از سوی رئیس كل بانك مركزی

جدید ترین تصمیمات درباره بازگشت ارزهای صادراتی

جدید ترین تصمیمات درباره بازگشت ارزهای صادراتی

به گزارش سیاسی رئیس كل بانك مركزی دو تصمیم مهم درباره نحوه بازگشت ارزهای صادراتی را شرح داد.به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در پستی اینستاگرامی اظهار نمود: امروز جلسه کمیته مبحث بند-۲مصوبه شورایعالی هماهنگی اقتصادی در مورد نحوه برگشت ارز صادر کنندگان دو تصمیم مهم داشت که طبق آن مهلت برگشت ارز صادراتی ۴ ماه پس از صدور پروانه صادراتی است. درجهت تشویق صادرکنندگانی که ظرف سه ماه پس از صدور پروانه صادراتی، ارز خویش را برگردانند، تعهدات ارزی آنها، برمبنای ۹۰ درصد ارزش پایه صادراتی محاسبه می گردد.

وی اضافه کرد: صادرکنندگانی که در مهلت تعیین شده پس از تاریخ پروانه صادراتی، نسبت به برگشت ارز به چرخه اقتصاد اقدام نکرده اند، مکلفند باقیمانده تعهدات خویش را در بازار دوم (سامانه نیما) به نرخ روز پایانی مهلت خود در بازار دوم یا قیمت روز بازار در هنگام ایفای تعهد، هر کدام که کمتر بود، به بانک مرکزی بفروشند.

همتی تصریح کرد که بانک مرکزی از صادرکنندگان محترمی که با برگرداندن بموقع ارز خود به چرخه اقتصاد کشور، به تعادل بازار ارز و خنثی شدن هرچه بیشتر فشار حداکثری کمک می کنند، قدردانی کرده و اساسا مشوق های بیشتری را هم برای آنها در نظر خواهد گرفت. جزئیات تصمیمات کمیته به اطلاع فعالین اقتصادی به خصوص صادرکنندگان خواهد رسید.

منبع:

1399/04/22
23:14:29
5.0 / 5
2292
تگهای خبر: اینستاگرام , شورا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل