشبکه های بزرگ قاچاق سازمان یافته لوازم خانگی و ضربه به این شبکه شدند.
این اطلاعیه می افزاید: شبکه مذکور در مدت دو سال فعالیت خود مبادرت به قاچاق حدود ۳۰ هزار دستگاه انواع لوازم خانگی غالباً با نشان های تجاری کشور کره جنوبی به کشور کرده است.

در این اطلاعیه آمده است: در این عملیات اطلاعاتی، اعضاء اصلی شبکه دستگیر و حدود چهار هزار دستگاه انواع لوازم خانگی شامل یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و کولرگازی و تلویزیون کشف و ضبط شد.

این اطلاعیه می افزاید: این شبکه با سوءاستفاده از رویه های قانونی کولبری و ته لنجی که بمنظور پشتیبانی از معیشت مرزنشینان وضع شده است؛ مبادرت به قاچاق کلان این کالاها از مرزهای غربی و بنادر جنوبی کشور و انتقال آن به انبارهای خود و یا فروش به مشتریان خود در سراسر کشور می کرد؛ در صورتیکه بنابر قانون ساماندهی مبادلات مرزی، ورود تجمیعی و تجاری کالاهای مشمول این قانون به داخل کشور ممنوعست.

در اطلاعیه روابط عمومی کل سپاه جاسازکردن لوازم خانگی در کامیون های حمل گندم و ذرت از بندر امام خمینی (ره) و انتقال آن با بهره گیری از خودرو های سبک و شوتی ها به انبارهای بدون مجوز از شگردهای این شبکه برای قاچاق عنوان و تاکید شده است: شبکه مذکور جهت تامین منابع ارزی کالای قاچاق، مبادرت به واریز مبالغ ریالی به حساب شرکتهای بزرگ صادرکننده داخلی می نمود. در این پروسه ارز حاصل از صادرات که باید وارد سامانه نیما گردد، صرف تامین کالای قاچاق می شد.


منبع:

1400/09/07
14:23:51
5.0 / 5
1102
تگهای خبر: سازمان , عمومی , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل