در كمیسیون برنامه و بودجه مجلس صورت گرفت؛

تشكیل كارگروهی جهت بررسی حذف ۳۵ درصد حق آلایندگی سازمان محیط زیست

تشكیل كارگروهی جهت بررسی حذف ۳۵ درصد حق آلایندگی سازمان محیط زیست

به گزارش سیاسی نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از تشکیل کارگروهی در کمیسیون برنامه و بودجه جهت بررسی مبحث حذف ۳۵ درصد حق آلایندگی سازمان محیط زیست اطلاع داد.


محمد خدابخشی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (سه شنبه) کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: جزئیات طرح حذف بند (ن) تبصره 6 قانون بودجه سال 1399 در نشست امروز با حضور کارشناسان سازمان برنامه و بودجه، مرکز پژوهش های مجلس و رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس مورد بررسی قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه پیش از این کلیات این طرح در مجلس به تصویب رسیده بود، اضافه کرد: در این بند مقرر شده که ۳۵ درصد حق آلایندگی به سازمان محیط زیست کشور تخصیص داده شود، که برخی از نمایندگان به باعث طرح حذف بند (ن) تبصره 6 قانون بودجه سال 1399 پیشنهاد داده اند، این رقم واریزی به حساب محیط زیست حذف و بار دیگر به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز شود.
خدابخشی خاطرنشان کرد: برپایه گزارش سازمان برنامه و بودجه درباره عملکرد این بند، تعهداتی که برای سازمان محیط زیست در سال 99 بوجود آمده بود، عملیاتی شده و اعتبارات برآورد شده هم تخصیص پیدا کرده است، همینطور مرکز پژوهش های مجلس تفسیری از نظر شورای نگهبان درباره رد این طرح در صورت تبدیل به مصوبه عرضه کرد.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس افزود: براین اساس به منظور تأمین نظر طراحان و شورای نگهبان، کارگروهی متشکل از نمایندگان طراح، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس و سازمان برنامه و بودجه تشکیل شد تا متنی قابل اجرا و مورد تایید شورای نگهبان تدوین کنند.
1399/10/09
23:43:12
5.0 / 5
1347
تگهای خبر: سازمان , شورا , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل