همکاریهای آموزشی ارتش های ایران و پاکستان افزایش می یابد

همکاریهای آموزشی ارتش های ایران و پاکستان افزایش می یابد

به گزارش سیاسی معاون تربیت و آموزش ارتش، با اشاره به اینکه درپی توسعه روابط دیپلماتیک و دوستی با کشور پاکستان از راه تعاملات آموزش نظامی هستیم، اظهار داشت: مقدمات امضای تفاهمنامه های آموزشی بین ارتش های دو کشور در دیدار مدیرکل آموزش ارتش پاکستان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی ارتش، سرتیپ علیرضا شیخ در دیدار دریابان عبدالباسط بات مدیرکل آموزش ارتش پاکستان اظهار داشت: امروز مفتخریم که میزبان ارتش پاکستان هستیم و هیات آموزش ارتش این کشور در این سفر از مجموعه های آموزشی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچون دانشگاه افسری امام علی(ع) نیروی زمینی و دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش بازدید می کنند.
معاون تربیت و آموزش ارتش با تکیه بر اینکه به دنبال توسعه روابط دیپلماتیک و دوستی با کشور پاکستان از راه تعاملات آموزش نظامی هستیم، افزود: مقدمات امضای تفاهمنامه های آموزشی بین ارتش های دو کشور در این دیدار مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
دریابان عبدالباسط بات مدیرکل آموزش ارتش پاکستان هم در این دیدار اظهار داشت: هدف اصلی از سفر به ایران، افزایش همکاری بین دو کشور در حوزه آموزش های نظامی است.
وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران و پاکستان دو کشور همسایه و برادر هستند که امیدوارم این دیدار باعث افزایش سطح همکاریهای در میان در حوزه مسائل آموزشی شود.
در بدو ورود هیات ارتش پاکستان به دانشگاه افسری امام علی(ع)، مقامات این هیات با نثار تاج گل به مزار شهدای گمنام تدفین شده در این دانشگاه به مقام شامخ شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران ادای احترام کردند.منبع:

1400/08/04
22:03:20
5.0 / 5
1165
تگهای خبر: آموزش , ارتش , ایران , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل