اولیانوف:

احیای برجام كار ساده ای نیست

احیای برجام كار ساده ای نیست

به گزارش سیاسی نماینده روسیه نزد سازمان های بین المللی اظهار داشت: بعد از آنکه آمریکا به تعهدات خود در برجام عمل کند مبحث پیوستن مجدد این کشور به توافق هسته ای بعنوان یک عضو مورد بررسی قرار می گیرد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین در گفتگو با خبرگزاری تاس عنوان کرد: کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) برای ملاقات در وین در تاریخ شش آوریل جمع می شود تا وظایف دو گروه کاری را تعیین کند و در مورد مسائل در ارتباط با از سرگیری کامل اجرای توافق هسته ای با ایران بحث و رایزنی کند.
اولیانوف در ادامه اظهار داشت که مقرر است دو گروه کارشناسی در وین به صورت جداگانه روی رفع تحریم های ضد ایرانی و گام های هسته ای ایران برای بازگشت به تعهداتش در برجام کار کند.
وی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها در این جلسه حضور نخواهند داشت چونکه آنها هم اکنون عضو برجام نیستند. آنها می بایست اجرای تعهدات خویش را از سر گیرند و بعد از آن مبحث بازگشت آنها به توافق هسته ای و پیوستن مجدد آنها بعنوان یک عضو برجام بررسی خواهد شد. ایرانی ها آماده گفت وگوی مستقیم با آمریکایی ها نیستند.
با این وجود این مقام روس، احتمال رایزنی نماینده آمریکا که در وین حاضر می شود را با سایر طرف های برجام و گفت وگوی غیرمستفیم میان ایران و آمریکا از راه دیگر طرف های برجام را ناممکن ندانست.
به قول میخائیل اولیانوف، ایالات متحده، ایران و دیگر شرکت کنندگان در توافق هسته ای می خواهند به برجام اولیه بازگردند، تحریم های آمریکا ضد ایران لغو شود و تهران به صورت کامل تعهدات خویش را اجرا نماید.
وی تصریح کرد: قرار شده است که درمورد چگونگی دستیابی به این هدف استراتژیک بحث و رایزنی شود تا راهی برای احیای کامل توافق هسته ای پیدا شود. این کار ساده ای نیست.
منبع:

1400/01/14
13:19:34
5.0 / 5
1301
تگهای خبر: آمریكا , ایران , برجام , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل