رییس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش:

۱۲ هزار کادر درمان نیروی زمینی ارتش برای مبارزه باکرونا فعالیت می نمایند

۱۲ هزار کادر درمان نیروی زمینی ارتش برای مبارزه باکرونا فعالیت می نمایند

به گزارش سیاسی رئیس اداره بهداشت و امداد و درمان نیروی زمینی ارتش از فعالیت بیش از 12 هزار کادر درمان این نیرو در مقابله با کرونا آگاهی داد و اظهار داشت: در طول این مدت 10 نفر از مدافعان سلامت نیروی زمینی ارتش به شهادت رسیدند.


سرتیپ دوم دکتر بهزاد موذنی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهار داشت: کادر بهداشت و درمان ارتش جمهوری اسلامی ایران با تجربه ۸ سال دفاع مقدس و اقدامات به روز و به هنگامی که در عملیات های آفندی و پدافندی در این ایام انجام داد، موفق شد با راه اندازی ۹ بیمارستان صحرایی در اقصی نقاط مرزی جنوب، شمال و شمال غرب کشور، اقدامات موثری را در مقابله با کرونا رقم بزند.
وی به کارهای بخش درمان و آموزش پزشکی نیروی زمینی ارتش در زمان دفاع مقدس اشاره و با یادآوری اینکه این نیرو اولین بیمارستان را در زمان دفاع مقدس راه اندازی کرد، بیان کرد: بیمارستان کانکسی سپنتا در کارخانه نورد اهواز در سال ۶۰ و به دنبال آن بیمارستان های چادری شهباز در چنانه، شهید مخبری در سال ۶۲ در چنانه، پادگان حمید در سال ۶۲، صحرایی حسینیه در جاده خرمشهر - آبادان، صحرایی ۵۲۸ سومار در منطقه سومار، صحرایی نفت شهر در سال ۶۳، صحرایی کولان در شمال غرب کشور و صحرایی کلاشین در سال ۶۴ در اشنویه همچون اقدامات نیروی زمینی ارتش در دوران دفاع مقدس بود.
رییس اداره بهداشت امداد درمان وآموزش پزشکی نیروی زمینی ارتش با یادآوری اینکه این نیرو در این ۹ بیمارستان در زمان دفاع مقدس ۱۴۵ شهید تقدیم جامعه پزشکی کشور کرد، اضافه کرد: از این تعداد شهدا، ۷۴ نفر شهدای کادر و ۷۱ نفر، از شهدای وظیفه بودند که از این عزیزان ۱۶ نفر پزشک، ۱۱ نفر مفقودالاثر و حدود هزار و ۵۳۶ نفر جانباز تقدیم ایران اسلامی شد.
سرتیپ موذنی افزود: از ۱۹۰ هزار شهیدی که در دوران دفاع مقدس برای پاسداری از آب و خاک کشور و انقلاب اسلامی به شهادت رسیدند، از ۴۸ هزار نفر، شهید ارتش بودند که ۴۶ هزار نفر آنها از نیروی زمینی قهرمان بود.
وی به تجارب کسب شده در طول جنگ تحمیلی اشاره نمود و اضافه کرد: کادر بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش توانست در مبارزه با کرونا از این تجارب استفاده نماید. در این ۲۰ ماه که درگیر مبارزه با کرونا هستیم، بیش از ۱۲ هزار کادر درمان در ۲۸ بیمارستان ثابت، ۱۰ بیمارستان حاد تنفسی - که امسال راه اندازی شد -، ۱۹ مرکز واکسیناسیون سیار و خودرویی، ۱۶ مرکز سرپایی درمان مشغول انجام وظیفه هستند.
رییس اداره بهداشت امداد درمان وآموزش پزشکی نیروی زمینی ارتش افزود: باتوجه به اقدامات به هنگامی که انجام شد، توانستیم هم سلامت همرزمان را در مناطق مرزی، پادگان های آموزشی و فرهنگی تامین نماییم و هم با ارائه خدمات به بیش ۱۵۰ هزار بیمار مراجعه کننده به مراکز درمانی، ۲۴ هزار بیمار بستری در بیمارستان های ثابت و تزریق بیش از ۱۵۰ هزار دز واکسن کرونا به کارکنان شریف نیروی زمینی، گام بزرگی را برای تامین سلامت جامعه و همرزمان عزیزمان در ارتش جمهوری اسلامی ایران برداریم.
سرتیپ موذنی با گرامیداشت یاد شهدای جامعه مدافعان سلامت، اشاره کرد: در این راه نیروی زمینی ارتش ۱۰ شهید را به جامعه مدافعان سلامت تقدیم کرد.


منبع:

1400/07/06
10:49:51
5.0 / 5
1138
تگهای خبر: آموزش , ارتش , ایران , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل