آیین اتیان سوگند کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی

آیین اتیان سوگند کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی

سیاسی: آیین اتیان سوگند کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی  با حضور مقامات قضایی و حقوقی این استان در اراک اجرا شد.به گزارش سیاسی به نقل از مهر، معاون قضائی رییس کل دادگستری استان مرکزی عصر یکشنبه در آئین اتیان سوگند کانون کارشناسان رسمی دادگستری این استان اظهار داشت: ارائه نظریه کارشناسی باید استوار و موثق باشد و همانند سد محکمی مانع فساد شود.
حجت الاسلام عباس قوسی اشاره کرد: انتظار است ۲۵ کارشناس رسمی جدید نیز در بازه زمانی تعیین شده و بصورت جامع و کامل نظریات کارشناسی خودرا عرضه کنند.
وی اظهار داشت: همین طور نظم و انضباط و رعایت شئونات اسلامی سرلوحه اقدامات کارشناسان رسمی دادگستری قرار گیرد و اظهار نظرهای خلاف واقع نیز ارائه ندهند و در ارائه نظرها نیز از راهنمایی و مشورت های پیشکسوتان و کارشناسان این حوزه بهره گیری کنند.
نماینده دادسرای انتظامی قضات در امور نظارت و ارزشیابی قضات استان مرکزی بیان کرد: امید است کارشناسان رسمی دادگستری چنانچه در امور شهری ضعف و کاستی مشاهده نمودند این موارد را به مسئولان دستگاه قضائی و قضات منعکس و مورد پیگیری قرار دهند تا نسبت به مسئولیت اجتماعی خود کوتاهی ننموده باشند.
حجت الاسلام قوسی با اشاره به اتیان سوگند از طرف کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: در این آئین، سوگند به واجب الوجود یاد می شود که باید به مفهوم و آثار آن دقت کنیم چونکه خداوند نقض سوگند را به شدت نهی کرده همین طور تعهد و پایبندی نسبت به امانتداری و رازداری نیز باید مدنظر ویژه قرار گیرد.
رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی نیز در این آئین بیان کرد: هم اکنون دومین آئین اتیان سوگند کارشناسان رسمی دادگستری امسال برگزار می گردد که در آئین نخست ۶۵ نفر و الان نیز ۲۵ کارشناس در رشته های مختلف به جمع کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی اضافه می شود.
علی مصلح آبادی اضافه کرد: با برگزاری این آئین، شمار کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی به ۷۲۵ نفر در رشته های ثبتی، نقشه برداری، امور نفقه، برنامه ریزی شهری، تأسیسات ساختمانی، راه و ساختمان، لوازم خانگی و اداری ارتقا پیدا می کند.
وی با اعلان اینکه حدود ۲۷ درصد کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی خانم و مابقی آقا هستند، اظهار داشت: امید است روز به روز، شمار کارشناسان رسمی دادگستری افزایش پیدا کند و با تحقق این مهم به لحاظ وکیلی و کمی پاسخگوی نیازها به دستگاه قضائی، ارگان ها و عامه مردم باشیم و گزارشات باکیفیت بهتری در تمام ابعاد ارائه شود.
رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی عنوان کرد: امسال کمیسیون های آموزش، صلاحیت و رفع اختلاف به روز رسانی شده و برمبنای نظام نامه جدید، انتخابات هیأت رئیسه گروه ها تا اوایل آبان ماه انجام می شود.


منبع:

1402/07/17
11:58:08
5.0 / 5
266
تگهای خبر: آموزش , برنامه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل