رییس قوه قضاییه:

ارتش ایران ولایی است

ارتش ایران ولایی است

به گزارش سیاسی رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: خاصیت ارتش جمهوری اسلامی ایران این است که ولایی است؛ این ارتش مردم را باور دارد و مردم هم به ارتش اعتماد دارند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه به مناسبت روز ارتش(29 فروردین) در بازدید از دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در جمع فرماندهان عالی ارتش جمهوری اسلامی ایران، از رشادت، شجاعت، جانفشانی و ایستادگی نیروهای ارتش در ۴۰ سال قبل و تلاش‎ های صورت گرفته برای توسعه کمی و کیفی بخش های مختلف ارتش قدردانی کرد و اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی صیانت از امنیت جمهوری اسلامی را به سیادت ایران اسلامی تبدیل کرد.
وی به همین دلیل اشاره کرد که رشادت‎ها و جانفشانی ها و پایمردی ‎های نیروهای ارتش باید برای عصرها و نسل ها آینده تبیین شود تا بدانند که چه مردان بزرگی بودند که از همه وجود خود برای دفاع از انقلاب اسلامی و کشور گذشتند و در مقابل توطئه ها و فتنه های دشمنان و گروه‎های تکفیری همچون داعش ایستادند و خوش درخشیدند.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به پخش مستندی از تاریخچه ارتش و گزارش فرماندهان و مسئولان بخش های مختلف ارتش درباره عملکرد مجموعه تحت امرشان که در این نشست بصورت تصویری به نمایش در آمد سفارش کرد که این گزارش ها بوسیله رسانه ملی به مردم نشان داده شود تا همگان بدانند که در ۴۰ سال قبل در این مرز و بوم چه گذشته و مردان غیور و چهره های غیرتمند ما در نیروهای مسلح با بهره گیری از دانش و ابزار فنی روز توانستند چه موفقیت های شایان توجهی بدست آورند.
رئیسی به خون غلطیدن ۴۸ هزار شهید ارتش جمهوری اسلامی در راه دفاع از وطن و ارزش های الهی را نشانه بزرگی برای تصدیق عملکرد و توفیقات نیروهای مسلح کشورمان در ۴۰ سال اخیر دانست.
رئیس قوه قضاییه حضور مقتدرانه نیروی دریایی ارتش در آب‎های بین المللی و برخورد با دزدان دریایی و تعقیب دشمنان در فراتر از مرزها از خلیج عدن تا دیگر نقاط و همین طور حفاظت از ناوها و ناوشکن ها و حریم آبی کشورمان به ویژه اقداماتی که برای بازسازی تجهیزات در این حوزه صورت گرفته قابل تقدیر دانسته و افتخارآمیز توصیف کرد.
رشادت‎ها، ایستادگی‎ها و شهادت ها ایران اسلامی را بیمه کرده است
رئیسی با اعلان اینکه رشادت‎ ها، ایستادگی ‎ها و شهادت ها ایران اسلامی را بیمه کرده است، این نکته را نیز متذکر شد که حضور ارتش در صحنه های مختلف دفاع از کشور و خدمت به مردم سبب ماندگاری نام حماسه آفرینان ارتش در قلب ملت شده است.
رئیس قوه قضاییه ایمان به خدا را از مؤلفه های مهم قدرت خواند و اظهار داشت: امروز ارتش ما ارتشی مکتبی و خداباور است که دست خدا را مافوق همه ایادی می داند و نگاه و اتکای نیروهای ارتشی ما به خداوند متعال است.
رئیسی مولفه دیگر قدرت و خاصیت مهم ارتش جمهوری اسلامی ایران را انقلابی بودن عنوان نمود و اضافه کرد: نیروهای ارتش انقلاب را با همه وجود باور دارند و پای انقلاب و دفاع از ارزش ها ایستاده و با اندیشه و عمل انقلابی برخی کارهای به ظاهر نشدنی را محقق کردند.
رئیس دستگاه قضا با اشاره به تأکیدات مکرر رهبر حکیم و بصیرت آفرین و فرمانده کل قوا بر توانمندی نیروهای انقلابی در کشور تاکید کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی باید شعار «ما می توانیم» را در عرصه های مختلف به نمایش بگذاریم.
رئیسی اضافه کرد: کشوری که نوآوری و خلاقیت و کار و تلاش فراوانی در عرصه های مختلف علمی و دفاعی و صنعتی دارد می تواند در عرصه اقتصادی و اجتماعی نیز جایگاه برتر از این داشته باشد و هر جا با عزت و اقتدار حرکت کردیم پیروز بوده ایم.
رئیس قوه قضاییه نمونه ای از توفیقات کشور در مقابل توطئه ها و فتنه های دشمنان را موفقیت در صنایع نظامی دانست و گفت ایران در عرصه دفاعی و صنایع نظامی همچون عرصه هسته ای تحریم بوده و تهدید شده، اما نیروهای مسلح ما با اتکا به خدا و توان داخلی و نوآوری و خلاقیت نشان دادند که با اراده پولادین و اقدام و عمل می توان از تحریم ها عبور کرد.
رئیسی افزود: اینکه مقام معظم رهبری بارها سفارش و تاکید کردند که می توانیم بر مشکلات فائق آییم در ارتش جمهوری اسلامی به منصه ظهور رسید و با وجود بیشترین تحریم ها و تهدیدها در عرصه های دفاعی و صنایع نظامی بیشترین پیشرفت را داشته ایم و این می تواند الگویی باشد تا در سایر عرصه ها نیز دشمن را ناامید نماییم.
مردمی بودن از دیگر مؤلفه هایی بود که رئیس دستگاه قضا بعنوان خاصیت ارتش جمهوری اسلامی از آن یاد کرد و اظهار داشت که ارتش مردم را باور دارد و مردم هم به ارتش اعتماد دارند و این جایگاه و پایگاه نیروهای مسلح در میان مردم در سایه همراهی و همدلی با ملت بدست آمده است.
رئیسی اشاره کرد دیواری که دور پادگان ها کشیده شده فقط برای تعیین حدود پادگان هاست و گرنه ارتش ما در دل مردم جا دارد در حالی که در دنیا ارتش ها با مردم فاصله جدی دارند و رابطه ای با آنها ندارند.
رئیس دستگاه قضا ولایی بودن را دیگر مؤلفه قدرت و خاصیت ارتش جمهوری اسلامی دانست و اظهار داشت: در دنیا ارتش های فراوانی وجود دارند و هر کشوری برای خود نیروهای مسلح دارد، اما باور به ولایت و اطاعت از، ولی خاصیت منحصر به فرد ارتش ماست.
وی اضافه کرد: اعتماد مردم و لبخندی که ارتش بر لب مردم به خصوص آنها که نیازمند یاری بوده اند نشانده و رضایت فرمانده کل قوا از نیروهای ارتشی سرمایه بزرگی برای ارتش است که باید قدر آنرا دانست.
ارتش جمهوری اسلامی خودرا نیروی مسلح تحت امر نائب امام زمان(عج) می داند
رئیسی اضافه کرد: ارتش جمهوری اسلامی خودرا نیروی مسلح تحت امر نائب امام زمان(عج) می داند و با همه وجود ولایت را باور دارد و معتقد می باشد آنچه به رفتار و اقدامات او معنا می دهد ولایی بودن و اتصال به مقام ولایت است.
رئیسی خطر پذیر بودن را دیگر خاصیت ارتش جمهوری اسلامی و از مؤلفه های مهم قدرت خواند و اظهار داشت: دشمن می داند که اگر کوچکترین خطایی بکند جریان با اراده قدرتمند و شهادت طلب مقابل او می ایستد و برای همین جرأت نمی کند کوچکترین تعرضی به حریم خاکی و آبی و هوایی کشورمان انجام دهد.
وی اشاره کرد دشمن می داند نیروی ارتش ما بعنوان یک نیروی انقلابی و ولایت‎مدار و خطرپذیر و مردمی آماده به خدمت در میدان است و برای دفاع از انقلاب و ارزش‎ها و تمامیت ارضی ایران اسلامی از جان خود می‎گذرند.
قدردانی از کارنامه ارتش در عرصه خدمت رسانی به مردم
رئیس قوه قضاییه از کارنامه ارتش در عرصه خدمت رسانی به مردم نیز همچون توانمندی‎ها و موفقیت های ارتش در عرصه دفاعی و امنیتی قدردانی نمود و اظهار داشت: ارتش با برگزاری بیش از ۱۰ رزمایش موفق در مدت اخیر کارنامه درخشانی داشته، اما در کنار این کارهای بزرگ از یاری مردم نیز غفلت نکرده است.
وی اشاره کرد: اعتماد مردم و لبخندی که ارتش بر لب مردم به خصوص آنها که نیازمند یاری بوده اند نشانده و رضایت فرمانده کل قوا از نیروهای ارتشی سرمایه بزرگی برای ارتش است که باید قدر آنرا دانست.
رئیسی تاکید کرد: یقین داریم اراده پولادین ارتش و ایمان به خدا و ولایی و مردمی و انقلابی بودن این نیرو و توانمندی‎ها و همین طور برخورداری از تازه ترین فناوری‎ها و بهترین تجهیزات نقطه قوت ارتش جمهوری اسلامی در تولید قدرت است.
ارتش ایران در همه عرصه ها آماده است
رئیس دستگاه قضا اظهار داشت: امروز ارتش جمهوری اسلامی در همه عرصه ها در آمادگی سر می کند و در بازدیدی که از مرزهای شرق کشور داشتم مشاهده کردم که حضور سپاه و ارتش و نیروهای مرزبانی در کنار هم مجال کوچکترین تحرک را از اشرار و مزدوران دشمن گرفته است.
رئیسی اضافه کرد: امروز باوجود همه تهدیدها ایران در امن ترین شرایط بسر می‎ برد واین در گرو نقش همه نیروهای مسلح دلاور ما به ویژه نیروهای ارتش است که از جان خود مایه گذاشتند تا ایران اسلامی مقتدر و سرافراز بماند.
رئیس قوه قضاییه با اعلان اینکه آینده ارتش جمهوری اسلامی با وجود فرماندهان و جوانان برومند و انقلابی روشن و درخشان است اشاره کرد ارتش جمهوری اسلامی با تولید قدرت دشمنان را بیش از پیش مایوس کرده و به عقب خواهد راند.
رئیسی همین طور از اهتمام ویژه دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش نسبت به توانمندی‎های علمی و عملی و اقدامات فناورانه و تلاش‎هایی که در جهت برنامه ریزی هر چه بهتر برای پیشبرد اهداف و ماموریت های ارتش صورت می گیرد قدردانی نمود.
همکاری ارتش جمهوری اسلامی با ارتش های منطقه باارزش است
وی همین طور همکاری ارتش جمهوری اسلامی با ارتش های منطقه را باارزش دانست و اظهار داشت که این حرکت موجب تقویت و استواری و ماندگاری اقدامات ارتش جمهوری اسلامی می شود.
مشروعیت، مقبولیت و موفقیت امروز ارتش در سایه فرماندهی و وصل به کوثر ولایت است
پیش از سخنان رئیس قوه قضاییه، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، در سخنانی با خیر مقدم به رئیس قوه قضاییه، با اهمیت ترین راهبردهای ارتش در ارتقای اقتدار ملی را تشریح نمود.
وی با برشمردن فرازهایی از با اهمیت ترین اقدامات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران طی چهار دهه گذشته اضافه کرد: به رغم اعمال شدیدترین تحریم های ظالمانه دشمنان، در سایه رهنمودهای دوراندیشانه فرمانده معظم کل قوا و همت و تلاش بی وقفه آحاد کارکنان ولایتمدار ارتش و پشتیبانی و همراهی خانواده بزرگ و نجیب آنان، ارتش جمهوری اسلامی ایران توفیقات و دستاوردهای بسیار بزرگ و تعیین کننده در زمینه های مختلف زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی داشته است.
وی سپس با اعلان اینکه ارتش از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی تحت شدیدترین و پیچیده ترین هجمه ها و عملیات های روانی قرار داشته و هنوزهم قرار دارد، عنوان کرد: دشمنان به خیال خام خود می خواستند پیوند ناگسستنی ارتش با امام، رهبری و مردم را سست کنند، اما به حول قوه الهی و با درایت و حمایت حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و بصیرت خانواده بزرگ ارتش، نتوانستند کوچکترین توفیقی دراین زمینه به دست بیاورند.
فرمانده کل ارتش «داشتن ایمان راسخ» را همچون خاصیت های ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار داشت: مشروعیت، مقبولیت و موفقیت امروز ارتش در سایه فرماندهی و وصل به کوثر ولایت است و هیچ ترفندی نخواهد توانست این اعتقاد را سست کند.
همین طور امیر سرتیپ حسین ولیوند فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گزارشی از با اهمیت ترین کارهای نقش آفرین و تعیین کننده استادان این دانشگاه در دوران هشت سال دفاع مقدس و رفع نیازهای آموزشی نیروهای مسلح ارائه کرد.
در این برنامه، فرماندهان نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی ارتش به طور ویدیوکنفرانس و برخط، قسمتی از اقدامات راهبردی، عملیاتی، خودکفایی و آموزشی را ارائه کردند.
همزمان با ارائه گزارش فرمانده نیروی زمینی ارتش، ماموریت ها و اقدامات عملیاتی برخی از یگان های این نیرو از جمله؛ مرکز صنایع خودکفایی «یا علی (ع)» هوانیروز اصفهان، پایگاه هوانیروز شهید وطن پور اصفهان و مرکز تولید، بهینه سازی تجهیزات زرهی، توپخانه و الکترونیک شهید زرهرن به طور ویدیو کنفرانس در رابطه با رئیس قوه قضاییه ارائه شد.
در نیروی پدافند هوایی ارتش نیز ضمن ارائه توانمندی های این نیرو در حوزه رصد و کنترل شبانه روزی آسمان ایران اسلامی توسط سامانه های راداری ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتباط مشابه با پایگاه راداری شهدای سوباشی همدان و مراکز عملیات منطقه ای و استقرار سامانه های پدافند هوایی برقرار شد.
ارائه قسمتی از توانمندی ‎های پهپادی نیروی هوایی ارتش و ارتباط تصویری با پایگاه های هوایی شهید لشگری مهرآباد در بازآماد انواع جنگنده ها و هواپیماهای بزرگ ترابری و شهید بابایی اصفهان با برخی از هواپیماهای جنگنده و همین طور کارخانجات منطقه یکم دریایی بندرعباس و مراکز بهینه سازی زیرسطحی ها از دیگر برنامه های اجرا شده در حضور رئیس قوه قضاییه بود.
ارتباط با فرمانده ناوگروه هفتاد و چهارم اعزامی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب های آزاد و بین المللی شمال اقیانوس هند و ارائه توانمندی های ناوبندر مکران یکی دیگر از برنامه های انجام شده توسط نیروی دریایی در جریان بازدید رئیس قوه قضاییه از دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش بود.
در ادامه رئیس قوه قضائیه، با اهدای یک جلد قرآن کریم به ارتش جمهوری اسلامی ایران از ارتش برای کسب سه سال متوالی رتبه برتر سلامت مالی تجلیل نمود.
امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش نیز با اهدای یک جلد کلام الله مجید به رئیس قوه قضائیه از حضور وی در ارتش جمهوری اسلامی ایران قدردانی نمود.
همچنین نشان فداکاری اعطایی فرمانده معظم کل قوا به ارتش جمهوری اسلامی ایران توسط رئیس قوه قضاییه به خانواده شهید سرهنگ مرتضی زرهرن شهید مدافع حرم ارتش جمهوری اسلامی ایران اهدا شد.
بازدید از اتاق جنگ دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش و همین طور حضور در کلاس های درس این دانشگاه با حضور دانشجویان ایرانی و خارجی، از دیگر برنامه های آیت الله رئیسی در ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.
رئیس قوه قضاییه و امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در ابتدای ورود به دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش به مقام شامخ شهدای گم نام هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کردند.
فرزندان شهید مرتضی زرهرن، از شهدای مدافع حرم ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با ذکر دلنوشته ای به آیت الله رئیسی خوشامد گفتند.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ دادرس جانشین فرمانده کل ارتش، امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و معاونان آجا و نیروهای چهارگانه ارتش با رعایت دستورالعمل های بهداشتی نیز حضور داشتند.
منبع:

1400/02/01
23:05:32
5.0 / 5
1192
تگهای خبر: آموزش , ارتش , ایران , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل