هفتمین دوره رزم مشترک دانش آموزان درجه داری ارتش

هفتمین دوره رزم مشترک دانش آموزان درجه داری ارتش

به گزارش سیاسی آیین افتتاحیه هفتمین دوره جامعه پذیری رزم مشترک دانش آموزان درجه داری ارتش در مرکز آموزش جوادالائمه(ع) نیروی زمینی ارتش برگزار گردید.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ محمودی معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آیین افتتاحیه هفتمین دوره رزم مشترک دانش آموزان درجه داری ارتش اظهار داشت: بزرگترین سرمایه هر کشور، نیروی انسانی مومن و متعهد است و باید قدردان این سرمایه بود چون این نیروی انسانی آگاه است که در صحنه های پر خطر و در صورت نیاز مملکت حضور می یابد و مانند دفاع مقدس و سایر بحران ها ایستادگی و جانفشانی می کند.
وی خطاب به دانش پژوهان درجه داری ارتش اضافه کرد: قرار دادن تجهیزات محرمانه و امنیتی در اختیار شما، نشان از اوج اعتماد یک سازمان به نیروی انسانی و کارکنانش دارد، آینده نیروهای مسلح در دستان توانمند شما جوانان است.
معاون اجرایی ارتش با بیان این که برگزاری این دوره از اهمیت ویژه ای برای ارتش برخوردار می باشد اظهار داشت: در سالهای گذشته آموزش اولیه به صورت نیرویی برگزار می شد اما به علت ایجاد هم افزایی، هماهنگی و وحدت میان نیروهای درجه داری ارتش، با تدابیر هیات رئیسه و فرماندهی کل ارتش، تصمیم به برگزاری مشترک این دوره ها گرفته شد.
سرتیپ محمودی ضمن اشاره به سابقه مرکز آموزش درجه داری جوادالائمه اظهار داشت: بهترین مکانی که می توانیم دوره ی جامع پذیری را در آن برگزار نماییم، مرکز آموزش درجه داری جوادالائمه نیروی زمینی است که سابقه تاریخی در برگزاری چنین دوره هایی را دارد.
در ادامه امیر سرتیپ کیومرث شرفی معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش ضمن اشاره به برگزاری مناسب این دوره در مرکز درجه داری جوادالائمه اظهار داشت: ما در این دوره همچون دوره های قبل همه چیز را برای برگزاری یک دوره ی آموزش کامل و جامع مناسب ارزیابی کردیم و با مدیریت امیر آزادی فرماندهی محترم مرکز آموزش جوادالائمه، تدابیری در نظر گرفته شده تا یک دوره ی آموزشی به روز و استاندارد را شاهد باشیم.
در ادامه امیر سرتیپ محمدحسین مستشاری معاون تربیت و آموزش نیروی زمینی ارتش ضمن اشاره به شروع به کار دوره ی جدید جامع پذیری ارتش اظهار داشت: خدا را شاکر هستیم که این دوره هم مانند دوره های پیشین آغاز مناسبی داشت و ارتش و نیروی زمینی امکانات بسیار خوبی را برای پرورش درجه دارانی که نیاز عملیاتی ارتش را در واحدهای رزمی برآورده می کنند، فراهم نموده اند. در این دوره پرورش را مقدم بر آموزش دیده ایم و برای هر گروهان یک روحانی در نظر گرفته ایم چونکه پرورش مکتبی و پرورش روحیه ی ایثار و شهادت برای ارتش اولویت است و این اصل را در این دوره متجلی کرده ایم.
در آخر امیر سرتیپ فرزاد آزادی فرمانده مرکز آموزش درجه داری جوادالائمه ضمن اشاره به آماده سازی این مرکز برای برگزاری دوره جدید رزم مشترک ارتش اظهار داشت: «مطابق آمارهایی که از نیروهای چهارگانه ارتش برای پذیرش دوره ی جدید دریافت کرده بودیم، از حدود یک ماه قبل زیرساخت آموزشی و اسکان دانش آموزان را فراهم نموده بودیم. از آنجاییکه این دوره برای ارتش جمهوری اسلامی ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد کادر آموزشی چه از میان فرماندهان و چه از میان روحانیون، بگونه ای انتخاب شده اند که دانش آموزان در مدت زمان برگزاری دوره بالاترین سطح آموزشی را دریافت نمایند.
دوره جامعه پذیری رزم مشترک دانش آموزان درجه داری ارتش، شامل آموزش های مقدماتی برای ورود درجه داران به ارتش است که به صورت مشترک در نیروهای چهارگانه ارتش، همه ساله در مرکز آموزش جوادالائمه(ع) نیروی زمینی ارتش برگزار می گردد و بعد از این دوره ۲ ماهه، درجه داران هر نیرو برای طی دوره های تخصصی به مراکز آموزش درجه داری نیروی مربوطه اعزام می شوند.
منبع:

1400/09/02
23:26:57
5.0 / 5
1066
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل