حضرت آیت الله خامنه ای:

همسرم نعمت بزرگی است خدا را شكر می كنم

همسرم نعمت بزرگی است خدا را شكر می كنم

سیاسی: در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بخش زن وخانواده «ریحانه» KHAMENEI.IR، روایت حضرت آیت الله خامنه ای از نقش همسرشان در دوران مبارزات انقلاب را منتشر نمود.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، این سخنان که رهبر انقلاب آنرا در جریان ملاقات و گفتگو با همسر مکرمه حضرت امام خمینی(ره) در سال ۱۳۸۰بیان کرده اند، به این شرح است:
خانم ثقفی همسر مکرمه حضرت امام خمینی خطاب به رهبر انقلاب: ایشان خودش [حضرت امام(ره)] مکرر به بچه ها می اظهار داشت که من هر چه دارم از مادرتان است. در نجف هم تا کسالتی پیدا می کرد، نخستین وصیت اش این بود.
رهبر انقلاب: برخی از زن ها تاب سختی های زندگی مردشان را نمی آورند. غرغر می کنند که این چه وضعی است و اینها. اما هستند خانم هایی که نه فقط نق نمی زنند، بلکه حتی دلگرمی هم می دهند، به مرد می گویند ناراحت نباش، چیزی نیست. صبر می نماییم، می گذرد. چنین زن هایی واقعاً قیمت دارند.
الحمدلله از این جهت خدای متعال به من هم لطف کرده است. عیال من چنین خانمی است. وقتی در زندان بودم، به دیدن من که می آمد، از اوضاع و احوال می پرسیدم، می گفت اصلاً و ابداً ناراحتی و مشکلی ندارم، با آنکه ما بچه ی کوچک هم داشتیم. بعدها که من از زندان بیرون آمدم، فهمیدم که چه مشکلاتی داشته، مریض بوده، بی پول بوده، سختی فراوان کشیده، اما اصلاً و ابداً یک ذره اش هم در زندان به من منتقل نمی شد.
خدا می داند که برخی از این حوادثی را که برای ایشان پیش آمده بود؛ من پس از انقلاب فهمیدم، یعنی همچنین در خلال صحبت به مناسبتی پیش آمد که گفتند. وقتی هم گفتند، من دیدم واقعاً طاقت نمی آورم، می گفتم چطور اینها را آن موقع به من نمی گفتی.
مرحوم مادرم به خانم من می اظهار داشت که تو چرا ساکتی، چیزی بگو، آه و ناله کن، چون تو همه اش احساس راحتی می کنی، او هم دلگرم می شود و به دنبال این کارها می رود! به هر حال، ایشان نعمت بزرگی است؛ خدا را شکر می کنم.
منبع: کتاب یاد و یادگار؛ روایت هایی از دیدارهای رهبر انقلاب با همسر مکرمه حضرت امام خمینی(ره)؛ انتشارات انقلاب اسلامی
منبع:

1399/11/14
22:38:02
0.0 / 5
1685
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل