شوخی با آثار کلاسیک نقاشی

شوخی با آثار کلاسیک نقاشی

یک هنرمند نقاش بر این باور است که هنر نقاشی بیشتر از سایر حوزه های هنر از صدمه کرونا در امان مانده است و در این حوزه به فروش مناسب آثارش در این دوره اشاره می کند.


حامد نوروزی، هنرمند نقاش متولد سال ۱۳۷۰ در تهران و فارغ التحصیل رشته معماری است. او که تاکنون چندین نمایشگاه گروهی در داخل و خارج از ایران داشته، برنده جایزه ی فستیوال Nord art از کشور آلمان در سال ۲۰۱۹ است.
اخیرا برخی از آثار نوروزی در نمایشگاه «مجموعه تابستانه» به معرض نمایش گذاشته شد که او درباره تجربه نمایشگاه گروهی به ایسنا چنین اظهار داشت: «نمایشگاه گروهی یک خصیصه خیلی مهمی دارد و آن حضور آرتیست های مختلف است که سبب می شود هنرمندان آثار دیگران را هم مشاهده کنند.»
نوروزی ضمن اشاره به این نکته که نمایشگاه گروهی برخلاف نظر بسیاری از افراد یک تجربه مهم به حساب می آید، اظهار داشت: «نمایشگاه گروهی یک خصیصه خیلی مهمی دارد و آن حضور آرتیست های مختلف از گالری های مختلف است.»
ایشان در ادامه افزود: «هنرمندان از این طریق می توانند آثار دیگران را هم مشاهده کنند و این برای هنرمندان جوانی مثل من فرصتی است که کمک می نماید تا مخاطبان جدی تر هم آثارشان را ببینند.»
این نقاش درباره سبک کاری خود اظهار نمود: «سبک کار من معاصر است؛ اما نوع تکنیک اجرا به کلاسیک بازمی گردد و بنابراین از آثار دیگر نمایشگاه مجزاست؛ البته آثار دیگر هم معاصر هستند اما تکنیک اجرای آنها تکنیک کلاسیک نیست.
به قول این هنرمند تعداد کارهای طنز در مجموعه آثار او کم نیست و او معمولاً یکسری از آثار کلاسیک را انتخاب می کند و با شوخی و طنز جایگاه معنوی ای که در گذشته داشته اند را پایین می کشد.
نوروزی، نقاش در پاسخ به پرسشی که از او درباره اقبال مردم نسبت به سبک کارش پرسیده شد، اظهار داشت: «اقبال خیلی خوب بود. من هم نمایشگاه انفرادی موفقی داشتم که هم از لحاظ فروش و هم از لحاظ بازخورد تجربه موفقی بود.»
این نقاش ضمن اشاره به این که حوزه فعالیتش به صورت کامل نقاشی است، درباره تاثیر شیوع کرونا بر این حوزه، تصریح کرد: «هنر نقاشی نسبت به سایر حوزه های هنر، بیشتر از تأثیرات شیوع کرونا در امان مانده است.»
وی در این حوزه افزود: «من دوستانی دارم که در فضای تئاتر کار می کنند و بسیاری از شیوع این ویروس آسیب دیده اند. در نقاشی اما من در دوره کرونا هم فروش خوبی داشتم و حتی یک نمایشگاه گروهی و انفرادی هم در این دوران برگزار کردم.»
به قول این هنرمند به لحاظ بُعد اقتصادی، از آن جهت که ویروس کرونا اقتصاد و قدرت خرید خریداران هنر را تحت تأثیر قرار داده است، سبب شده تا خریداران به منظور خرید آثار هنری صبر کنند. این مشکلی است که برای حوزه نقاشی پیش آمده که البته نسبت به مشکلات سایر حوزه ها پیش پا افتاده به حساب می آید.
نوروزی در پاسخ به این پرسش که آیا نمایشگاه مجازی می تواند حق مطلب را ادا کند و هنری که هنرمند تلاش دارد تا به مخاطبش منتقل کند را انتقال دهد یا خیر، اظهار داشت: «فکر نمی کنم. خود من درخواست های زیادی از سوی افراد مختلفی دارم که کارهایم را به منظور فروش در سایت قرار دهم اما معمولاً این کار را انجام نمی دهم.»
وی در تشریح دلیل این کار افزود: «دیدن یک کار از نزدیک خیلی متفاوت از بازدید مجازی آن است.»


منبع:

1400/06/09
10:23:43
5.0 / 5
1487
تگهای خبر: ایران , كشور , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل