نائب رئیس كمیسیون انرژی مجلس:

روند گازرسانی به هرمزگان تسریع می یابد

روند گازرسانی به هرمزگان تسریع می یابد

هرمزگان نایب رییس كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تسریع در روند گازرسانی به استان هرمزگان خبرداد.احمد مرادی در گفت و گو با ایسنا، اضافه کرد: جلسه ای با وزیر نفت برگزار و گلایه مندی خویش را در مورد روند کند گازرسانی به استان هرمزگان مطرح کردم که مشاور وزیر در امور گاز مأمور رسیدگی به این دغدغه مردم هرمزگان شد.

وی با اشاره به اینکه پیرامون این مورد دو جلسه با مشاور وزیر نفت در امور گاز برگزار و قرار بر ترسیع روند گازرسانی به استان هرمزگان شد، خاطرنشان کرد: در جلسه روز گذشته(سوم آذرماه) با حضور استاندار هرمزگان دغدغه ها فصل بندی و عنوان شد تا بتوان با برنامه ریزی صحیح این روند در راه سرعت و پیشرفت قرار بگیرد.

مرادی ضمن اشاره به اینکه از ۲۲۷۳ روستا تنها ۲۸ روستا هرمزگان گازرسانی شده است، افزود: در شهر بندرعباس از ۸۲ هزار و ۸۸۶ نفر تحت پوشش تنها ۱۳ هزار و ۷۵۳ نفر اشتراک گاز دریافت کرده اند که احتیاج به تسریع در روند جذب اشتراک دارد و تا رسیدن به عدد ایده آل فاصله بسیاری وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه طبق بررسی صورت گرفته سرانه گازکشی برای هر اشتراک در هرمزگان ۱۲ میلیون تومان برای هر خانوار است، اظهار داشت: با رایزنی های صورت گرفته قرار شد این میزان به ۲۰ میلیون تومان افزایش یابد و مابقی آن با پیگیری استاندار هرمزگان جبران شود.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس ضمن اشاره به اینکه زمینه گازرسانی به ۱۱۶۱ روستا استان هرمزگان فراهم است، بیان نمود: قرار بر آن شد با همکاری شهرداری بندرعباس زیرساخت ها فراهم و زمینه تسریع انشعاب گیری و اشتراک پذیری سرعت بگیرد.

منبع:

1399/09/04
11:49:41
5.0 / 5
1402
تگهای خبر: شورا , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل