نایب رئیس كمیسیون عمران مجلس در رویداد ملی سكوی پرتاب مطرح كرد

بسترسازی برای ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور

بسترسازی برای ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور

به گزارش سیاسی نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای مسکن های حمایتی باید وام های کم درصد در نظر گرفته شود، تصریح کرد: البته بسترسازی ها صورت گرفته تا سالیانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، دکتر صدیف بدری در نخستین رویداد ملی سکوی پرتاب با موضوعیت روش های نوین ساخت و ساز که امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، اظهار داشت: ما در طول فعالیت دولت ۱۱ و ۱۲ در حوزه مسکن با چالش جدی فکری و نبود برنامه ریزی مواجه بودیم.
وی افزود: ما در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با مسئولین و پیمانکاران به این نتیجه رسیدیم که هماهنگی میان بخش ها و مدیریت واحد در سیاستگذاری وجود ندارد. در این راستا، طرح جهش تولید و مسکن را ایجاد کردیم که تصویب طرح جامع مسکن می باشد.
مهندس بدری ضمن اشاره به میزان اجاره نشینی در کشور اظهار داشت: تعداد مسکن از نظر تعداد خانوارها متعادل است، اما اجاره نشینی از ۱۲ درصد به ۳۰ درصد رسیده است.
وی با اشاره به اینکه چاره کار، ساخت مسکن حمایتی است، اضافه کرد: برای مسکن های حمایتی باید وام های کم درصد در نظر گرفته شود. البته بسترسازی ها صورت گرفته تا سالیانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته شود.
منبع:

1400/08/16
13:08:23
5.0 / 5
1301
تگهای خبر: تولید , دولت , شورا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل