سردار سلامی:

ما برای هرگونه واكنش آماده هستیم

ما برای هرگونه واكنش آماده هستیم

به گزارش سیاسی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر این که ما برای هرگونه واکنش آماده ایم، اظهار داشت: تحرکات دشمن در منطقه ناشی از اشتباه سال قبل آنها در به شهادت رساندن سردار بزرگ سپاه اسلام و یاران او است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه ظهر امروز جمعه دوازدهم دی ماه در حاشیه مراسم نخستین سالگرد شهادت شهید قاسم سلیمانی که در دانشگاه تهران برگزار شد، در پاسخ به پرسشی درباره تحرکات اخیر دشمنان در منطقه گفت: به هر شکل تحرکات دشمن رفتاری مربوط به خود است اما ما معتقدیم که این تحرکات بازتاب نتایج ناشی از اشتباه سال قبل آمریکایی ها در به شهادت رساندن سردار بزرگ سپاه اسلام و ابومهدی المهندس و یارانش او است که یک بغض فشرده ای را میان جوانان و غیرجوانان جهان اسلام به وجود آورده است.
وی افزود: این بغض فشرده مثل یک کابوس همیشه آمریکایی ها را رنج می دهد و آنها برای نجات از این کابوس خطرناکی که احساس می کنند، دست به یک سلسله تحرکاتی می زنند. در هر صورت ما برای هرگونه واکنش آماده هستیم.
فرمانده کل سپاه همین طور در پاسخ به این پرسش که آیا جمهوری اسلامی ایران نگرانی دارد از اینکه شاید ترامپ حمله یا اشتباهی مقابل ما انجام دهد؟ اشاره کرد: ایران هیچ نگرانی ندارد و ما برای دفاع از استقلال خود، منافع حیاتی و دستاوردهای انقلاب بزرگ مان آماده هستیم و این آمادگی را ظرف ۴۱ ساله گذشته ایجاد کردیم.
سردار سلامی اشاره کرد: امروز برای رویارویی با هر قدرتی، هیچ مشکل، نگرانی و دغدغه ای نداریم. ما حرف های نهایی خودرا در میدان نبرد با دشمنان مان خواهیم زد.
وی اظهار داشت: حاج قاسم نشان داد وقتی ما حرکت می نماییم و هنگامی که در میدان جنگ و جهاد با دشمن حضور پیدا می نماییم، پیروز هستیم. سکوت و سکون تنها چیزی است که مسلمانان را ذلیل می کند. حاج قاسم مظهر حرکت بود، نشانه جهاد بود، از هیچ قدرتی نمی ترسید و هیچ قدرتی را غیر از قدرت الهی معتبر نمی دانست. بدین سبب مقاومت این درس را گرفته که باید بی توقف ادامه دهد و استمرار جهاد عامل حیاتی سعادت همه ماست.
سردار سلامی با تاکید بر استمرار راه شهدای مقاومت خصوصاً سپهبد شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت: پس از شهادت سردار سلیمانی، شعله های مقاومت برافروخته تر از گذشته شد. جوانان جهان اسلام امروز برای بیرون راندن آمریکایی ها از منطقه و شکست دادن قطعی صهیونیست ها، هم برای گرفتن انتقام خون شهیدان و هم برای آزادسازی همیشه مسلمانان از سیطره و سلطه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دنیای غرب با محوریت و شرارت افزایی آمریکایی ها مصمم تر از گذشته هستند.
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه پس از شهادت سردار سلیمانی، مقاومت جریان دارد و هیچ چیزی متوقف نشده است، اظهار داشت: امروز به خاطر خون شهید سلیمانی، شهید ابومهدی و شهدای جریان مقاومت، جریان، موج، جوشش و رویش های جدیدی به وجود آمده و سلیمانی های بیشماری در جهان اسلام رشد کرده اند و قدرت جهان اسلام در حال افزایش است؛ در این شرایط دشمنان باید به فکر خود باشند و از منطقه بیرون بروند.
وی در پاسخ به سوالی درباره تداوم مسیر انتقام سخت که در منطقه شروع شده است و ادامه خواهد داشت، اظهار نمود: انتقام سخت، نقطه نیست بلکه یک مسیر است. البته ما انتقام نقطه ای این سردار بزرگ و همرزمانش را از عاملان و آمران آن خواهیم گرفت که جدا از همه مسیری است که طی می نماییم. یعنی آنانی که در این شهادت ها دست داشتند، آرام نخواهند بود. اما زمان و مکان و کیفیت تابع وضعیت خاصی است که به وجود خواهد آمد و ما آن شرایط را به اذن خدا به وجود خواهیم آورد.
سردار سلامی افزود: اما مسیر انتقام سخت مسیر فروپاشی رژیم صهیونیستی و اضمحلال سلطه سیاسی آمریکا بر منطقه و اخراج آمریکا از منطقه و دادن سرنوشت مسلمانان به دست خودشان است. عزت عظیم مسلمانان باید حفظ شود و این انتقام سخت بعنوان یک طریق و یک مسیر گرفته شود.
فرمانده کل سپاه در پاسخ به سوالی درباره اینکه بتازگی دشمنان وانمود می کنند که در حال آرایش نظامی هستند، گفت: این مهم نیست که آنها چه تصمیمی می گیرند بلکه تصمیم ما مهم می باشد. ما تصمیم گرفته ایم که با همه قدرت و ظرفیت و قوت در مقابل هر دشمن کوچک و بزرگ بایستیم و پیروزی برای ما قطعی است چونکه ما هم دشمن را می شناسیم و هم خودمان را. ما اراده کرده ایم که بر دشمن غلبه نماییم و همانطور که سردار سلیمانی گفت همه مرد میدان هستیم. دشمن اگر آرزوی شکست دارد، وارد میدان شود و ما در میدان حاضر هستیم.
مراسم اولین سالگرد شهادت سردار ملی ایران حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش با حضور حجت الاسلام ابراهیم رییسی رئیس قوه قضاییه، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات، محسن هاشمی رئیس شورای شهر و تعدادی از میهمانان خارجی در دانشگاه تهران انجام شد.منبع:

1399/10/12
14:27:04
0.0 / 5
1419
تگهای خبر: آمریكا , ایران , شورا , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل