استراتژی قطعی و مورد حمایت رهبر انقلاب به روایت سرلشکر صفوی به علاوه جزییات

استراتژی قطعی و مورد حمایت رهبر انقلاب به روایت سرلشکر صفوی به علاوه جزییات

به گزارش سیاسی، فارس نوشت: دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا اظهار داشت: ما صهیونیست ها را رفتنی می دانیم، رژیم صهیونیستی نمی تواند در این منطقه باقی بماند، من این را از نظر عقلانی می گویم.سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، در دیدار با احمد بن سالم باعمر رییس دانشگاه دفاع ملی سلطنتی عمان اظهار داشت: روابط بیش از ۵۰ ساله بین سلطنت نشین عمان و کشورعزیزمان ایران، روابطی محکم، باثبات و بر پایه برادری و حسن همجواری بوده است. این روابط از دوران سلطان قابوس پایه گذاری شده و در طول ۵۰ سال حکومت ایشان خصوصاً پس از پیروزی انقلاب اسلامی استمرار داشته و اکنون هم عالیجناب میثم بن طارق آل سعید همان مسیر صحیح را با جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی دنبال می کند.

اظهارات مهم سرلشکر سلامی درباره ی فرمول شکست رژیم صهیونیستی

سردار نقدی: پس از حوادث غزه میزان فروش قرآن ۷ برابر شده /در جنگ غزه یک طرف آن نتانیاهو فارغ التحصیل هاروارد است و یک طرف آن فارغ التحصیل الازهر

خبر مهم درباره ی شناورهای جدید سپاه از زبان دریادار تنگسیری /موشک ها مجهز به هوشمند مصنوعی و فرمان پذیر پس از شلیک شدند

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با اشاره به اینکه کشور و ملت دوست و برادرمان عمان از یک فرهنگ و تمدن چندین هزار ساله برخوردار می باشد تصریح کرد: عمان ارتشی خوب و مردمی با فرهنگ و با اخلاق دارد. امیدوار هستم این سفر علمی و پژوهشی و ارتباط شما با دانشگاه عالی دفاع ملی و پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در ارتقاء روابط همه جانبه سیاسی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی و گردشگری بین دو کشور موثر باشد.

سرلشکر صفوی با تکیه بر پیچیدگی مباحث دفاعی و امنیتی در وضعیت فعلی منطقه و جهان خاطرنشان ساخت: حقیقت آنست که مباحث دفاع و امنیت در وضعیت فعلی بسیار پیچیده شده و تاثیر سیاست های بین المللی و منطقه ای، مباحث اقتصادی و تکنولوژی در دفاع و امنیت بیش از گذشته موثر شده است.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران و کشور عمان برمبنای فهم مشترک از تهدیدات دفاعی و امنیتی و منافع مشترک می توانند روابط خودرا در حوزه های مختلف گسترش دهند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با تکیه بر این که امنیت تنگه هرمز به دو کشور ایران و عمان ارتباط مستقیم دارد اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و سطلنت نشین عمان در دو طرف تنگه هرمز واقع شده اند و امنیت تجارت جهانی در این منطقه حساس به ما و شما بیش از همه بیگانگان فرامنطقه ای مرتبط می شود.

وی اضافه کرد: ما و شما می توانیم در حوزه های دفاعی، امنیتی و پیشرفت و آبادانی کشورها و ملت هایمان که دغدغه بزرگ مسئولان سیاسی دو کشور هست، با یکدیگر مشارکت، تعامل و همکاری داشته باشیم.سرلشکر صفوی در ادامه، اینگونه بازدیدها و جلسات را در ارتقاء فهم مشترک در سطوح راهبردی نخبگان دو کشور در بخش های مختلف نظامی، سیاسی و اقتصادی و کمک به تصمیم سازی رهبران سیاسی دو کشور تأثیرگذار دانست.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران و کشور عمان و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان می توانند در ایجاد امنیت و صلح پایدار در خلیج فارس و دریایی عمان روابطی نزدیک داشته باشند و بدون حضور نیروهای نظامی بیگانه، امنیت مشترک و صلح پایدار و پیشرفت را در هشت کشور حاشیه خلیج فارس و در دریای عمان با همکاری عمان و یمن برقرار کنند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا بیان کرد: ما از مانورهای مشترک دریایی ایران و عمان و حتی قدرت های فرامطقه ای مثل چینی ها و روس ها در اقیانوس هند حمایت می نماییم.

وی با تکیه بر ضرورت افزایش روابط گردشگری میان دو کشور تاکید کرد: ایران و عمان کشورهایی دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری منحصربفرد هستند که می تواند به عنوان پیشران رونق صنعت توریسم بین دو کشور و دو ملت عمل کند.

سرلشکر صفوی با اشاره به اینکه سیاست همسایگی در دولت سیزدهم یک استراتژی قطعی و مورد حمایت مقام معظم رهبری و رییس جمهور است اظهار داشت: پیشنهاد می کنم در کشور خودتان بررسی کنید که زمینه های قرارداد عدم تعرض یا عدم تخاص بین دو کشور وجود دارد یا خیر، این بالاترین سطح رابطه بین دو کشور به حساب می آید.

وی اضافه کرد: البته کشورهای ثالث شاید مانع باشند. قدرت های خارجی ممکنست مانع باشند ولی ما دو کشور مستقل می باشیم و می توانیم برمبنای منافع مشترک و امنیت مشترک در خلیج فارس با هم این روابط را برقرار نماییم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نسل کشی رژیم صهیونیستی تاکید کرد: ما باید نسبت به جنایت و نسل کشی صهیونیست ها اظهار تنفر و انزجار داشته باشیم. آنها واقعاً بیش از ۷۵ سال است که درحال کشتار مسلمانان هستند و در همین دو ماه گذشته حدود ۱۸ هزار نفر همچون زنان و کودکان را به شهادت رساندند و دو میلیون نفر را آواره کردند. این جنایات اگر در کشورهای اروپای و آمریکایی نه مقابل انسانها حتی مقابل پرنده ها اتفاق می افتاد شاید دولت های غربی و مجامع بین المللی واکنش بیشتری نشان می دادند.

سرلشکر صفوی اشاره کرد: ما صهیونیست ها را رفتنی می دانیم، رژیم صهیونیستی نمی تواند در این منطقه باقی بماند، من این را از نظر عقلانی می گویم. آزادی قدس شریف کلید رمز وحدت ملت های اسلامی و عربی و دولت های عربی و اسلامی به حساب می آید.

۲۱۹۲۱۵منبع:

1402/09/29
21:50:48
5.0 / 5
245
تگهای خبر: آمریكا , ارتش , اروپا , ایران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل