گزارش توئیتری وزیر خارجه آذربایجان از گفت وگوی خود با امیر عبداللهیان

گزارش توئیتری وزیر خارجه آذربایجان از گفت وگوی خود با امیر عبداللهیان

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در پیامی توییتری به موضوعات گفت وگوی تلفنی اش با وزیر امور خارجه کشورمان اشاره نمود.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، جیحون بایرامف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در صفحه توییترش درباره گفت وگوی اخیر خود با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نوشت: با حسین امیر عبداللهیان همکار گران قدرم از ایران گفت وگویی تلفنی داشتم. برای او آرزوی سلامتی و شفای عاجل از بیماری کرونا را داشتم.
بایرامف در ادامه اظهار داشت: ما بر تعهدمان نسبت به پیش برد بیشتر همکاری دوجانبه و کمک مان به صلح و شکوفایی در منطقه تاکید کردیم.
وزارت امور خارجه کشورمان هم درباره این گفتگو بیان کرد که وزرای امور خارجه دو کشور در یک گفت وگوی تلفنی در مورد روابط دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
امیرعبداللهیان با یادآوری برادری و روابط نزدیک میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، تصریح کرد که در ماه های اخیر همزمان با بروز برخی سوتفاهمات، طرف هایی که دوست دار روابط خوب میان دو کشور نیستند، فعال شده بودند که با درایت مقامات دو کشور از آن عبور کردیم. حالا دو کشور می توانیم به سمت گسترش هرچه بیشتر همکاریهای دوجانبه حرکت نماییم.
وزیر امور خارجه همینطور خاطرنشان نمود که جمهوری اسلامی ایران از فرمت های منطقه ای همچون فرمت ۳+۳ قویا حمایت می کند و اعتقاد دارد که میتوان مشکلات منطقه ای را از راه ساز و کارهای درون منطقه ای حل و فصل نمود.
منبع:

1400/08/15
21:36:09
5.0 / 5
1210
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل