تاکید وزیر امور خارجه بر برقراری مجدد پروازها میان دو کشور ایران و آذربایجان

تاکید وزیر امور خارجه بر برقراری مجدد پروازها میان دو کشور ایران و آذربایجان

سیاسی: وزیر امور خارجه کشورمان، در دیدار با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان بر لزوم تسهیل مراودات اتباع طرفین و برقراری مجدد پروازها میان دو کشور تاکید نمود.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، «شاهین مصطفی یف» معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان و رئیس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی این کشور با جمهوری اسلامی ایران که برای دیدار کاری یک روزه به تهران سفر کرده است، عصر امروز با حسین امیر عبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان دیدار و در باره آخرین تحولات منطقه قفقاز و همکاریهای دوجانبه گفتگو و تبادل نظر کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به گسترش مناسبات تجاری بین و پیوندهای عمیق دوملت، آزادسازی اراضی جمهوری آذربایجان را زمینه ساز شروع فصل نوین در مناسبات اقتصادی دو کشور خواند و بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های اقتصادی طرفین در زمینه های تجارت، حمل و نقل، انرژی و گردشگری اصرار کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همین طور با اشاره به توانمندی های جمهوری اسلامی ایران، آمادگی شرکت های ایرانی برای مشارکت در بازسازی مناطق تازه آزاد شده را اعلام نمود و با استناد به موفقیت های دو کشور در حوزه واکسیناسیون، بر لزوم تسهیل مراودات اتباع طرفین و برقراری مجدد پروازها میان دو کشور اصرار کرد.

امیر عبداللهیان در بخش دیگری با اشاره به موضع دائمی جمهوری اسلامی ایران درحمایت از تمامیت ارضی کشورها بر تغییر ناپذیری مرزهای بین المللی درمنطقه اصرار کرد.

معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدارهای سازنده خود با وزرای نفت و راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران، از نزدیک بودن دو کشور به توافقات تاریخی در زمینه های نفت، گاز و حمل و نقل آگاهی داد.

وی همچنبن با تاکید بر نقش سازنده وزیران امور خارجه دو کشور در عبور از تنش های اخیر، از برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور در اوایل سال میلادی آینده آگاهی داد.

شاهین مصطفی یف در بخش دیگری با اشاره به افزایش مبادلات تجاری طرفین از شروع سال ۲۰۲۱، افزایش ۲۲ درصدی مبادلات تجاری در دوران پاندمی را نشانگر مناسبات دوستانه و ظرفیت های اقتصادی طرفین عنوان نمود.

دو طرف همین طور درباب اجلاس پیش روی سران اکو و اسناد توافقات بین رایزنی کردند.

منبع:

1400/08/30
23:45:12
5.0 / 5
1067
تگهای خبر: ایران , سفر , كشور , نخست وزیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل