رئیس كل دادگستری استان مركزی:

راه اندازی مجتمع دادگاه های کیفری 2 اراک

راه اندازی مجتمع دادگاه های کیفری 2 اراک

سیاسی: رئیس کل دادگستری استان مرکزی هدف از افتتاح مجتمع دادگاه های کیفری 2 اراک را پرداختن تخصصی به موضوعات کیفری و تسریع در رسیدگی و کاهش زمان عنوان نمود.به گزارش سیاسی به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری استان مرکزی حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی عصر یکشنبه در آئین افتتاح مجتمع دادگاه های کیفری ۲ اراک گفت: تخصصی شدن در امر رسیدگی و تمرکز زدایی از تجمع تمامی محاکم حقوقی و کیفری در یک مجتمع، از تصمیمات مناسب و مطلوبی بود که بعد از برگزاری نشست های کارشناسی و ارائه نظرات مختلف گرفته شد.
وی اشاره کرد: تجمیع محاکم در یک ساختمان سبب بروز مشکلاتی همچون تراکم جمعیتی، ایجاد بار ترافیکی در اطراف مجتمع و در نهایت موجب عدم امکان رعایت تکریم ارباب رجوع و نارضایتی می شد که با فعال کردن این مجتمع در حقیقت امکان دسترسی بهتر و تسهیل شهروندان به شعبات کیفری در مرکز شهر برقرار شد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: بنا به تأکیدات رییس قوه قضائیه در کنار رسیدگی های بدون اطاله و سریع، همیشه رعایت حقوق متهمان مورد تاکید و توجه است و در مجتمع تخصصی کیفری، حتی حقوق متهمان کامل رعایت می شود، چونکه این مهم می تواند به ارتقا رضایت مندی از عملکرد دستگاه قضائی کمک کند و سبب افزایش سرمایه اجتماعی شود.
حجت الاسلام موسوی اضافه کرد: تخصصی شدن محاکم حقوقی و خانواده نیز فرصت بسیار ارزشمندی است تا مراجعین به مجموعه محاکم حقوقی، فارغ از رسیدگی های جزایی و دیدن مجرمین و دادرسی های خاص آنها باشند.
وی اشاره کرد: در امتداد تخصصی و تفکیک شدن دعاوی و خواسته ها و نیز تفکیک جرایم خاص از غیر مهم، با دستور رییس قوه قضائیه و موافقت معظم له با تشکیل مجتمع اقتصادی در مرکز استان مرکزی که یکی از قطب های صنعتی کشور است، قرار شد بعد از فراهم شدن زیر ساخت ها، این مجتمع تخصصی نیز در مرکز استان ایجاد شود.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: با شروع به کار مجتمع دادگاه های کیفری ۲ اراک شاهد استقرار مجتمعی هستیم که در آن بصورت تخصصی به موضوعات کیفری پرداخته می شود و تسریع در رسیدگی و کاهش زمان رسیدگی را به همراه دارد.
حجت الاسلام موسوی عنوان کرد: در این مجتمع که در جنب اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی واقع در تقاطع قائم مقام شهرستان اراک واقع شده است، شعب ۱۰۱، ۱۰۲، ۱۰۶، ۱۰۷، ۱۰۸، ۱۰۹، ۱۱۰ کیفری ۲ اراک مستقر و آماده خدمت رسانی به شهروندان است.


منبع:

1402/07/18
11:50:26
5.0 / 5
413
تگهای خبر: تخصص , عمومی , قوه قضائیه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل