بدانید با یک بار و ۲ بار تذکر و هشدار، کار درست نمی شود

بدانید با یک بار و ۲ بار تذکر و هشدار، کار درست نمی شود

به گزارش سیاسی، نجفقلی حبیبی اظهار داشت: مهم ترین هدف امام در مبارزه به عقیده بنده حفظ حریم اسلام، حفظ استقلال و هویت مردم ایران و پیشگیری از غارت ثروت ملی بود. با اوج گرفتن مخالفت های مردمی با نظام شاه، سران قدرت های جهانی یعنی امریکا و چین و شوری آن روز، برای پشتیبانی از شاه به تهران آمدند.


به گزارش خبرگزاری سیاسی، نجفقلی حبیبی که در دوران انقلاب اسلامی مسئولیت های مختلفی را بر عهده داشته؛ نماینده مردم تهران در سومین دوره مجلس شورای اسلامی و عضو شورای بازبینی قانون اساسی در سال ۱۳۶۸ بود، بمناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کرد: یکی از جلوه های حرکت انقلابی حضرت امام این بود که ایشان قلبا به ملت ایمان داشتند، همچنان که مردم هم عمیقا به امام(ره) ایمان داشتند و این ایمان در تمام لحظات زندگی امام و جنگ تحمیلی با همه سختی ها که پیش آمد همچنان پا بر جا بود و تشییع بی نظیر مردم ایران از پیکر امام همراه با اندوه غیرقابل وصف و بی نظیر در تاریخ جهان نشانه روشن این عشق و علاقه است.
امام خمینی مبارزات سیاسی و اجتماعی خویش را با خیرخواهی و نصیحت آغاز کردند بنابر گزارش ایسنا، وی در رابطه با خصوصیت های فکر و راه امام خمینی(ره) که در عصر ستمشاهی قاطبه مردم و جریان های سیاسی و روشنفکری را با خود همراه کرد اظهار داشت: مهم ترین خصیصه های راه امام چند چیز بود؛ زندگی بر پایه ایمان به خدا و تسلیم فرمان او بودن برای رستگاری در دنیا و آخرت. رعایت موازین الهی، مردم مالک سرمایه های مادی و معنوی خودشان هستند و نباید قدرت های جهانی آنان را استثمار کنند به عبارتی با سلطه بر منابع اقتصادی کشور، خودشان آقای خودشان باشند نه مزدور و جیره خور بیگانه. مردم به لحاظ علمی چنان پیش روند که پرچمدار علم جهان شوند. به نظر امام ملت ایران با سوابق تاریخی کاملا می تواند چنین جایگاهی را در جهان بدست بیاورد. این موضوعات بیشتر از این در شعارهای اول انقلاب همچون «نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی» کاملا منعکس بود.منبع:

1402/11/14
23:18:20
5.0 / 5
316
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل