با اشاره به مصوبه دریافت مالیات از اینفلوئنسرها

طاهری: نمی توان نسبت به درآمدها در فضای مجازی بی تفاوت بود

طاهری: نمی توان نسبت به درآمدها در فضای مجازی بی تفاوت بود

سیاسی: رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع مجلس روش اجرای مصوبه مربوط به دریافت مالیات از تبلیغات اینفلوئنسرها در فضای مجازی را منوط به تدوین بخشنامه اجرائی آن در سه ماهه اول سال آینده دانست و اصرار کرد که نمی توان نسبت به دریافت مالیات از درآمدها در فضای مجازی بی تفاوت بود.


مصطفی طاهری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به مصوبه مجلس برای دریافت مالیات از اینفلوئنسرها اظهار داشت: دریافت مالیات از این افراد به تعداد کاربران آنها ربط دارد و ممکنست روی هر پلت فرمی باشد. ما همانطور که از افراد با درآمد حقیقی مالیات می گیریم باید از کسانی که درآمد مجازی دارند هم مالیات دریافت نماییم.
وی ادامه داد: نمی گردد در کشور کسب و کاری وجود داشته باشد که مالیات ندهد، در صورتیکه در بعضی موارد درآمد این فعالیت ها بیشتر از درآمدهای حقیقی است.
نماینده مردم زنجان در مجلس تصریح کرد: آنچه در این مصوبه اهمیت دارد این است که ما باید بستر و تکلیف قانونی برای دولت درست نماییم که این فعالیت ها را رصد کند تا حق و حقوق ملت ضایع نشود. نکته مهم این است که این سیاست قبل از این محصول مانده بود و حالا امکان آشکار شدن لایه های مختلف وجود دارد.
طاهری تصریح کرد: برمبنای قانون، بخشنامه اجرائی این مصوبه باید سه ماه پس از ابلاغ قانون توسط وزارتخانه های ارتباطات، اقتصاد و مرکز ملی فضای مجازی نوشته شود، خیلی از جزئیات این قانون نیز در بخشنامه اجرائی مشخص خواهد شد و نهایتا ما بر اجرای آن نظارت خواهیم کرد.
این عضو کمیسیون صنایع همین طور درمورد اخبار منتشره در خصوص پولشویی از محل برخی درآمدها در فضای مجازی نیز اشاره کرد: ما طرح جداگانه ای برای شفافیت تراکنش های بانکی با پوزها و یا جابجایی های اینترنتی داریم که اینها باید رصد شود و هر جا به جایی که شفاف نیست و معین نیست بابت چیست چه پولشویی است چه فرار مالیاتی مورد رصد قرار گیرد و شفاف شود و اگر پولشویی است با آن برخورد شود.
منبع:

1399/12/29
13:15:57
0.0 / 5
1504
تگهای خبر: اینترنت , كشور , مجلس , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل