معاون هماهنگ كننده نیروی پدافند هوایی ارتش:

پدافند هوایی در ساخت سامانه های موشکی نیازی به خارج از کشور ندارد

پدافند هوایی در ساخت سامانه های موشکی نیازی به خارج از کشور ندارد

سیاسی: معاون هماهنگ کننده نیروی پدافند هوایی ارتش اظهار داشت: پدافند هوایی ارتش برای ساخت سامانه های راداری و موشکی هیچگونه نیازی به خارج از کشور ندارد.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ ابوالفضل سپهری راد در گفت و گویی با اشاره به اینکه ۱۹ ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، جنگی نابرابر و هدفمند توسط دشمنان این مرز و بوم با سرکردگی صدام و رژیم بعثی به ایران تحمیل شد، اظهار نمود: نیروی پدافند هوایی ارتش در طول دوران دفاع مقدس با در اختیار داشتن اولین مرکز فرماندهی و کنترل منطقه توانست با مدیریت صحنه نبرد، امنیت و ایمنی بیشتر از ۲ میلیون پرواز را در طول جنگ تحمیلی برقرار کند و در واقع هیچ گونه عملیات برون مرزی و درون مرزی بدون چتر پدافند هوایی ارتش انجام نشد.
رییس ستاد نیروی پدافند هوایی ارتش با تکیه بر این که مغز افزار مجموعه نبردها و عملیات نیروهای ارتش در طول دوران جنگ تحمیلی شبکه فرماندهی و کنترل پدافند هوایی ارتش بود، تصریح کرد: با مجاهدت و تلاشهای شبانه روزی کارکنان جان بر کف نیروی پدافند هوایی ارتش، رویاهایی که صدام و رژیم بعثی در سر داشتند هیچ وقت محقق نشد.
وی اضافه کرد: با و جود پشتیبانی همه جانبه مالی و تجهیزاتی بیشتر از ۴۳ کشور از رژیم بعثی عراق، نیروهای مسلح توانستند با قدرت ایمان و اراده از جنگ تحمیلی سربلند بیرون بیایند و امنیت و آسایش را برای ملت عزیزمان فراهم نمایند.
معاون هماهنگ کننده نیروی پدافند هوایی ارتش ضمن اشاره به این که پویایی، شرط اثربخشی و ماندگاری هر نیروی نظامی است، خاطرنشان کرد: امروز با ظهور جنگ های نوین و نوپدید در حوزه سایبری و جنگ های الکترونیکی، پدافند هوایی ارتش با تاکید بر دانش و تخصص جوانان متعهد و نخبه خود هیچ نیازی در زمینه ساخت سامانه های راداری و موشکی به خارج از کشور ندارد و امروز خودباوری و خوداتکایی این ارمغان را برای نیروی پدافند هوایی ارتش بوجود آورده است که در منطقه و جهان حرف برای گفتن دارد.
سرتیپ سپهری راد با اشاره به اینکه امروز پدافند هوایی همگام و جلوتر از تهدیدات گام بر می دارد، توضیح داد: تجهیزات و سامانه های بومی پدافند هوایی با پیشرفتی روز افزون قدرت بازدارندگی و امنیت پایدار را برای کشور بوجود آورده است.1400/07/04
10:55:57
5.0 / 5
1122
تگهای خبر: ارتش , ایران , تخصص , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل