وزارت اطلاعات، چتری برای امنیت

وزارت اطلاعات، چتری برای امنیت

سیاسی: وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران یکی از با اهمیت ترین نهادهایی است که با تشکیل آن بعد از پیروزی انقلاب، توانسته نقش به سزایی در برقراری امنیت کشور و اقتدار نظام اسلامی ایفا کند.


امروز با گذشت بیش از ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، سربازان گم نام امام زمان (عج) و تلاشگران عرصه امنیت کشور همچنان با ایثار و مجاهدت های خود اقتدار و امنیت را به کشور هدیه می کنند.
نقش و جایگاه رفیع سربازان گم نام امام زمان (عج) و افتخارآفرین در اقتدار انقلاب اسلامی و تامین امنیت در کشور بر همگان آشکار است و امنیت امروز جامعه حاصل تلاش، ایثار و ازخودگذشتگی های این افتخارآفرینان بی نام و نشان است.
این سازمان، نهادی برآمده از متن انقلاب اسلامی و با حضور فرزندان انقلابی در کسوت سربازان گم نام همیشه استوار و ثابت قدم برای دفاع از نظام و انقلاب و پیمان با امام خمینی ( ره ) و حضرت آیت الله العظمی خامنه ای ایستاده اند و تا حالا خدمات بسیار ارزشمندی برای دفاع از نظام و انقلاب انجام داده اند.
برای اولین بار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) این نیروهای مخلص را مفتخر به نام «سربازان گم نام امام زمان (عج)» کردند و امروز در تقویم کشور، نیمه شعبان سالروز میلاد با سعادت حضرت صاحب الزمان (عج) به نام روز این سربازان گم نام و نیروهای اطلاعاتی کشور نامگذاری شده است.
مجاهدت های خاموش سربازان گم نام امام زمان ( عج ) همیشه تضمینی برای تامین آرامش و امنیت مردم و اقتدار ملی برای ایران بوده و هست، از بعد نگاهی و مدیریتی، این نهاد موفق با ارائه کارکردهای خود در سه حوزه شناختی ( آگاهی دادن و رفع نیازهای اطلاعاتی تصمیم گیران )، نظارتی ( اجرای درست تصمیمات و رصد بازخورد آنها ) و اجرائی ( کمک به پیاده سازی سیاست ها و تصمیمات ) در بخش های مختلف کشورداری همچون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی نقش آفرینی می کند.
جایگاه مهم وزارت اطلاعات متضمن و مبین کارهای تعریف شده پیشروانه و هوشمندانه ای است که استواری و اقتدار ملی و محافظت از اهداف و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را پیگیری و تامین می کند وامروز امنیت پایدار در نقاط مختلف و مرزهای کشور با هوشیاری و فداکاری های فرزندان ملت در این نهاد مقدس ممکن شده است و کشور با بهره مندی از نظام امنیتی برجسته و قدرتمند خود یکی از مقتدرترین و با صلابت ترین کشورها در جهان است.
حفظ انقلاب اسلامی و شکست های متوالی دشمنان این نظام، مرهون مجاهدت های سربازان گم نام امام زمان (عج) و مدافعان حریم امنیت کشور است که با تعهد و عملکرد شایسته خود اقتدار و عزت را به مهین و ملت تقدیم کرده اند و سبب عزت، اقتدار، امنیت و افتخار نظام و مردم شده اند.
از با اهمیت ترین عرصه های مقابله با توطئه های دشمنان در وضعیت فعلی کشور، مقابله با مفاسد اقتصادی و شناسایی توطئه گران در اقتصاد و معیشت مردم بوده است که سربازان گم نام امام زمان (عج) با دستگیری گسترده و شناسایی این عوامل به خوبی درخشیده اند و دراین زمینه به خوبی عمل کرده اند.
شناسایی و دستگیری سرشبکه های و توطئه گران خودفروخته و کشاندن آنها به محکمه عدالت قضایی دراین زمینه با اجرای عملیات های متحیرانه که حتی زبده ترین سازمان های اطلاعاتی جهان را یارای مقابله با آن نیست گواه توانایی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ایران اسلامی است.
امروز سازمان اطلاعاتی و امنیتی ایران اسلامی با وجود همه توطئه ها و بداندیشی های دشمنان این نظام مقدس، یکی از قدرتمندترین و زبده ترین سازمان های اطلاعاتی در جهان است که با بهره بردن از توانایی ها و استعدادها و با نیروی ایمان توانسته است مصونیت نظام اسلامی را در همه زمینه ها تامین کند و ملت ایران که خود شاهد ناامنی های گسترده در جهان امروز و کشورهای همسایه خود است، همیشه قدردان و مدیون این فرزندان غیور و سرافراز خود در لباس مدافعان بی نام و نشان و نیروهای جان بر کف اطلاعات امنیت کشور است.
در استان لرستان نیز سربازان گم نام امام زمان خدمات ارزشمندی برای تامین امنیت استان انجام داده و می دهند که این خدمات بسیار باارزش و شایسته تقدیر و تشکر است به همین دلیل امام جمعه خرم آباد این مهم را قدر دانسته و در پیامی این روز را تبریک گفت.
حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد به مناسبت روز سربازان گم نام امام زمان(عج) اظهار داشت: سربازان گم نام یکی از ارکان مستحکم و شکست ناپذیر نظام در دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی هستند.
وی گفت: فرارسیدن عید عزیز نیمه شعبان، سالروز ولادت منجی عالم بشریت حضرت ولیعصر(عج) که به نام هفته بزرگداشت مجاهدت های سربازان گم نام امام زمان(عج) نامگذاری شده، فرصت مغتنمی است تا از فداکاری و کوشش های بی وقفه این فرزندان دلسوز میهن اسلامی که امنیت و آرامش جامعه را مدیون رشادت هایشان هستیم، تقدیر و تشکر نمایم.
حجت الاسلام شاهرخی افزود: نامگذاری روز میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) بعنوان روز سربازان گم نام بیان کننده نقش کلیدی و راهبردی سربازان گم نام در صیانت از ارزش های اسلامی و ملی در مقابل هجمه بیگانگان و دشمنان اسلام و نظام است.
وی اشاره کرد: بی شک سربازان گم نام امام زمان (عج) در عین گمنامی یکی از ارکان مستحکم و شکست ناپذیر نظام در دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی بوده و همیشه با درایت و هوشمندی، توطئه های دشمنان ایران اسلامی را با شکست مواجه کرده اند، از امنیت جامعه حراست نموده و آسایش و آرامش را به مردم هدیه می دهند.
وی اشاره کرد: ضمن تبریک ولادت با سعادت مهدی موعود(عج) به محضر مردم استان و همه کسانی که در ایجاد امنیت نقش آفرینی می کنند، این روز را بطور ویژه خدمت برادران دلسوز اداره اطلاعات استان لرستان تبریک و تهنیت عرض می کنم و از درگاه احدیت برایشان سرافرازی و سربلندی را در همه امور، درخواست می نمایم.منبع:

1400/01/10
23:24:05
5.0 / 5
1237
تگهای خبر: ایران , جامعه , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل