سردار نقدی:

دشمنان صلابت ملت ایران را در دفاع مقدس دیده اند

دشمنان صلابت ملت ایران را در دفاع مقدس دیده اند

به گزارش سیاسی معاون هماهنگ كننده سپاه پاسداران اظهار داشت: دشمنان چنان صلابتی از ملت ایران در دفاع مقدس دیده اند كه تا ده ها سال جرأت حمله به كشورمان را ندارند.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سپاه، سرتیپ محمدرضا نقدی در سخنانی تصریح کرد: انقلاب اسلامی با مدل مردمی، پیروز و حوادث مهم بعد از انقلاب اسلامی هم این گونه مدیریت شد و غلبه بر منافقان و تروریست ها هم این چنین بود.
معاون هماهنگ کننده سپاه اضافه کرد: ابزار غلبه بر توطئه دشمنان و حوادث مهم در کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مردم بودند و حضور گسترده آنها در همه عرصه ها برای غلبه ما بر دشمن بسیار مهم بود.
نقدی عنوان کرد: اگر امروز اقتصاد را مردمی نماییم، همه چیز متحول می شود اما مشکل این است که نظام های اداری و بروکراسی و دیوان سالاری حضور مردم را در اقتصاد نمی پذیرد.
وی تصریح کرد: مردمی بودن مترادف با خصوصی سازی نیست بلکه به معنای آوردن همه آحاد مردم در صحنه است. اگر مردم را وارد اقتصاد نماییم، همه مسائل و معضلات با کمک آنها حل می شود.
معاون هماهنگ کننده سپاه اضافه کرد: نمی دانم چرا برخی مسؤلان کشور اجازه داده اند مدیریت فضای مجازی در دست بیگانگان بماند و انشاالله این وضع تغییر کند تا دشمنان نتوانند با جوسازی و دروغ پردازی در این فضا بر افکار عمومی غلبه کنند.
نقدی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس، در حالیکه ما برای انجام یک عملیات و ذخیره سازی مهمات هفت، هشت ماه صبر می کردیم اما دشمن همه امکانات را در اختیار داشت و مانند باران گلوله شلیک می کرد.
وی اضافه کرد: عراق با ۳۰۰ فروند هواپیما جنگ را شروع کرد و در حالیکه ۲۰۰ الی ۳۰۰ فروند آنرا منهدم کردیم، در انتها جنگ ۶۰۰ فروند هواپیمای مدرن داشت و این در حالی بود که حتی لاستیک هواپیما به ما نمی دادند.
معاون هماهنگ کننده سپاه اظهار داشت: با عنایت به شرایط جنگ تحمیلی، به صورت طبیعی تعداد تلفات ما باید چند برابر تلفات دشمن می شد اما بر مبنای کمترین برآوردهای دشمن، آنها ۶۰۰ هزار کشته دادند و ما بر مبنای بالاترین برآوردها؛ بیشتر از ۱۸۰ هزار شهید دادیم. اگر سوءمدیریت در زمان دفاع مقدس وجود داشت، باید تعداد کشته های ما چندین برابر دشمن می شد.
وی اظهار داشت: ارتش عراق متشکل از نظامیان آموزش دیده بود و در حالیکه فرمانده ما در جنگ ۲۵ ساله بود، فرمانده آنها ۲۵ سال سابقه فرماندهی داشت، اما فرمانده ما، فرمانده دشمن با همه نیروها و امکاناتش را اسیر می کرد.
معاون هماهنگ کننده سپاه بیان نمود: در دوران دفاع مقدس حتی نتوانستیم موشکی بسازیم که یک کیلوگرم مواد منفجره را به بغداد برساند در حالیکه فاصله مرز تا بغداد ۱۳۰ کیلومتر بود.
نقدی با اشاره به اینکه در آن ایام دانشگاه ها هیچ چیزی برای عرضه نداشتند، اضافه کرد: با تلاش نیروهای انقلاب، موشک های دوربرد ساختیم و با تأکیدهای رهبر معظم انقلاب اسلامی اولین کشور در دنیا بود که موشکی با برد دوهزار کیلومتر و نقطه زن ساخت.

امام با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ نفس خویش را زیر پا گذاشت
معاون هماهنگ کننده سپاه درباره قبول قطعنامه ۵۹۸ اظهار داشت: امام با این تصمیم، نفس خویش را زیر پا گذاشت چونکه مصلحت کشور این بود که قطعنامه پذیرفته شود و امام راحل ده ها سال مبارزه با استکبار را در طَبَق اخلاص گذاشت که این بُعد دیگری از شجاعت امام بود. این تصمیم امام نشان داد بر مدیریت جنگ، منطق حاکم است.
معاون هماهنگ کننده سپاه اضافه کرد: امام راحل با پذیرش قطعنامه ۵۹۸؛ آبروی خویش را با خدا معامله کرد و نتیجه آن، پیروزی های پی در پی جمهوری اسلامی ایران در منطقه شد.
نقدی با اشاره به اینکه دشمنان چنان صلابتی از ملت ایران در دفاع مقدس دیده اند که تا ده ها سال جرأت حمله به کشورمان را ندارند، اظهار داشت: امام با به کار گرفتن مؤثر نیروها و امکانات کشور و استفاده از این ظرفیت، جنگ تحمیلی را مدیریت کرد و بر ارتش کاملاً مسلح و با پشتوانه همه کشورها پیروز شد.
معاون هماهنگ کننده سپاه اضافه کرد: اینکه حضرت امام راحل در آغازین روزهای جنگ تحمیلی فرمودند جنگ را ادامه می دهیم؛ نشان دهنده برآورد دقیق و تصمیم شجاعانه ایشان بود.
نقدی اظهار داشت: در آن زمان صدام بعنوان عنصر ضد آمریکایی در عرصه بین الملل مطرح بود اما اولین پیام حضرت امام؛ صدام را صدام آمریکایی معرفی نمود و همه از این تحلیل امام راحل، گیج شده بودند.


1399/07/01
14:59:04
5.0 / 5
1799
تگهای خبر: آمریكا , آموزش , ارتش , ایران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل