دریادار خانزادی خبر داد:

موشك كروز ابومهدی در اختیار نیروی دریایی ارتش قرار می گیرد

موشك كروز ابومهدی در اختیار نیروی دریایی ارتش قرار می گیرد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: دوربردترین موشك كروز ایران با نام «طلاییه» كه با عنوان شهید ابومهدی المهندس نام گذاری شده است، در اختیار نیروی دریایی ارتش قرار خواهد گرفت كه اتفاق بزرگی خواهد بود.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی در مراسم معارفه فرمانده جدید قرارگاه مقدم و ناوگان جنوب نداجا و فرماندهان جدید منطقه یکم و موشکی این نیرو در بندرعباس اظهار نمود: مسیر سعادت ما خط روشن مکتب حسینی است و ما این راه را با تبعیت از ولایت طی می نماییم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اعلان اینکه موضوع فرماندهی در قوای مسلح کشورمان به مثابه برگزیده شدن برای پذیرش ماموریت مهم تحقق آرمان های انقلاب اسلامی است، اضافه کرد: فرماندهی، گذشته از امکانات پیرامونی، سختی ها و مشقت ها و خساراتی را نیز با خودش به همراه دارد و سپردن این مسئولیت باید در بدو اعطا با خاصیت ها و شاخص هایی همراه باشد.
خانزادی از سه عنصر ایمان، شجاعت و دانش بعنوان سه مؤلفه مهم واگذاری فرماندهی در قوای مسلح یاد کرد و بیان داشت: ایمان باید مراتب بالای آن در فرد تجلی یافته باشد و الا اگر ایمان نباشد، یک مجموعه بزرگ انسانی به انحراف کشانیده می شود.
وی از عنصر شجاعت بعنوان یک خاصیت کلیدی در وجود یک فرمانده در نیروهای مسلح نام برد و مرعوب نشدن در مقابل ابزارهای مادی چشم پرکن دشمن را سبب ساز ایستادگی و مقاومت هوشمندانه دانست و اظهار داشت: دانش فرمانده می تواند در کنار تعامل با دیگر ظرفیت ها به توانایی گسترده انجامیده و مهارت و تجربه را نیز دنبال داشته باشد.
خانزادی در ادامه با اشاره به اهمیت منطقه یکم دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، این منطقه را پیشانی نیروی دریایی و نقطه تمرکز ویژه نیروی دریایی دانست و بیان داشت: منطقه یکم دارای پیچیدگی هایی با ظرفیت های انسانی متفاوت و دارای مجموعه ای از مهم ترین تجهیزات و ادوات نیروی دریای کشور است و از ریشه دارترین مناطق دریایی ارتش بشمار می رود و بااینکه می توان بوشهر را به قدمت این منطقه دانست اما حجم وسیعی از تجهیزات و امکانات و ادوات در این منطقه سبب شده تا اهمیت آن در کشور بسیار زیاد باشد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش در بیان دستاوردهای فرماندهی امیردریادار دوم مجتبی محمدی در فرماندهی پیشین منطقه یکم نیروی دریایی ارتش اشاره کرد: ایشان در ابعاد مختلف کار خودش را آغاز کرد و در زدودن کهنگی از پادگان ها و بکارگیری هوش و ذکاوت در مدیریت برای تقویت توان آمادگی رزم و همین طور در زمینه خانه های سازمانی نیروها اقدامات خوبی انجام داد و به حق نگهداری و بروز نگاهداشتن این مجموعه زیرساختی و خدمتی در سال های اخیر کار بزرگی بوده است.
دریادار خانزادی با اشاره به ۳ منطقه بزرگ دریایی ارتش در جنوب کشور شامل منطقه یکم امامت، منطقه دوم ولایت و منطقه سوم نبوت و برنامه ریزی برای رشد و توسعه آنها اظهار داشت: در آینده بزرگ ترین ناوگان نیروی دریایی ارتش در منطقه سوم نبوت در چابهار و پایگاه های آن متمرکز خواهد شد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: از اختتام امسال و در شروع سال ۱۴۰۰، رشد شتابانی در منطقه دوم و سوم را تجربه خواهیم کرد و این پایگاه ها و مناطق ما از خرمشهر در غربی ترین نقطه خلیج فارس تا پسابندر در شرقی ترین نقطه دریای عمان یک مدیریت همه جانبه نیاز دارد که بتواند در سایه همکاریهای استانی و کلان و شرایط هماهنگی ترکیبی، راه بلند در پیش را با موفقیت طی نماید.
دریادار خانزادی در ادامه به تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا در زمینه توسعه توان موشکی قوای مسلح کشورمان اشاره و اظهار داشت: مجموعه موشکی به مثابه همان دستان بلندی است که امنیت و اقتدار کشور را تضمین می نماید.
وی از کوشش های امیر دریادار دوم «قربانی» در این مسؤولیت تقدیر و تحولات بوجود آمده در این بخش را ستود و مهم ترین مصداق آنرا ایجاد ظرفیت موشکی بر روی شناورهای دریایی ارتش برشمرد و بیان کرد: در گذشته موشک های ما عاریه ای بود اما به لطف خدا و با همت بلند فرزندان همین مرز و بوم توانسته ایم موشک های قادر و قدیر را با برد ۳۰۰ کیلومتر و موشک کروز دریایی را بکارگیری نماییم و امروز این نوید را می دهم که دوربردترین موشک کروز ایران با نام طلاییه که با عنوان شهید ابومهدی المهندس نام گذاری شده در اختیار نیروی دریایی ارتش قرار خواهد گرفت که اتفاق بزرگی خواهد بود.
فرمانده نیروی دریایی ارتش همین طور عنوان داشت: موشک های مافوق صوت را نیز در آینده بدست خواهیم آورد و این یک اولویت برای ما است.
وی از ناخدا یکم رحیمیان فرمانده جدید موشکی نیروی دریایی ارتش نیز خواست تا با بهره گیری از قوه خلاقیت و جوانی، توسعه موشکی در بخش های ضدهوایی، ضد زیردریایی و موشک های عمود پرتاب را نیز با جدیت پیگیری کند.
دریادار خانزادی با تقدیر از نقش تکاوران دریایی ارتش، بخش بزرگی از پروسه ایجاد امنیت برای خطوط کشتی رانی را در آبهای بین المللی مدیون تکاوران و زحمت شبانه روزی مجموعه ناوگان نیروی دریایی و بخش های فنی دانست که بطور شبانه روز در کوشش برای حفظ قدرت و توان ناوگان هستند.
وی تاکید کرد: سال ۱۴۰۰ سال رشد و شکوفایی تصاعدی نیروی دریایی خواهد بود و در هفته دفاع مقدس امسال رشد و رونق بیشتر ناوگان نیروی دریایی ارتش را شاهد خواهیم بود و بعد از آن تا آخر سال نیز بطور مستمر شاهد الحاق تجهیزات جدید به مجموعه نیروی دریایی ارتش خواهیم بود.
بر اساس این گزارش طی حکمی از طرف دریادار خانزادی؛ دریادار دوم «آریا شفقت رودسری» فرمانده جدید قرارگاه مقدم نداجا - ناوگان جنوب شد و در حکم دیگری ناخدا یکم «جعفر تذکر» بعنوان فرمانده جدید منطقه یکم امامت نداجا معرفی و جایگزین امیر دریاداردوم مجتبی محمدی شد.
همچنین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در حکم دیگری، ناخدا یکم ستاد فتح الله رحیمیان را بعنوان فرمانده جدید موشکی نداجا منصوب و معرفی نمود. قبل از این امیردریاداردوم رضا قربانی مسؤولیت این بخش مهم از نیروی دریایی ارتش را عهده دار بود.
در مراسمی که بامداد امروز در قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نداجا در بندرعباس و با حضور فرماندهان عالی نظامی، نماینده ولی فقیه در هرمزگان و رئیس اداره عقیدتی و سیاسی نیروی دریایی ارتش برگزار شد، درجه دریادار دومی به فرمانده آماد و پشتیبانی نداجا و فرمانده تیپ تفنگداران امام حسین(ع) اعطا شد.


1399/06/04
19:16:27
5.0 / 5
2092
تگهای خبر: ارتش , ایران , سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل