رضایی:

سلاح استفاده شده در ترور شهید فخری زاده متعلق به ناتو است

سلاح استفاده شده در ترور شهید فخری زاده متعلق به ناتو است

به گزارش سیاسی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نحوه به شهادت رسیدن شهید محسن فخری زاده اظهار داشت: سلاح استفاده شده در ترور شهید فخر زاده مورد استفاده سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا، محسن رضایی روز چهارشنبه در نشست خبری در ساختمان مرکزی مجمع تشخیص مصلحت نظام، رحلت آیت الله محمد یزدی را تسلیت گفت و اضافه کرد: آیت الله یزدی در انقلاب و دفاع مقدس و پس از آن نقش موثری در پشتیبانی از نهضت امام (ره) و مقام معظم رهبری داشت.
رضایی درباره گزارش سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح درباره امنیت کشور و خصوصاً شهادت دانشمند هسته ای کشورمان شهید محسن فخری زاده در مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار داشت: سرلشکر باقری درباره شهادت شهید فخری زاده اظهار داشت که خدمات اطلاعاتی و تروریستی در ۱۰ سال اخیر بارها به دنبال ترور این شهید بودند اما موفق نمی شدند اما در اقدام اخیر با بهره گیری از تکنولوژیهای جدید و تیربار هوشمند لیزری که با ماهواره کار می کرد و همین طور اطلاعات دقیقی که از مسیر حرکت و انحراف از جاده اصلی تهران به سمت آبسرد صورت گرفت، دست به این اقدام زدند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: شلیک با تیربار صدا خفه کن انجام شد و وقتی تیرها شلیک می شد هم محافظان و هم خود شهید و خانواده شهید صدای گلوله را نمی شنیدند بدین سبب توانستند او را به شهادت برساند.
رضایی اشاره کرد: تلاش هایی که برای یافتن عاملان صورت گرفته است. سرلشکر باقری توضیح دادند پیشرفت های خوبی را به او گزارش داده اند و بنابر اعلام سرلشکر باقری سلاح استفاده در ترور شهید فخری زاده مورد استفاده ارتش ناتو است.
رضایی، وضعیت تامین اجتماعی و بررسی مسائل بازنشستگان را از دیگر مسائل مطرح شده در جلسه امروز مجمع عنوان نمود و اظهار داشت: قانون و سیاست های خوبی در تامین اجتماعی پیش بینی شده که اگر این سیاست ها و قوانین اجرائی شود بخش اعظمی از مشکلات مردم حل می شود، ما باید ماشین تولید فقر و معلولیت را متوقف نماییم مانند اقداماتی که در حوزه غربال گری ژنتیک که امسال انجام شد و از معلولیت تعداد ۳۰ هزار نوزادان جلوگیری کرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: از همه کارشناسان و استادان دانشگاه می خواهیم که نظرات خودرا در سیاست های کلی تامین اجتماعی، کاهش فقر و افزایش دفاع ارائه نمایند تا در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد برسی قرار گرفته تا بتوانیم خدمات بهتری به مردم ارائه نماییم.
وی درباره اقدامات این مجمع برای اجرائی شدن مصوبات، اظهار داشت: در دور جدید دو تغییر مهم در سیاست گذاری به وجود آمده که یکی از آن تشکیل شورای عالی سیاست گذاری است از طرف دیگر بنابر فرمان مقام معظم رهبری پس از تصویت طرحی در مجمع دولت و مجلس ظرف ۶ ماه باید زمینه های اجرائی شدن آنرا فراهم آورند.
رضایی در پاسخ به سوالی درباره درخواست دولت جهت بررسی مجدد لوایح FATF در مجمع تشخیص نظام اضافه کرد: این مسئله بستگی به مجلس شورای اسلامی دارد چون مجلس این لوایح را فرستاده است منتها دولت آقای روحانی نیز از رهبر انقلاب تقاضا کردند که مجمع به بررسی خود بر روی این لوایح ادامه بدهد. بدین سبب بحث ها در این رابطه در دولت ادامه دارد و مجمع منتظر پاسخ سوالات و ابهامات خود از طرف دولت می باشد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت همین طور در پاسخ به سوالی درباره احتمال کاندیداتوری اش در انتخابات ۱۴۰۰ اظهار داشت: تا ۱۴۰۰ زمان زیادی است و وقت برای اظهار نظر در این رابطه زیاد است.
وی همین طور در واکنش به اینکه پس شما کاندیداتوری را رد نمی کنید، تاکیدکرد: ذهن خوانی نکنید.
رضایی در پاسخ به این پرسش که باتوجه به اختلاف نظر دولت و مجلس در رابطه با دو طرح معیشتی و هسته ای آیا هیئت عالی نظارت مجمع نظر مشورتی به مجلس در رابطه با این دو طرح نداشته است، یادآورشد: با توجه به این که هیچ یک از دو طرح مغایرتی با سیاست های کلی نداشته و شورای نگهبان نیز هر دو طرح را تایید کرده، بدین سبب بحثی بین مجلس و دولت وجود دارد و مجمع ورودی به این بحث نمی کند.


1399/09/22
12:19:53
5.0 / 5
1410
تگهای خبر: ارتش , تكنولوژی , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل