واکنش پارلمان نشینان به فساد بزرگ چای دبش  نمی گذاریم پول بیت المال از حلقوم اختلاس گران پایین رود

واکنش پارلمان نشینان به فساد بزرگ چای دبش  نمی گذاریم پول بیت المال از حلقوم اختلاس گران پایین رود

به گزارش سیاسی، یک نماینده مجلس با تاکید بر این که اختلاس چای خیانت به کشور بوده و باید با عوامل آن برخورد قاطع شود، خاطرنشان کرد: نقش گمرک و سایر دستگاه ها در این مورد باید کاملا مشخص باشد.به گزارش خبرگزاری سیاسی، افشای فساد چای دبش با رقم بسیار سنگین بیشتر از سه و نیم میلیارد دلار واکنش های زیاد دولتی ها و سیاسیون کشور در رسانه ها و شبکه های مجازی را به همراه داشت.

مجلس نشینان و چند تن از نمایندگان هم در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی با تذکری شفاهی خواهان رسیدگی دولت و قوه قضاییه و برخوردی جدی با عوامل آن شدند.

رازهای مگو در پرونده فساد چای دبش /۲ پرونده فساد از دفتر ساداتی نژاد سر درآورده است /تاکتیک اشتباهی دولتمردان رئیسی
دولت و دستگاه قضا به پرونده فساد چای دبش ورود کنند
در این راستا، به روایت مهر، محمدتقی نقدعلی در تذکر شفاهی خود، اظهار داشت: قوه قضاییه و دولت باید به مسأله رانت و فساد چای دبش ورود کرده و برخورد جدی با همه عوامل داشته باشد.

نماینده خمینی شهر در مجلس بیان نمود: نیروهای شرکتی از ما سوال می کنند چطور برای تبدیل وضعیت ما قانون مصوب به اصل ۷۵ و عدم وجود بودجه برخورد می کند، اما در چنین رانتی از نظر کیفیت تخصیص، میزان برآورد نیاز و حتی نوع چای وارداتی انواع و اقسام تخلف با رقم بالا صورت گرفته است؟ تنها پاسخی که مردم از ما می پذیرند، برخورد جدی است.

وی اضافه کرد: امروز واردات خودرو با توجیه نبود ارز با کندی بسیار پیش می رود، اما یک شرکت چنین دریافتی را به خود اختصاص می دهد. ما برای دو قرص نان سامانه راه اندازی کردیم، در حالیکه باید چنین سامانه ای را برای کالاهای دیگر مانند چای هم تشکیل داد.

وی متذکر شد: هرچند موضوعی مانند رانت فولاد از گذشته شروع شده، اما حاکمیت موظف است برخورد بازدارنده داشته باشد و این برخورد باید طوری باشد که به چشم مردم بیاید.
نمی گذاریم پول بیت المال از حلقوم اختلاس گران پایین برود
از سوی دیگر، سید غنی نظری در تذکر شفاهی خود، اظهار داشت: اختلاسی که در حوزه چای اتفاق افتاده است، به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و باید با جدیت با متخلفان برخورد شود.

نماینده خلخال و کوثر در مجلس با اشاره به اینکه مبلغ مورد اختلاس قرار گرفته ۳.۵ میلیارد دلار و معادل ۱۴۰ هزار میلیارد تومان است، افزود: مبالغ سنگین در حالی مورد اختلاس قرار گرفته که ما در شهرستان های خود برای پروژه های عمرانی بارها و بارها نزد سازمان بودجه رفتیم و این مجموعه می گوید هزار میلیارد تومان برای تهاتر نفت ندارد. حال از بانک مرکزی می پرسم چگونه پول در رابطه با اختلاس چای را پرداخت کردید؟

وی با تاکید بر این که اختلاس چای خیانت به کشور بوده و باید با عوامل آن برخورد قاطع شود، خاطرنشان کرد: نقش گمرک و سایر دستگاه ها در این مورد باید کاملا مشخص باشد. ما اجازه نمی دهیم پول بیت المال به این راحتی از حلقوم این اختلاس گران و متخلفان پایین برود.
یک سوال مهم از دولت رئیسی
همچنین به گزارش ایسنا، سیدمرتضی حسینی در تذکری شفاهی ضمن اشاره به فساد یکی از شرکتهای وارد کننده چای اظهار نمود: بحث فساد اخیر که درمورد یکی از واردکنندگان چای رخ داده است، فضای ذهنی جامعه و مردم ما را درگیر کرده است و ما می خواهیم از دولت سوال نماییم با عنایت به این حجم فساد چه نظارتی صورت می گیرد؟

این نماینده مجلس اظهار نمود: مردم در صف دریافت وام هستند، مرتب برای آنها اشکال تراشی کرده و آنها را معطل می نماییم یا وام فرزندآوری و وام کالاهای اساسی را به سختی دریافت می کنند اما این جور اختلاس ها مرتب اتفاق افتاده و می گویند که فساد در مجموعه های اداری نیست.

حسینی تصریح کرد: بحث دیگر ما مجموعه حراست ها است؛ اگر در ریاست جمهوری مجموعه حراست ها کار خویش را به خوبی انجام داده و نظارت لازم را انجام دهند، اینجور فساد و اختلاس ها شکل نمی گیرد. بنده در مجموعه فولاد میانه نزدیک به سه ماه پیش موردی را به رئیس اداره اطلاعات میانه مطرح کردم و به حراست وزارت راه تذکر دادم تا جلوی فساد گرفته شود؛ ازاین رو اگر می خواهیم با فساد مقابله نماییم باید مجموعه حراست کار خویش را به خوبی انجام دهند.

۲۱۹۲۱۸


1402/09/19
16:23:06
5.0 / 5
269
تگهای خبر: جامعه , دولت , سازمان , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل