با همكاری رایزنی فرهنگی ایران در توكیو انجام شد

اختتام چهارمین دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی برای فارسی آموزان ژاپنی

اختتام چهارمین دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی برای فارسی آموزان ژاپنی

سیاسی: از طرف رایزنی فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی در ژاپن، چهارمین دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی در فضای مجازی (هفدهمین دوره در سلسله برگزاری برنامه ها) به انتها رسید.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، در این دوره آموزشی ۱۲۲ فارسی آموز ژاپنی و علاقمند شرکت داشته اند.
بعد از شیوع کرونا، رایزنی فرهنگی که دوره های خودرا بصورت حضوری برگزار می کرد، کارهای خودرا بصورت مستمر و تا حالا در فضای مجازی ادامه داده و و خوشبختانه علاوه بر توکیو، مخاطبانی از هیروشیما، ناگویا، هوکایدو، اوساکا، کیوتو، شیزوئوکا و... و همین طور استانهای همجوار توکیو مانند توچیگی، چیبا، سایتاما، گونما، ایباراکی، کاناگاوا و... در آن شرکت نمودند و برنامه ریزی ها برای ادامه این روند ادامه دارد.
دیوسالار رایزن فرهنگی ایران در ژاپن دراین زمینه اظهار داشت: در دوره چهارم مجازی که در حقیقت هفدهمین دوره در سلسله برگزاری برنامه های آموزشی زبان و ادبیات فارسی محسوب می گردد، ۱۷ کلاس بصورت هفتگی، برخط و سطح بندی شده به همراه منابع آموزشی از طرف رایزنی فرهنگی و نمایندگی بنیاد سعدی، علاوه بر دیگر دانشگاه ها و مراکز آموزشی برگزار شد که با استقبال علاقه مندان ژاپنی مواجه گردید و با افزایش شرکت کنندگان از شمالی ترین تا جنوبی ترین نقطه ژاپن حضور بهم رساندند و به زودی ثبت نام دوره جدید نیز شروع خواهد گردید.
وی ادامه داد: باتوجه به رشد حضور شرکت کنندگان در فضای مجازی، تعداد کلاس ها نیز توسعه پیدا کرد ضمن آن که بمنظور ارائه خدمات بهتر به فرزندان عزیز هموطنان ایرانی و یا ایرانی– ژاپنی، دوره های ویژه کودکان و نوجوانان نیز طراحی و از همین دوره به اجرا در آمد که نتایج مثبتی را به همراه داشته و این دوره ها نیز بصورت مستقل ادامه خواهد یافت.
دیوسالار افزود: در بعضی از دانشگاه های ژاپن بصورت جدی و در قالب برخی کرسی های آموزشی مانند دانشگاه های مطالعات خارجی توکیو، اوساکا، دوشیشا و... علاوه بر رایزنی فرهنگی به تدریس زبان و ادبیات فارسی می پردازند و امیدواریم با برنامه ریزی ها و اهتمام به عمل آمده شاید پاسخ گویی بهتر و مطلوب تر به علاقه مندی فرهنگ دوستان ژاپنی باشیم.
منبع:

1400/05/18
10:22:01
5.0 / 5
1113
تگهای خبر: آموزش , ایران , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل