در نشست با گروه های جهادی استان لرستان:

حاج محمدی: برای رسیدن به شرایط مطلوب در زندان ها به همت گروه های جهادی نیاز داریم

حاج محمدی: برای رسیدن به شرایط مطلوب در زندان ها به همت گروه های جهادی نیاز داریم

رئیس سازمان زندان ها در حاشیه سفر به استان لرستان با نمایندگان گروه های جهادی دیدار وگفتگو کرد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور؛ محمدمهدی حاج محمدی در دیدار با نمایندگان گروه های جهادی و مردمی استان لرستان ضمن اشاره به تشکیل قرارگاه شهید لاجوردی با هدف ساماندهی و توسعه فعالیت گروه های جهادی اظهار داشت: شورای مرکزی به ریاست مدیرکل زندان های استان، فعالیتهای قرارگاه در سطح استان را مدیریت می کند.
رئیس سازمان زندان ها ضمن اشاره به لزوم حضور گروه های جهادی در زندان ها اظهار داشت: ما هنوز از نگاه متعالی حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری«مدظله العالی» در مورد زندانبانی در نظام اسلامی و جایگاه تربیتی زندان فاصله داریم و به جهت اینکه این آرمان و نگاه محقق شود به همت گروه های جهادی نیاز داریم.
وی افزود: امروزه ضدانقلاب برای ضربه زدن به نظام از هر فرصتی برای جوسازی و دروغ پراکنی و سیاه نمایی استفاده می نماید ازاین رو گروه های جهادی که نسبت به نظام و انقلاب و مردم غیرت و تعصب دارند می توانند با انجام فعالیتهای مورد نظر این بهانه را از دشمن بگیرند.
حاج محمدی بیان داشت: کار شما در زندان در دو بخش، کمک به زندانیان برای بازگشت به زندگی سالم و کمک به خانواده زندانیان برای جلوگیری از توسعه چرخه جرم در جامعه، خلاصه می شود.
وی تصریح کرد: در مورد مددجویان در نظر داشته باشید که این عزیزان انسان های صدمه پذیر و محتاج کمک ما هستند.
عضو شورایعالی قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود به مبحث خانواده زندانیان هم پرداخت و اظهار داشت: این درست است که باید با مجرم برخورد شود اما خانواده وی نباید دچارآسیب شود و مراقبت از خانواده زندانی بر عهده نظام است.
وی اظهار داشت: حتی اگر زندانی را در بهترین شرایط تربیتی قرار دهیم اما از خانواده وی که در معرض انواع صدمه ها هستند مراقبت نکنیم، نمی توانیم در تحقق اهداف اصلاحی و تربیتی موفق باشیم.
وی خاطرنشان کرد: مراقبت از خانواده زندانی نه تنها او را در پذیرفتن برنامه های اصلاحی و تربیتی یاری و چرخه اصلاح و تربیت را کامل می کند بلکه این تصویر مثبت از نظام را هم در ذهن زندانی بوجود می آورد که هرچند من بخاطر جرم باید در زندان باشم اما افرادی هستند که مراقب خانواده من هستند.
حاج محمدی با اشاره به اینکه کار فرهنگی در زندان ها باید عمق داشته باشد اضافه کرد: به هیچ وجه به دنبال کارهای سطحی و نمایشی نیستیم چون که اعتقاد داریم اگر کار فرهنگی عمیق نباشد تأثیر آن هم در فرایند اصلاح و تربیت ماندگار نخواهد بود.
رئیس سازمان زندان ها ضمن اشاره به صدور دستور العمل مشارکت نهادهای مردمی همکار که توسط رئیس قوه قضائیه در اسفند ماه ۹۸ صادر شد اظهار داشت: این دستورالعمل فرصتی است برای افراد دغدغه مند تا برای رفع کاستی ها وارد میدان عمل شوند.
حاج محمدی با اشاره به اینکه در همین فرصت حضور در زندان ها، تأثیر شهدا را در بازگشت افراد دیده ایم اظهار داشت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند که شهدا ستارگانی هستند که میتوان با آنها راه را پیدا کرد در بین زندانیان هم این عشق و علاقه نسبت به شهدا وجود دارد و این یک ظرفیت خوب برای دستگیری از زندانیان است.
رئیس سازمان زندان ها فرصت کار و فعالیت گروه های جهادی در زندان ها را متنوع خواند و اظهار داشت: حوزه بهداشت و درمان، مراقبت از خانواده زندانیان، مددکاری، کمک به آزادی زندانیان، عرضه مشاوره های حقوقی و قضایی به زندانیان و خانواده های آنان همچون این حوزه ها و فرصت هاست.
شایان ذکر است بعد از سخنان رئیس سازمان زندان ها؛ برخی از نمایندگان گروه های جهادی به طرح پرسش ها، دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.
منبع:

1400/01/11
20:06:41
5.0 / 5
1249
تگهای خبر: جامعه , سازمان , سفر , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل