فرمانده نیروی زمینی سپاه:

اقدامات محرومیت زدایی سپاه در شرق كشور توسعه پیدا می كند

اقدامات محرومیت زدایی سپاه در شرق كشور توسعه پیدا می كند

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: همچون مأموریت های نیروی زمینی سپاه ایجاد و برقراری امنیت پایدار می باشد و سپاه تلاش دارد که اقدامات محرومیت زدایی خویش را در منطقه شرق کشور گسترش دهد.


به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، سردار محمد پاکپور روز چهارشنبه در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در بیرجند اضافه کرد: اساسی ترین موضوعی که به پایداری امنیت منطقه شرق کشور کمک می نماید، مرتفع ساختن محرومیت مردم در این منطقه است و اقدامات خوبی هم در حال انجام می باشد.
وی به مواردی از وظایف نیروی زمینی سپاه پاسداران اشاره نمود و اظهار داشت: از شمالی ترین مناطق کشور و مرزهای شمالی، منطقه شمال غرب همینطور جنوب شرق کشور در مرز و عمق و شمال شرق هم به جز مرز بقیه مسئولیت های امنیتی با نیروی زمینی سپاه است.
فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران عنوان کرد: الحمدالله در مناطق تحت کنترل، امنیت برقرار است و مشکل خاصی وجود ندارد.
وی اضافه کرد: برخی از اتفاقات طبیعی هستند؛ بالاخره ضدانقلاب، آمریکایی ها، سرویسهای کشورهای فرامنطقه ای و منطقه ای آرام ننشستند و دائم در حال تلاش هستند که امنیت را بعنوان برند جمهوری اسلامی در سطح جهان، گرفتار خدشه و صدمه کنند ولی به لطف خدا تابحال موفق به انجام این کار نشدند.
سردار پاکپور اظهار داشت: تمام برنامه هایی که دشمنان طراحی و پیشبینی کردند و حتی به صحنه اجرا هم آوردند، در آن موفق نبودند، ضربه خوردند و مشکل پیدا کردند.
وی خاطرنشان کرد: سرویسهای امنیتی دشمن فعالیتهای بسیار زیادی دارند که همه نقشه های آنان متوجه جمهوری اسلامی است.
وی ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید مبعث اضافه کرد: بسیار خوشحال شدیم که امروز توفیق دیدار حاصل شد و ان شاء الله خداوند به شما سلامتی عنایت کند تا همه عزیزان و دوستان از محضر جنابعالی فیض ببرند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند هم در این دیدار اظهار داشت: جایگاه سپاه پاسداران این است که رهبران فساد، آدمکش و آنهایی که به دنبال تجزیه حقوق انسان ها هستند را از میان بردارند تا مردم از دست آنها راحت شوند.
حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی ضمن تبریک عید مبعث اضافه کرد: دیدار فرماندهان سپاه هم برای من جای تبریک دارد و از این دیدار بسیار خوش وقت هستم.
وی ضمن اشاره به حدیث"الجُنُوُد بِإذنِ اللّه ِ حُصُونُ الرَّعیَّةِ وَ زَینُ الوُلاةِ وَ عِزُّالدِّینِ وَ سُبُلُ الأَمنِ وَ لَیسَ تَقُومُ الرَّعِیِّةُ إلاّ بِهِم" اظهار داشت: شما خدا را خیلی شکر کنید که از جایگاه شما در این حدیث چه تعریف و تعبیری شده است.
امام جمعه بیرجند ضمن اشاره به اینکه زیربنای پیشرفت همه امور وجود امنیت پایدار می باشد، عنوان کرد: همه افرادی که کار خیر می کنند اجر دارند، آن کار می خواهد اقتصادی، فرهنگی، آموزشی، اداری و غیره باشد و نیروهای مسلح و کسانی که دست اندرکار امنیت کشور هستند در همه این امور خیر بدون اینکه از آنها چیزی کم شود، شریک هستند به همان دلیلی که اول باید امنیت برقرار باشد تا کارهای دیگر در سایه امنیت به انجام برسد.
وی اظهار داشت: هر کاری بخواهد صورت گیرد شرط اول آن امنیت است و خداوند شما را وسیله ای قرار داده تا امنیت حاصل شود.
وی ضمن اشاره به نامه سردار شهید سلیمانی به فرزندشان، آنرا فوق العاده زیبا خواند و اضافه کرد: در این نامه آمده که هیچگاه نمی خواســتم نظامی شــوم، این راه را انتخاب نکردم که آدم بکشم، تو می دانی من قادر به دیدن بریدن سر مرغی هم نیستم. من اگر سلاح به دست گرفته ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن. خویش را سرباز در خانه هر مسلمانی می بینم که در معرض خطر است و دوست دارم خداوند این قدرت را به من بدهد که بتوانم از تمام مظلومان عالم دفاع کنم، برای آن زن بچه به سینه چسبانده هراسان و برای آن آواره در حال فرار و تعقیب، که خطی خون پشت سر خود بر جای گذاشته است می جنگم.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی در ادامه و تبیین آیه ۳۹ سوره انفال اظهار داشت: در سیستم نظامی مکتب انبیا همواره جنگ برای صلح است و لذاست که خیلی هدفمند است به این معنا که باید به جایی برسد تا آنهایی که آدمکش هستند، فتنه می کنند و به جان و ناموس مردم تعرض دارند، خلع سلاح شوند.
وی افزود: در لشکر اسلام کسی آغاز به جنگ نمی کند و نخستین تیر را شلیک نمی کند؛ این معنا دارد، این فرهنگ است، این مکتب انبیا است.
رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی اظهار داشت: ملت های غربی و خود اروپا و آمریکا فهمیده اند که سران آنان چه جنایاتی ضد انسانیت انجام می دهند، این که بیشتر از یک سال جلیقه زردها با اعتراض و عدالت خواهی در خیابان های فرانسه راه می افتند ولی آنها را می زنند و می کشند، اینها حرف دارند و حرفشان عدالت خواهی است.
وی اضافه کرد: در آمریکا و کشورهای مختلف دیگر همه متوجه شدند که تا در دنیا سلطه استکبار و ستمگران کوتاه نشود دنیا آرام نمی گردد.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی اظهار داشت: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که مطابق با دین، انقلاب و اسلام ما است در تعدی و تجاوز به هیچ کشوری بعنوان شروع کننده جنگ جایز نیست.
وی اضافه کرد: اگر کسی به یک انسان یک سیلی بزند باید دیه آنرا بپردازد و پاسخگو باشد و هیچ کس حق تعدی و تجاوز ندارد حتی امر و نهی جز از ناحیه سیستم ولایی و خدا که به زبان عقل و علم و ولایت و حکومتی باشد مجاز است در غیر این صورت کسی نمی تواند به دیگری امر و نهی کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: این فقه اسلام است تا چه رسد به اینکه به کسی سیلی بزنند، حالا مشاهده کنید سران استکبار زنان، کودکان، شیعه، سنی، مسلمان و غیرمسلمان را می کشند که اگر جلوی اینها را نگیرند، چه کار می کنند.
وی عنوان کرد: پدر و مادرتان و اجدادتان را دعا کنید چون شیر پاکی خوردید و خداوند به شما سمتی واگذار کرده که شایسته آن هستید.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی اظهار داشت: خدا شما را دوست دارد و شما هم او را دوست دارید، شما در خیر همه افرادی که کار می کنند شریک هستید و این چیز کمی نیست.
وی اضافه کرد: امیدواریم شرایطی فراهم گردد که صاحب اصلی بیاید و مقام معظم رهبری بزرگوار پرچم را به دست ایشان بسپارند و برای همه مردم جهان فرج شود چون بحث فقط ایران نیست؛ در یمن، نیجریه، عراق، افغانستان، فلسطین و خود آمریکا چه می گذرد؟
وی اظهار داشت: ۵۰ میلیون گرسنه در آمریکا وجود دارند و مگر به آنها اجازه می دهند که حرف بزنند، در کشورهای اروپایی همینطور بنابراین با ظهور منجی بشر نجات پیدا خواهد نمود و ما هم برای شما دعا می نماییم، خدا بر توفیقات تان بیفزاید و کارتان مورد رضایت صاحب اصلی انقلاب و امام معصوم قرار بگیرد.


1399/12/22
13:17:32
0.0 / 5
1322
تگهای خبر: آمریكا , آموزش , اروپا , ایران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل