مدیر موسسه ملی دریانوردی پاكستان در گفت وگو با سیاسی

رزمایش امن ظرفیتی برای توسعه همكاریهای ایران وپاكستان

رزمایش امن ظرفیتی برای توسعه همكاریهای ایران وپاكستان

به گزارش سیاسی مدیر موسسه ملی امور دریانوردی پاکستان وابسته به نیروی دریایی این کشور، حضور هیات نظامی جمهوری اسلامی ایران در رزمایش بین المللی امن-۲۰۲۱ را بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: این رویداد فرصتی برای دو کشور جهت تقویت همکاریهای متقابل بخصوص تقویت امنیت در اقیانوس هند است.دریادار دوم «علی عباس» روز شنبه در حاشیه نهمین کنفرانس بین المللی دریانوردی که با حضور هیات نظامی ناظر به نمایندگی از ستاد کل نیروهای مسلح ایران در شهر «کراچی» شروع به کار کرد، طی مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: نیروی دریایی پاکستان مفتخر به میزبانی از هیات نظامی ایران در رزمایش چندملیتی اَمَن-۲۱ است و حضور آنان فرصتی مجدد برای اذعان به روابط تاریخی و برادرانه دولت و مردم پاکستان با دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران است.

وی عنوان کرد: دستور کار اصلی رزمایش اَمَن مشارکت جمعی برای غلبه بر چالش های مشابه بخصوص محک توانمندی های کشورهای ساحلی حاضر جهت بررسی مشکلات در حوزه دریا است.

این دریادار (بازنشسته) نیروی دریایی پاکستان اضافه کرد: امنیت پایدار در منطقه اقیانوس هند یک مبحث راهبردی است و ما معتقدیم حضور جمهوری اسلامی ایران در رزمایش اَمَن-۲۱ فرصت باردیگر ای برای توسعه همکاری ها میان نیروهای دریایی دو کشور و عزم مشترک برای کمک به تقویت امنیت در اقیانوس هند خواهد بود.

وی اظهار داشت: افزایش تعامل در آینده نیاز مشترک ایران و پاکستان است، تبادل اطلاعات میان دو کشور در حوزه دریا باید قوی تر شود تا بتوانیم از توانمندی های یکدیگر برای رسیدن به اهداف صلح و توسعه پایدار بهره برداری نماییم.

دریادار دوم علی عباس تصریح کرد: حضور ایران در رزمایش بین المللی اَمَن-۲۱ مبین اهمیت همکاریهای دو کشور و خواست مشترک آنان برای افزایش این تعاملات است و این رویداد گام جدیدی در راه اقدامات ایران و پاکستان در آینده است.وی اضافه کرد: ایران و پاکستان طی مشترکات فراوانی همچون دینی، فرهنگی، جغرافیایی و دریایی به یکدیگر پیوند خورده اند و ما از افزایش همکاریهای مشترک با جمهوری اسلامی حمایت می نماییم.

علی عباس اظهار داشت: بنادر چابهار و گوادر دو بندر خواهرخوانده ایران و پاکستان است و باید با توسعه ظرفیت های این بنادر، مسیر همکاریهای مفید و متقابل آنها فراهم گردد.

وی عنوان کرد: تعاملات جمهوری اسلامی ایران و پاکستان از دیرباز ادامه داشته و هیچ عاملی نمی تواند این همکاری ها را تحت تأثیر قرار دهد.

براساس این گزارش، نهمین کنفرانس بین المللی دریانوردی با حضور هیات نظامی جمهوری اسلامی ایران و مقام های بلندپایه سیاسی-نظامی پاکستان روز شنبه در شهر بندری کراچی برگزار شد و نشست پایانی آن فردا برپا می شود.

اعضای هیات نظامی کشورمان به نمایندگی از ستاد کل نیروهای مسلح، نیروی دریایی ارتش و سپاه به ریاست امیر دریادار دوم «آریا شفقت رودسری» به همراه سرهنگ «مصطفی قنبرپور» وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس بین المللی دریانوردی شرکت کردند.

رزمایش بین المللی «اَمَن» با شعار «در کنار هم برای صلح» تا ۱۶ فوریه (۲۸ بهمن) در کراچی ادامه خواهد داشت.منبع:

1399/11/26
23:12:27
0.0 / 5
1209
تگهای خبر: ارتش , ایران , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل