افزایش حقوق مورد تایید دولت رئیسی چقدر است؟

افزایش حقوق مورد تایید دولت رئیسی چقدر است؟

به گزارش سیاسی، ایسنا نوشت: بهادری جهرمی اظهار داشت: تاکید دولت بر افزایش میانگین ۱۸ یا ۲۰ درصد حقوق است؛ این پرداخت حقوق عادلانه است. یعنی کسی که حداقل بگیر است یا حقوق پایین دارد دولت امکان افزایش ۳۰ درصدی حقوق برای او باشد چونکه دریافتی کمتر دارد.علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در شروع جلسه هیئت دولت رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، گزارشی از اقدامات این بنیاد بخصوص در سفرهای راهیان نور عرضه کرد که نشانگر استقبال بسیار مناسب جوانان و نوجوانان دانش آموز و دانشجوی کشور است. ارتقای زیرساخت ها در این حوزه با توجه به حجم استقبال و اشتیاق به سفرهای زیارتی در این مناطق وجود دارد که رئیس جمهور دستورات لازم را برای تقویت همکاری ها و توسعه زیرساخت ها اعلام نمودند.

وی اضافه کرد: امروز هیئت وزیران تصویب کرد مبالغی به منظور حفظ نباتات گیاهی و پشتیبانی از آنها برابر آفت هایی که در حوزه های مختلف بخصوص در تولید خرما در استانهای بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان، خوزستان، هرمزگان و کرمان با آن مواجهند، اختصاص یابد.

واکنش معاون رئیسی به اقدامات علی کریمی

خبر فوری یک نماینده مجلس در رابطه با میزان افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۳

مجید انصاری: ردصلاحیت آقای علوی، وهن نظام بود /به رئیسی گفتم حتی یک ساعت را در مورد برجام از دست ندهید /اگر جریان اصلاحات مرده چرا از اسمش می ترسید؟

دبیر هیئت دولت افزود: همینطور در مورد نقل و انتقال سوابق بیمه ای یا بازنشستگی بین صندوقهای مختلف بازنشستگی که امکان تجمیع سوابق بیمه ای را فراهم و نقل و انتقال سوابق را تسهیل می کند و امکان دریافت مستمری جمع هم وجود داشته باشد، در دولت مصوب شد.

وی در پاسخ به پرسشی در رابطه با شیوه مدیریت بازار در دولت، اظهار نمود: دولت از همان روزهای اول پیگیر ایجاد تمرکز در مدیریت بازار بود. یک مرتبه تحت عنوان موافقت با طرح تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس اظهار نظر کردیم، یک مرتبه با مشورت مجلس قرار شد سازمان تنظیم بازرگانی داخلی تشکیل گردد و دولت در این حوزه لایحه ای برای این امر به مجلس فرستاد. متاسفانه اما در هیچکدام از اینها مجلس تصمیم گیری نهایی نکرد تا بتوان نظارت متمرکز و موثرتری بر بازار داشت.

در نهایت تصمیم گیری دولت بر آن شد که سازمان پشتیبانی از مصرف کننده و تولیدکننده با تقویت ساختار و تشکیلات مناسب، به صورت متمرکز متولی نظارت بر بازار و پیشگیری از افزایش قیمتها باشد و متولی تنظیم گری بازار و بازرگانی داخلی در کشور باشد. همه استان ها و بخش ها هم موظف به همکاری با این سازمان شدند.

بهادری جهرمی در پاسخ به پرسشی در رابطه با افزایش حقوق، اظهار نمود: باید تلاش نماییم در سقف منابع موجود، هزینه ها را پیشبینی نماییم، اگر منبعی واقعی پیشبینی می شود، میتوان هزینه آنرا افزایش داد. اگر جز این باشد خلق هزینه اضافه یعنی خلق تورم برای مردم. مردم خواسته شان نبود تورم است و خواهش ما اینست بودجه ای تراز ببندیم.

وی اضافه کرد: تاکید دولت بر افزایش میانگین ۱۸ یا ۲۰ درصد حقوق است؛ این پرداخت حقوق عادلانه است. یعنی کسی که حداقل بگیر است یا حقوق پایین دارد دولت امکان افزایش ۳۰ درصدی حقوق برای او باشد چونکه دریافتی کمتر دارد و این افزایش برای او ۳ میلیون تومان است. اما کسی که حقوق ۵۰ میلیونی می گیرد دلیلی ندارد که ۲۰ درصد افزایش حقوق داشته باشد. او با ۱۰ درصد افزایش حقوق، ۵ میلیون تومان دریافتی بیشتر دارد.

سخنگوی دولت اظهار داشت: از مجلس خواهش می کنم کمک و همراهی کنند که پیشنهاد دولت برای افزایش میانگین حقوق در لایحه بودجه تصویب شود تا شرمنده حداقل بگیرها نباشیم و بتوانیم به سمت عدالت در پرداخت ها حرکت نماییم.

۲۷۲۱۸


1402/10/27
15:39:41
5.0 / 5
203
تگهای خبر: برجام , تولید , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل