روحانی در جمع مسوولان بهداشت و درمان كشور:

نباید مردم را بترسانیم

نباید مردم را بترسانیم

به گزارش سیاسی رئیس جمهور خاطرنشان كرد: اگر ما برای ماسك جریمه می گذاریم مردم باید بداند كه این كار برای كمك به آنان است، نه اینكه ما برای پول مردم كیسه دوخته باشیم


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، سخنرانی حجت الاسلام حسن روحانی در جلسه با وزیر و معاونین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و روسای دانشگاه های علوم پزشکی در مورد بیماری کرونا با اشاره به اینکه با ادبیات واحد با مردم سخن بگوییم، اظهار نمود: هم باید مردم را آگاه نماییم و هم در عین حال آنان نترسانیم. ترساندن از سویی منجر به عدم همراهی می شود چون که با گذشت زمان عادی تلقی می شود. مردم اگر با ما همراه نشوند ما موفق نمی شویم.
وی اضافه کرد: اگر ما برای ماسک جریمه می گذاریم مردم باید بداند که این کار برای کمک به آنان است، نه اینکه ما برای پول مردم کیسه دوخته باشیم. اصلاً چنین چیزی نیست.
رییس جمهور افزود: کار اصلی ما در شرایط فعلی تغییر سبک زندگی است. هر درمان و چاره دیگر پیشروی ما باشد امکان دارد که به جای خود موثر باشد اما اساس مسئله، تغییر سبک زندگی است یعنی همه باید باور نماییم شرایط سال ۹۹ و سال ۱۴۰۰ با شرایط سال های پیش متفاوت می باشد.
روحانی با تاکید بر اینکه مبنا باید بر این باشد تا دو سال دیگر با این مشکل مواجه هستیم، اظهار داشت: اینکه بخواهیم عروسی بگیریم باید سبک قبلی را کنار بگذاریم. اگر با سبک قبل بخواهیم مجلس شادمانی بگیریم، شدنی نیست. همه باید بپذیریم و قبول نماییم. نمی گردد در سالن جمع شویم. سبک و سیاق قبلی در حسینیه و مسجد برای عزاداری ممکن نیست. شرایط مسافرت و رفت وآمد هم با گذشته متفاوت می باشد.
وی افزود: ما تا جایی که امکان دارد باید از خدمات الکترونیکی استفاده نماییم و هر دستگاه دولتی باید خدماتش را الکترونیکی و غیرحضوری ارائه نماید. پیش از این هم گفته ایم اگر اداره ای فردی را حضوری احضار کند، جریمه خواهد شد و امکان دارد با انفصال از خدمت تا چند ماه روبه رو شود.
روحانی با اشاره به اینکه شرایط امروز کشور با گذشته متفاوت می باشد و مردم باید در این حوزه قانع شوند، اظهار نمود: ما پیشرفت خوبی در کشور در حوزه پزشکی و درمان، دارو و ساخت تجهیزات داشته ایم و مقالات متخصصان ایرانی در دنیا مطرح اند و بخش پزشکی ما در دنیا حرفی برای گفتن دارد.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه قرار گرفتن دین و علم در کنار هم از نقاط قوت کشور در مبارزه با انتشار کرونا است خاطرنشان کرد: دین و علم در مبحث مبارزه با کرونا کنار هم قرار گرفتند و از هم فاصله نگرفتند. مراجع تقلید و رهبری به ستاد ملی کرونا کمک کردند که اگر چنین نبود مشکلات بیشتر می شد و همین یک صدا بودن در این کشور مسئله مهمی است.
وی با اشاره به اینکه پزشکان با لحن واحدی با مردم صحبت نمی کنند اظهار داشت: از آنان خواهش می کنم با ادبیات واحد با مردم صحبت نماییم و نگاه ها و لحن ها را به هم نزدیک نماییم. ادبیات مورد استفاده برای اخطار به مردم درباره بیماری باید از یک منشاء واحد سرچشمه بگیرد و هشدارها را با تعبیرات مختلف برای مردم باید بیان نماییم. مهم آن است که مردم برای همراهی با سیاست های ستاد ملی کرونا قانع شوند.
روحانی اظهار داشت: ما می خواهیم همه مردم توجه نمایند و بپذیرند که شرایط امروز کشور ما با روز گذشته متفاوت می باشد و این شرایط امکان دارد ماهها پیش روی ادامه داشته باشد. رئیس جمهوری تصریح کرد: اگر هم کسی مبتلا شد همه تلاش ما باید این باشد که به بستری شدن بیمارستان منجر نشود چونکه خود بیمارستان می تواند سبب گرفتاری بیشتر بیمار شود.
ادامه دارد...منبع:

1399/07/28
19:59:54
5.0 / 5
1690
تگهای خبر: آموزش , ایران , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل