واکنش کرباسچی به تحریف سخنانش در خبرگزاری مهر تیغ سانسور محتوای مصاحبه را تغییر داد

واکنش کرباسچی به تحریف سخنانش در خبرگزاری مهر تیغ سانسور محتوای مصاحبه را تغییر داد

سیاسی: غلامحسین کرباسچی به انتشار سخنانش در خبرگزاری مهر واکنش نشان داد که هم میهن منتشر نموده است.به گزارش سیاسی، روز گذشته گفت و گویی با غلامحسین کرباسچی در خبرگزاری مهر منتشر گردید که او امروز نسبت به تحریف سخنانش واکنش نشان داد و اظهار داشت: من همیشه در مصاحبه با رسانه ها، خودم هم آن مصاحبه را ضبط می کنم. همچون گفت و گویی که به تازگی با خبرگزاری ایرنا داشته ام و هنوز منتشر نشده است. اما آقای رامین عبدالله شاهی، دبیر گروه سیاسی خبرگزاری مهر که با من مصاحبه کرد، موفق شد اعتماد من را جلب نماید و در نتیجه من این مصاحبه را ضبط نکردم.
کرباسچی: این که ۳ نفر آقای خاتمی را روی انگشت خود بچرخانند، تخیلات است /احمدی نژاد سرش را بالا بگیرد و بگوید وزیر زن داشتم
قیمت گوشت در محله کرباسچی چند؟

وی اضافه کرد: قرار بر این بود که مصاحبه به شکل تمام و کمال کار شود. خب این اتفاق صورت نگرفت و تمام مصاحبه کار نشد. من هم پس از انتشار مصاحبه با تشکر از زحمات شان گفتم بخش اعظم و اهم مطالب مورد عنایت قرار نگرفته و تیغ سانسور مجموعه شان، محتوای مصاحبه را درجهت خلاف آن چه گفته شده، تغییر داده است.
این فعال سیاسی عضو حزب کارگزاران سازندگی خاطرنشان کرد: خواستم فایل تصویر و صوت را برای من ارسال نمایند. ایشان در پاسخ اظهار داشت که مصاحبه خوبی بود اما اظهار تاسف کردند که تمام مطالب من کار نشده است. اقای شاهی توضیح داد که همه گفتگو را ارسال کرده است، اما بازبینی های صورت گرفته مانع انتشار قسمتهایی از گفتگو شده است. توضیح آخرشان این بود که قصد توجیه ندارم اما احتمال سوء استفاده شبکه های فارسی زبان از بریده سخنان شما خیلی زیاد بود و حتی مقدمه من را هم کامل منتشر نکردند. در مورد فرستادن فیلم کامل مصاحبه برای من هم پیگیری کردند و گفتند، چون لوگوی مهر دارد حتی خود ایشان هم نمی توانند فیلم را در اختیار داشته باشند. این توضیحات با اظهار تاسف من همراه بود و خواستم اگر فرستادن فیلم امکان ندارد همان متن کاملی که پیاده کرده اند را برای من بفرستند که هنوز میسر نشده است.

کرباسچی بیان نمود: البته این مصاحبه بیشتر از ده روز قبل انجام شده و حالا بعد از این مدت با تاخیر و بالا و پایین کردن و سانسور مصاحبه سر انجام به این شکل انتشار یافته است. درعین حال من این مصاحبه را بعد از سه هفته اصرار و تکرار درخواست خبرگزاری مهر قبول کردم.
وی ادامه داد: به هر حال من در این مصاحبه در رابطه با مسائل مختلفی صحبت کردم. همچون نقدهای اساسی نسبت به عملکرد مجلس و به قول خودشان مجلس انقلابی داشتم که هیچ کارنامه قابل عرضه ای از خودشان به جای نگذاشته اند. انتقادهایی هم از سایر نهادها و مسؤلان داشتم که به قول خودشان صلاح ندیدند حرف هایم را منتشر کنند. حتی در رابطه با انتخابات هم نکاتی را مطرح کردم. تاکید من در رابطه با انتخابات در این مصاحبه که مجال انتشار پیدا نکرد این بود که جمعی در سیستم اجرایی و نظارت شورای نگهبان، باوجود تاکید رهبری نمی خواهند انتخابات پر شور و با شرکت حداکثری مردم برگزار گردد. حتی بگونه ای برخورد می کنند که بخش های بسیار زیادی از جامعه انگیزه مشارکت در انتخابات را از دست بدهند.
این چهره اصلاح طلب اظهار داشت: اما درمورد آن بخش از صبحت هایم در رابطه با رئیس جبهه اصلاحات هم حرف من فارغ از جنسیت مطرح گردیده است. چون بحث شایستگی و توانایی ربطی به زن و مرد بودن ندارد. توضیح دادم که آقای بهزاد نبوی که چندین سال رئیس جبهه اصلاحات بوده، سابقه ای طولانی در مبارزات سیاسی هم پیش از انقلاب و هم پس از انقلاب داشته است. او شخصیتی است که سوابق اجرایی ارزشمندی از وزارت تا وکالت برعهده داشته و از تجربه خیلی خوب اجرایی در دولت های مختلف و نمایندگی مجلس برخورده بوده است. در واقع مبحث صبحت من به زن و مرد بودن بر نمی گردد. منظور اینست که در جبهه اصلاحات می توانستیم کسی یا کسانی را انتخاب نماییم که در چنین سطح و ترازی قرار داشته باشند. اینکه دوستان به صفت جنبشی که از سال قبل در کشور به راه افتاده کسی را انتخاب کنند، خب اینکه دلیل نمی شود لزوما برپایه جنسیت دست به انتخاب بزنیم. بلکه باید برپایه صلاحیت انتخاب نماییم.
وی تصریح کرد: اگر عقیده داریم یک نفر از صلاحیت های لازم برخوردار است، همان شخص را فارغ از جنسیت انتخاب نماییم. اما انتخاب برپایه جنسیت استدلالی بوده که صورت گرفته و من این مساله را رد کردم. بنابر این مساله من سازوکار و استدلالی است که می تواند منجر به انتخاب افراد برای مدیریت در جبهه اصلاحات شود. پس توجه داشته باشید که نقد من روی شخص و حتی زن و مرد بودن نیست. بلکه منظور من اینست که باید با تمرکز، دقت و حساسیت بیشتری در جبهه اصلاحات گفتگو نماییم و انتخاب هایمان هم با پختگی بیشتر و معطوف به بهترین ها باشد. البته من در این بحث دنبال مقصریابی نیستم و نمی خواهم کسی یا کسانی را زیر سوال ببرم.
۲۷۲۷منبع:

1402/07/02
12:19:42
5.0 / 5
346
تگهای خبر: جامعه , دولت , سیستم , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل