در دیدار سردار سرلشكر باقری و وزیر دفاع روسیه

لزوم تقویت همکاریهای دفاعی-نظامی ایران و روسیه مورد تاکید قرار گرفت

لزوم تقویت همکاریهای دفاعی-نظامی ایران و روسیه مورد تاکید قرار گرفت

سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروی های مسلح جمهوری اسلامی ایران و سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه رور سه شنبه با یکدیگر دیدار و بر لزوم تقویت همکاریهای نظامی-دفاعی بین دو کشور تاکید نمودند.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، در این جلسه دو طرف سطح مناسبات دو کشور بویژه در عرصه نظامی را مطلوب ارزیابی و بر تقویت همکاری ها تاکید نمودند.
این دیدار که در ادامه دیدارهای سردار سرلشکر باقری با مقام های ارشد دفاعی-نظامی روسیه انجام شد، دو طرف علاقه مندی خویش را برای ارتقای سطح مناسبات در حوزه های مورد علاقه طرفین اعلام نمودند.
در این دیدار درمورد همکاری نیروهای مسلح روسیه و ایران گفت و گو شد.شایگو در ابتدای این دیداربا ابراز خرسندی همکاریهای دفاعی و نظامی دو کشور که در مسیری پرشتاب در حرکت است: افزود روسیه آماده پشتیبانی از همکاریهای چندجانبه و پویای نظامی با ایران است.
شایگو همینطور با ابراز خرسندی از بازگشت امنیت در سوریه اظهار داشت: ایران بازیگر فعال منطقه بویژه در مبحث سوریه بوده و مسکو علاقمند به توسعه روابط با ایران است.
وی اضافه کرد: عضویت رسمی ایران در سازمان همکاری شانگهای سبب تقویت همکاری ها با کشورهای عضو و بویژه روسیه خواهد شد.
شویگو همینطور در دیدار با سردار باقری اظهار داشت: اوضاع به دنبال تهدیدات ناشی از افغانستان شامل قاچاق مواد مخدر و داعش، وضعیت آسانی نیست. س
سر لشکر باقری هم در آغاز این دیدار ضمن قدردانی از حمایت دولت روسیه و رئیس جمهور این کشور برای پیوستن ایران به سازمان همکاریهای شانگهای عنوان کرد: حضور ایران در این سازمان سبب تقویت روابط با کشورهای عضو بخصوص روسیه و چین خواهد شد.
روز گذشته هم سردار سرلشکر باقری و والری گراسیموف رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه ملاقات کردند
والری گراسیموف رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه در دیدار روز گذشته با سردار سرلشکر محمد باقری همتای ایرانی خود تصریح کرد مبحث همکاری دو کشور در زمینه تسلیحات نظامی و ظرفیت های ایران و روسیه در این حوزه باید جزو اولویت های نخست گفت و گوهای فیمابین قرار گیرد.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه اظهار داشت: ایران شریک نزدیک روسیه است و روابط دو کشور برپایه سنت دیرینه در فضای دوستانه توسعه می یابد و گفت و گوهای دوجانبه جریان دارد.
والری گراسیموف با ابراز خرسندی از سفر سردار سرلشکر باقری و اعضای هیات همراه وی به مسکو اظهار داشت: ایران شریک نزدیک روسیه است و روابط دوکشور برپایه سنت دیرین، در فضای دوستانه توسعه می یابد.منبع:

1400/07/28
10:15:33
5.0 / 5
1068
تگهای خبر: ایران , دولت , سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل