رسایی و تشکل شریان از جان قالیباف چه می خواهند؟

رسایی و تشکل شریان از جان قالیباف چه می خواهند؟

به گزارش سیاسی، اعتماد نوشت: حمید رسایی، عضو سابق جبهه پایداری و از چهره های اصلی تشکل جدید اصولگرایان یعنی شریان روز گذشته با انتشار فایل ویدیویی به تندی ضد محمدباقر قالیباف تاخته است.


سابقه انتقاد رسایی به قالیباف و تنش بین قالیبافی ها با او ریشه دارتر از فضای این روزهای انتخابات در جریان اصولگرا است با این وجود رسایی در این فایل ویدیویی که با انتشار آن در کانال تلگرامی اش با عنوان «۱۴ دقیقه شنیدنی؛ هشدارهای رسایی از ظهور یک دیکتاتوری پارلمانی!» به تندی ضد قالیباف تاخته و چند بار در این ویدیو با طرح مسائل و ادعاهایی با کلیدواژه «کودتای پارلمانی» بازی کرده است.
اصرار و تاکید رسایی جهت استفاده از این کلیدواژه البته مسبوق به سابقه است. به غیر از این که رسایی با رئیس مجلس قبل یعنی علی لاریجانی هم سرسازگاری نداشت و مکررا او را دیکتاتور می خواند، در ایام اخیر نشریه ای که زیر نظر رسایی اداره می شود تیتر یک خویش را با این افترا ضد قالیباف منتشر نمود.

هفته نامه 9 دی در شماره 7 آبان در مطلبی با تیتر «کودتای قالیباف ضد اصولگرایان» به قلم خود حمید رسایی به تندی ضد همایش اخیری که با محوریت قالیباف تحت عنوان جبهه بیداری نیروهای انقلاب برگزار شد تاخت و نوشت: « اگر مبنا در تقابل و رقابت با شورای ائتلاف اصولگرایان نیست، چه ضرورتی آنها را به این نتیجه رسانده که با صرف هزینه های گزاف، همایشی را با حضور تعداد قابل توجهی از نیروهای خود از سراسر کشور در تهران برگزار کنند که فقط نام و عنوانش با شورای ائتلاف اصولگرایان متفاوت می باشد اما در واقع همان شورای ائتلاف است؟!»

رسایی در قسمت دیگری از این یادداشت با نقد تند برگزاری این همایش با عنوان مبنا نوشته است: «مبنا (بخوانید قالیباف) با همایش هفته گذشته که برای برگزاری آن از مدت ها قبل جلسات توجیهی در مجلس قدیم برگزار شده بود و هزینه های زیادی هم برای جمع کردن این سیاهی لشکر زیر یک سقف صرف شده، در واقع عرض اندام و رونمایی از یک پلن B آن هم در مقابل چشمان دیگر اعضای ائتلاف اصولگرایان بود. قالیباف این پیام را به سران صدرنشین شورای ائتلاف اصولگرایان رساند که برای انتخابات بدنه، طرفدار، نیرو و لشکر انتخاباتی دارد و به تنهایی قادر به انجام اتفاقات بزرگ در انتخابات پیش روست».

او همینطور در این مطلب بر نظریه خود حول محور کودتا تاکید کرده و مدعی شده است: «شواهد و قرائن علنی و پنهان، حکایت از این دارد که فرضیه دوم بسیار جدی تر از فرضیه اول است و در یک جمله باید گفت مبنا، کودتای قالیباف ضد شاناست».

این البته تنها اظهارات اخیر رسایی ضد قالیباف نیست. او به تازگی مدعی شده است که قالیباف معاون پارلمانی دیوان محاسبات را به مجلس راه نمی دهد. وی در توییتی نوشته است: «آقای قالیباف! آیا جایگاه ریاست مجلس باید به موقعیتی برای باج گیری از دستگاه ها ی کشور تبدیل شود؟! به افکار عمومی توضیح دهید چرا از ورود معاون پارلمانی دیوان محاسبات به مجلس خودداری می کنید؟ چرا عزل و تغییر او را خواستارید؟ مگر رهبر انقلاب، نمایندگان را از دخالت در عزل و نصب ها منع نکردند؟»

درگیری های توییتری رسایی با نزدیکان قالیباف در دو ماه گذشته را هم به مجموعه نقدهای رسایی به رئیس مجلس اضافه کنید. اما رسایی تنها چهره ای نیست که توپخانه خویش را ضد قالیباف روشن کرده است. با یادآوری این که قالیباف بود که مانع از قرار گرفتن اسم حمید رسایی در فهرست نهایی اصولگرایان برای مجلس یازدهم شد، بخشی از این تسویه حساب سیاسی قابل درک است اما بخش های دیگری از اصولگرایان هم درحال حملات تند ضد قالیباف هستند.

چهره دیگری از مجموعه شریان که اینروزها ضد قالیباف صحبت کرده، خانم تازه نفس این تشکل است. معصومه منصوری اصل که به تازگی در برنامه تلویزیونی با جمله این کشور برای حزب اللهی هاست خبرساز شده در همان برنامه به صورت مستقیم به هیات رییسه مجلس نقد وارد و آنها را متهم به دستکاری گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی از لایحه حجاب کرده است.

او با طرح این مطلب که «گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی باید مستقیم به شورای نگهبان می رفت اما هیات رییسه مجلس در آن دخل و تصرف هایی کرده» گفته است: از برخی مسئولان کشورمان تعجب می کنم که درک نمی کنند باید در جنگی که در حجاب به ما تحمیل شده است، آرایش جنگی گرفت. اینها اقتدار را از ضابطان و آمرین گرفتند. ما در جنگ حقیقی بودیم باید این جنگ را می شناختیم».

البته خانم معصومی احیانا از روند قانونی آئین نامه داخلی مجلس اطلاعی ندارند که گزارش کمیسیون از لایحه ای که مطابق اصل 85 قانون اساسی بررسی می شود، نمی تواند به صورت مستقیم به شورای نگهبان برود. باید متن نهایی گزارش در صحن مجلس با رای اکثریت نمایندگان به صورت مصوبه نهایی مجلس دربیاید.

فارغ از این ایراد اظهارات این چهره شریان، هماهنگی این تشکل در تخریب قالیباف و مدیریت او بر مجلس هم قابل توجه است.

سومین چهره تشکل شریان که در نقد قالیباف در خط مقدم قرار گرفته هم صالح اسکندری، عضو شورای مرکزی شریان است. او به تازگی در یادداشتی در نقد قالیباف نوشته است: «شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی (شریان) بنا به احساس تکلیف در رابطه با مظلومیت و اقتدار غزه به سهم خود، مبادرت به برگزاری نشستی در مسجد میدان فلسطین کرد. در این نشست دو ساعته، بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ نفر به فراخور سخنرانی ها حضور داشتند که برخی فرصت طلبان و پروژه بگیران با انتشار تصاویر ابتدا و انتهای مراسم در عین بی اخلاقی، تلاش کردند این تجمع را انتخاباتی و با جلسه کاملا انتخاباتی مبنا (یاران آقای قالیباف) در حرم امام مقایسه کنند و از این نمد برای خود کلاهی ببافند. متاسفانه سیاست زدگی تا جایی است که این جلسه که هیچ نماد، شعار، صحبت، پلاکارد و... در رابطه با انتخابات نداشت را انتخاباتی معرفی کردند، اما نشست انتخاباتی چند روز قبل خودشان در حرم امام را که چند میلیارد برای آن هزینه کرده اند فراموش کردند!»منبع:

1402/08/16
09:22:38
5.0 / 5
360
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل