رییس كمیسیون كشاورزی مجلس خبرداد

عرضه تسهیلات ارزان كشاورزی در سال ۱۴۰۰

عرضه تسهیلات ارزان كشاورزی در سال ۱۴۰۰

به گزارش سیاسی هرمزگان رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با مذاکرات در تلفیق و تلاشهای وافر کمیسیون از محل تبصره 14 پیشنهاد9 هزار میلیارد تومان ماوالتفاوت یارانه به بخش کشاورزی داده شده است، در سال 1400 می توانیم بالای 35 هزار میلیارد تومان از این محل به غیر از تسهیلات بانک کشاورزی تسهیلات ارزانقیمت ایی را به توسعه گلخانه و آبزی پروری اضافه کرده که بخشی از آن به استان هرمزگان تعلق می گیرد.سید جواد ساداتی نژادی بامداد امروز(دوم بهمن ماه) در مسافرت به شرق هرمزگان، اظهار نمود: در اولویت نخست بایستی قطب های مهم کشاورزی کشور را دید تا بتوانیم مسائل و مشکلات آنرا در حوزه نظارت و قانونگذاری مجلس احصاء کرد.

وی اضافه کرد: باتوجه به عزم کمیسیون کشاورزی و نگاه این دوره مجلس به کشاورزی تمام تلاشمان را در ایجاد فرصت برای کمک به توسعه کشاورزی می نماییم.

ساداتی نژادی افزود: در سه ماه اول مجلس یازدهم احصاء خرید تضمینی گندم صورت گرفت که این نشان دهنده این است که مجلس نقش مهمی در حوزه اقتصاد کشاورزی دارد.

به گفته وی، شرق استان هرمزگان یکی از با اهمیت ترین قطب های کشاورزی در زمینه میوههای گرمسیری و آبزیان می باشد.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه در منطقه رودان ظرفیت های خوبی وجود دارد و اقدامات بسیار خوبی نیز انجام شده است، اشاره کرد: باتوجه به شرایط آب و هوایی ظرفیت بسیار بالاتری در تولید محصولات گلخانه ها وجود دارد و مطالبه بازار هدف برای اینگونه محصولات نیز بسیار بالاست.

ساداتی نژادی در ادامه از تسهیلات بعنوان پاشنه آشیلی برای توسعه محصولات کشاورزی در این منطقه یادکرد و اضافه کرد: یک فراموشی و عقب ماندگی در حوزه سرمایه گذاری کشاورزی وجود دارد که بایستی جبران شود ؛ با مذاکرات در تلفیق و تلاشهای وافر کمیسیون از محل تبصره ۱۴ پیشنهاد۹ هزار میلیارد تومان ماوالتفاوت یارانه به بخش کشاورزی داده شده است.

به گفته وی، در سال ۱۴۰۰ می توانیم بالای ۳۵ هزار میلیارد تومان از این محل به غیر از تسهیلات بانک کشاورزی تسهیلات ارزان ایی را به توسعه گلخانه و آبزی پروری اضافه کرده که قسمتی از آن به استان هرمزگان تعلق می گیرد.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در آخر ابراز امیدواری کرد پس از بازدید از منطقه شرق استان هرمزگان جمع بندی نهایی در استانداری هرمزگان صورت گیرد تا در دو هفته آتی، اتفاقات خوبی نصیب کشاورزی این منطقه شود.

منبع:

1399/11/02
23:23:02
0.0 / 5
1708
تگهای خبر: تولید , شورا , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل