با حضور رئیس مركز توسعه حل اختلاف

آیین اعطاء پروانه اولین دوره میانجیگری انجام شد

آیین اعطاء پروانه اولین دوره میانجیگری انجام شد

سیاسی: آیین اعطاء پروانه اولین دوره میانجیگری با حضوررئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور اجرا شد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، به نقل از میزان، حجت الاسلام والمسلمین صادقی در این جلسه اظهار نمود: هدف این است که کسانی که وارد عرصه میانجیگری می شوند با قوت و مهارت لازم وارد شوند و بتوانند در این حوزه موفق عمل کنند.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور اشاره کرد: این جلسه برای تقدیر از کسانی است که رتبه های برتر را در آزمون میانجی گری بدست آورده اند.
وی اظهار داشت: امیدواریم این افراد به کمک حل و فصل اختلافات کیفری مردم بیایند.
صادقی با اعلان اینکه هم به افراد و هم موسسات پروانه داوری نیز داده شود، اظهار داشت: موسسه میانجی گری وضعیت خاصی دارد که بعد از احراز شرایط می توان با گرفتن پروانه موسسه فعالیت کنند.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور بیان کرد: اگر موسسه ای بتواند هفت میانجیگر را تحت پوشش قرار دهد می تواند در قالب موسسه فعالیت کند.
وی عنوان کرد: سفارش ما این است که استانها در امتداد انسجام بخشی تلاش کنند.
صادقی اظهار نمود: به زودی تعرفه های این مساله به تصویب رییس قوه قضاییه می رسد و ابلاغ خواهد گردید.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور افزود: امیدواریم حوزه میانجی گری حوزه پر رونق و دارای اثرگذاری در حل و فصل اختلافات کیفری مردم باشد.
وی در آخر بر لزوم همکاری دادگستری ها و دادسراها در این حوزه اصرار کرد.
در اختتام این جلسه از نفرات برتر آزمون میانجی گری با اهداء هدایایی تقدیر گردید.
صادقی همین طور در جمع خبرنگاران درباب جلسه امروز اظهار داشت: ما ابتدا یک جلسه قضایی داشتیم و مطالبی پیرامون روابط موجر و مستاجر و دستور تخلیه عنوان شد.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور اشاره کرد: بخش دوم، درباب میانجیگری بود که عزیزانی از سراسر کشور آمدند و در آزمون شرکت کردند و در ادامه ۱۵۰۰ نفر در ابتدا گزینش شدند و در ادامه در گزینش های بعدی حدود ۵۰۰ نفر در سراسر کشور توانستند در این آموزش ها موفق شوند و هم اکنون پروانه های آنها آماده تحویل به آنها شده و می توانند کار خودرا شروع کنند.
وی اشاره کرد: این جلسه اولا بمنظور تقدیر از برگزیدگان آزمون مربوط به میانجی گری بوده است و دوما بطور رسمی از امروز امر میانجی گری آغاز به کار می کند.
صادقی با اعلان اینکه میانجی گری یک تاسیس مهم قضایی است، اظهار داشت: این افراد از بخش خصوصی هستند و برمبنای ماده ۳۲ قانون آیین دادرسی کیفری دادسراها می توانند پرونده ها و شکایات قابل گذشت را به میانجی گران بسپارند.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور در ادامه اظهار داشت: این افراد، از مردم هستند و کسانی هستند که توانایی مصالحه میان مردم را دارند.
وی عنوان کرد: امیدواریم این افراد در حل و فصل اختلافات کیفری مردم توفیق پیدا کنند.
صادقی با اشاره به تسریع در به سرانجام رسیدن امور با بهره گیری از ظرفیت میانجی گری بجای مراجعه به دادگاه، اظهار داشت: این مساله سبب کاهش اطاله دادرسی و کاهش هزینه های مردم می شود و آثار و برکات خوبی همراه دارد.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور با تشریح سه مسیر ورود پرونده به عرصه میانجی گری اظهار داشت: یک مسیر از دادسراها و دادگاه هاست، مسیر دوم از شوراهای حل اختلاف و مسیر سوم مراجعه مستقیم مردم به میانجی گران است.
منبع:

1400/07/24
12:34:00
5.0 / 5
1477
تگهای خبر: آموزش , شورا , كشور , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل