اوكراین و كانادا برای آغاز دور جدید گفت وگوها با ایران آماده می شوند

اوكراین و كانادا برای آغاز دور جدید گفت وگوها با ایران آماده می شوند

وزرای امور خارجه اوکراین و کانادا اعلام نمودند که این دو کشور برای دور جدید مذاکرات با ایران درباره سانحه هواپیمای اوکراینی آماده می شوند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، به نقل از سایت وزارت خارجه اوکراین، دیمترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین روز پنج شنبه در گفت وگویی تلفنی با مارک گارنو، همتای کانادایی خود درمورد اقدامات قبل از آغاز دور جدید گفت وگوها با ایران صحبت کرده است.
در بیانیه وزارت خارجه اوکراین آمده است: طرفین هماهنگی هایی در مورد اقدامات بیشتر به منظور ایجاد موضع مشترک قبل از دور بعدی مذاکرات با ایران درمورد سقوط پرواز PS۷۵۲ هواپیمایی بین المللی اوکراین داشتند. طرفین بر اولویت پایدار دستیابی به عدالت برای قربانیان و بستگانشان و اطمینان حاصل کردن از حتمیت مجازات افرادی که مسئول این تراژدی بوده اند، تاکید نمودند.
به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، سال ۹۸ یک فروند هواپیمای مسافربری اوکراینی در نتیجه خطای انسانی در کشورمان سقوط کرد که متاسفانه در اثر آن، تمامی سرنشینان این پرواز جان خویش را از دست دادند.
محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در سالگرد این حادثه در توییتی نوشت: با قلب داغدار یاد و خاطره قربانیان PS۷۵۲ را گرامی می داریم. هیچ چیزی نمی تواند جای عزیزان از دست رفته را پر کند. ما تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که مطابق با هنجارهای بین المللی غرامت پرداخت و مسؤلان این حادثه را بازخواست نماییم. عدالت برقرار خواهد شد.
همینطور با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور و تصویب هیئت وزیران تعیین مبانی حقوقی و میزان خسارات و فراهم شدن زمینه پرداخت خسارات جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی صورت گرفت.
منبع:

1400/01/13
17:43:20
5.0 / 5
1146
تگهای خبر: ایران , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل