افشای کدملی همسر مریم رجوی و متهم ردیف چهارم دادگاه منافقین

افشای کدملی همسر مریم رجوی و متهم ردیف چهارم دادگاه منافقین

به گزارش سیاسی، همشهری آنلاین نوشت: مهدی ابریشمچی متهم ردیف چهارم دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین است.مهدی ابریشمچی فرزند موسی اسلامی، متولد تهران و متهم ردیف چهارم پرونده است.

ابریشمچی با شماره شناسنامه ۲۸۱۵۵ در سال ۱۳۴۸ توسط محسن نجات حسینی جذب سازمان منافقین شده است.

خواهران و برادران نامبرده به نامهای جواد کاظم حسین، سعید محمود، فرزاد رحمت سرور صدیقه و شیرزاد همگی از منافقین بوده اند.

اولین جاسوس منافقین بعد از انقلاب را بشناسید +عکس و اسناد جاسوسی

کدملی متهم ردیف ۲۸ گروهک منافقین فاش شد /این زن متولد خوی است +عکس

او در سال ۱۳۵۴ توسط ساواک دستگیر و به هفت سال زندان محکوم می شود که در نهایت هم با پیروزی انقلاب از زندان آزاد می شود.

او سال ۵۸ به دستور تشکیلات با مریم قجر عضدانلو (رجوی) ازدواج کرده که حاصل آن دختری به نام نرگس است و در نهایت مشارالیه در اواخر سال ۱۳۶۳، باز هم به صورت تشکیلاتی از مریم رجوی جدا شده و متارکه می کند.ابریشمچی مسئول بخش امنیت و عملیات مهندسی سازمان است، عملیات مهندسی اقدامی در جهت ربودن و شکنجه مردم بوده است. در این عملیات افراد بی گناه ربایش شده و در خانه های تیمی منافقین شکنجه و مثله و سپس در مناطق متروک دفن می شدند.

نامبرده در سال ۱۳۵۷ نفر پنجم سازمان و عضو کمیته ی مرکزی بوده که مبادرت به طراحی و راه اندازی بخش های مختلف سازمان می کند.

همچنین در سال ۱۳۵۹، مسئول جنبش به اصطلاح ملی منافقین بخش امنیت و عملیات مهندسی بوده است. در ضمن نامبرده هم اکنون از عناصر کادر مرکزی سازمان و مسئول کمیسیون به اصطلاح صلح شورای ملی مقاومت است.

دیگر فعالیت ها و مسئولیت های وی عبارت است از عضو شورای رهبری سازمان، مسئول پشتیبانی تیم های تظاهرات مسلحانه در سال ۱۳۶۰، معاونت در ربایش هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ به منظور فراری دادن مسعود رجوی، ابوالحسن بنی صدر و عامل انفجار ساختمان حزب جمهوری اسلامی از راه طراحی و برنامه ریزی عملیات ربایش هواپیمای موصوف در تاریخ ۱۳۶۰/۰۵/۰۵، عضو مرکزیت و هیئت اجرایی سازمان در سال ۱۳۶۱، مسئول روابط خارجی سازمان در سالهای ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۴، مسئول پشتیبانی کل ستاد فرماندهی ستاد مرکزی و ستاد اطلاعات در سال ۱۳۶۵، فرمانده حفاظت قرارگاه ها و معاون ستاد قرارگاه نیرویی عملیات های چلچراغ آفتاب و فروغ جاویدان، مسئول طرح انقلاب ایدئولوژیک، مسئول زندان برخورد و شکنجه ی اعضای مساله دار در سال ۱۳۷۳، مسئول برگزاری نشست های غسل در سال ۱۳۸۰.

نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۵۲۵/۶-A است.

۲۷۲۱۸منبع:

1402/10/12
08:49:42
5.0 / 5
282
تگهای خبر: برنامه , سازمان , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل