افشای علت لغو سفر احمدی نژاد به گواتمالا به روایت تسنیم

افشای علت لغو سفر احمدی نژاد به گواتمالا به روایت تسنیم

به گزارش سیاسی، تسنیم نوشت: به دنبال انتشار خبر ممانعت از سفر احمدی نژاد به کشور گواتمالا، پیگیری ها نشان داده است که دستگاههای امنیتی با عنایت به وضعیت این کشور و امکان تهدیدات امنیتی، به وی گفته بودند که از این سفر خودداری کند.


بامداد امروز برخی کانال های خبری نزدیک به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسبق، اعلام نمودند که وی در پاسخ به دعوت رسمی دولت و دانشگاه گواتمالا، برای شرکت در یک سمپوزیوم بین المللی چهار روزه عازم این کشور در آمریکای مرکزی شده است.
ساعتی پس از انتشار این خبر، ادعا شد که برخی عوامل اطلاعاتی و امنیتی با حضور در فرودگاه امام خمینی (ره) ضمن ضبط گذرنامه احمدی نژاد از سفر وی به گواتمالا ممانعت شده است.

محمود احمدی نژاد ممنوع الخروج شد؟ /رئیس جمهور پیشین فرودگاه را ترک نکرد

در اینباره بعضی منابع امنیتی به خبرنگار تسنیم گفتند که پیش تر برخی دستگاههای امنیتی با عنایت به وضعیت کشور گواتمالا و امکان تهدیدات امنیتی برای وی در این سفر به وی گفته بودند که از این سفر خودداری کند.
به قول این منابع، ایران در کشور گواتمالا سفارتخانه فعالی ندارد و از سوی دیگر رژیم صهیونیستی و بعضی گروه ها هم در این کشور فعالیت قابل توجهی دارند.
این منابع گفتند که با عنایت به اعلام پیشین به آقای احمدی نژاد و همینطور پیشگیری از خطرات احتمالی امنیتی این سفر برای این مقام سابق کشورمان، از سفر امروز او به گواتمالا ممانعت به عمل آمد؛ رعایت جوانب امنیتی برای هرکدام از مقامات فعلی و سابق، صرف نظر از مواضع سیاسی آنها، جزو مسایلی است که دستگاههای امنیتی به صورت معمول به آن توجه دارند.

۲۷۲۲۰منبع:

1402/07/13
19:42:21
5.0 / 5
350
تگهای خبر: آمریكا , ایران , دولت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل