کوشش برای حضور مددکاران افتخاری در زندان ها

کوشش برای حضور مددکاران افتخاری در زندان ها

سیاسی: روسای سازمان زندان ها و بهزستی کشور بر پیگیری حضور مددکاران افتخاری در زندان ها و هم حمایت هرچه بیشتر از مددجویان و خانواده زندانیان در حبس اعلام آمادگی کردند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، محمدمهدی حاج محمدی رئیس سازمان زندان ها و علی محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور با یکدیگر دیدار و بر انجام اقدامات مشترک و هم حمایت هرچه بیشتر از زندانیان و خانواده های آنان تاکید کردند.
رئیس سازمان زندان ها در این دیدار ضمن اشاره به این که برخی زندانیان علت بزهکاری را فقر می دانند، اظهار داشت: ما در امر زندانبانی هم غصه زندانی را می خوریم و هم از خدمت به آنان و خانواده هایشان افتخار خواهیم کرد و این در گروی انجام اقدامات متفاوت و تلاشهای مضاعف است.
بکارگیری ظرفیت بهزیستی در حوزه مددکاران افتخاری زندان‎ها
حاج محمدی با توضیح نقشی که امروز مددکاران اجتماعی می توانند در زندان ها ایفا کنند، اظهار داشت: در زندان ها و مطابق با تجویز آیین نامه ها، اشخاص حقیقی می توانند در امر مددکاری به جمع ما در کمک به زندانیان ملحق شوند. این ماجرا از آنجا اهمیت می یابد که مهم ترین خواسته و دغدغه امروز زندانیان، خانواده و رفع گرفتاری های آنان است.
وی خاطرنشان کرد: پشتیبانی از زندانیان کم توان و یا خانواده زندانیانی که گرفتار معلولیت و کم توانی هستند همواره مورد تاکید است، ضمن این که از تجربیات بهزیستی استقبال می نماییم چون که ما قائل به شیوه اداره مددکارانه امورات زندان هستیم.
رئیس سازمان زندان ها نقش بهزیستی را در مراقبت ‎های پس از خروج مددجویان از زندان مهم دانست و اضافه کرد: با عنایت به ظرفیت مددکاران سازمان بهزیستی، امیدواریم در حوزه مددکاران افتخاری در زندان‎ها بتوان از ظرفیت بهزیستی استفاده نمود. در این راه از مشارکت نیروهای مردمی که انگیزه خدمت دینی، انقلابی و انسان دوستانه در زندان ها دارند، دعوت به همکاری می نماییم.
حضور تمام قد بهزیستی در کنار اهداف حمایتی زندان ها
در ادامه این نشست رئیس سازمان بهزیستی کشور، اعلام نمود: با استفاده از ظرفیت زندان‎ها بطور قطع میتوان فصل مشترک جدیدی را با سازمان زندان ها داشته باشیم و به خانواده هایی کمک کرد که امروز گرفتارند. پشتیبانی از خانمهایی که امروز سرپرستانشان در زندان هستند، می تواند با برقراری مستمری و غیره شکل اجرایی بگیرد.
وی همینطور خطاب به رئیس سازمان زندان ها تاکید کرد: سازمان زندان ها آنچه در استان ها و در حوزه کمک به مددجویان و خانواده آنان نیاز می داند را به ما ارجاع تا سریعا رسیدگی شود.
قادری افزود: ما تمام قد به صورت جهادی در کنار سازمان زندان ها هستیم چون که اعتقاد داریم این مردم هستند که در صف اول مبارزه با صدمه های اجتماعی قرار دارند. با استفاده از گروههای جهادی میتوان به دورترین مناطق کشور رفت و به مردم خدمت کرد. آرزو داریم از درون همین زندان، افرادی تربیت شوند که برای کشور دست به کارهای بزرگی بزنند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور، یادآوری می شود؛ رئیس سازمان زندان ها در این جلسه از مدیران بهزیستی برای بازدید از زندان و سرکشی از خانواده آنان دعوت به حضور عمل آورد؛ همینطور مقرر شد تفاهمنامه ای میان این دو سازمان در زمینه اقدامات، مأموریت ها و اهداف مشترک برای عرضه خدمات حداکثری به مددجویان زندان ها و خانواده های شان منعقد شود.1400/08/15
11:42:35
5.0 / 5
1063
تگهای خبر: خدمات , سازمان , عمومی , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل