رئیسی اول مهر به کدام مدرسه رفت؟

رئیسی اول مهر به کدام مدرسه رفت؟

به گزارش سیاسی، ایسنا نوشت: مراسم شروع سال تحصیلی با حضور رییس جمهور در مدرسه‌ی شهید امیرکمندی شهرستان بهارستان شروع شد.


سید ابراهیم رییسی با شرکت در مراسم به صدا درآوردن زنگ شروع سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ در مدرسه‌ی شهید امیرکمندی شهرستان بهارستان اظهار داشت: کار آموزش وپرورش کار بسیار مهمی است. وزارتخانه های مختلفی درحال خدمت رسانی به مردم هستند اما اهمیت کار هیچ کدام شان به اندازه کار آموزش وپرورش نیست.
وی افزود: اهمیت آموزش وپرورش از این جهت است که دارد نیرو سازی، کادر سازی و هویت سازی می کند. آینده دست کسانی است که امروز در آموزش وپرورش ساخته می شوند، آینده سازان کشور در این مدارس ایجاد می شود. انجام این ماموریت مهم در گرو دستان توانای مدیران و با محوریت معلمان است. معلم، شخصیتی است که بچه از او الگو می گیرد، هم الگوی علمی است و هم الگوی عملی است.
وی افزود: آینده دست نیروهایی است که امروز در آموزش وپرورش آموزش می بینند. آینده کشور در مدارس درحال ساخته شدن است. بنا بر این آموزش وپرورش خیلی اهمیت دارد. انجام این ماموریت مهم در گرو دستان توانای مدیران با محوریت معلمان است. معلم شخصیتی است که بچه از او الگوی علمی و عملی می گیرد. معلمان جایگاه رفیعی دارند.
رییس جمهور با اشاره به اینکه «اهمیت به جایگاه معلم و تعلیم و تربیت بسیار مهم است»، افزود: شغل انبیاء و اولیاء است، معلمی. معلمان قدر خودرا در جایگاه تعلیم و تربیت بدانند. منزلت و شان آنان والاست. خودشان باید این شان را حفظ کنند و دیگران هم به این شان و منزلت باید توجه داشته باشند. بچه ها هم به معلمان شان توجه دارند. علم افزایی و معرفت افزایی معلمان بسیار اهمیت دارد. معلمان باید جایگاه خود در این امور با به نحوی ارتقاء دهند که همیشه برای دانش آموزان الگو باشند.
رئیس جمهور که در مدرسه شهید کمندی شهرستان بهارستان صحبت می کرد با اشاره به ارتباط خانه و مدرسه، اظهار داشت: خانواده ها به هیچ عنوان نباید رابطه شان را با مدرسه، معلم و مدیران مدارس قطع کنند. خانه و مدرسه دو مجموعه اثرگذار هستند. پدر و مادر و مدارس نقش بسیار مهمی در هویت سازی و شخصیت سازی بچه ها دارند. ارتباط خانه با مدارس بسیار اهمیت دارد. مدرسه مرکز علم، امید، نشاط، ایمان و تحول است. محور سند تحول آموزش و پرورش، مدرسه است. مدرسه با حضور و با همت و پیگیری مجدانه معلمان و مربیان باید به این هدف نائل آیند.
رییسی با مخاطب قرار دادن دانش آموزان، اظهار داشت: با سلایق بسیار خوبی که دارید بیایید پیشرفت های کشور را به تصویر بکشید. پیشرفت های اعجاب انگیز روستا، شهر و کشور را به تصویر بکشید. کشور با وجود همه تهدیدها و تقصیرها پیشرفت های خوبی داشته است. مدتی پیش در کنار راهیان نور، راهیان پیشرفت هم عنوان شد تا دانش آموزان و دانشجویان بوسیله دانشگاه و مدارس بروند و پیشرفت های کشور را روایت کنند. از دانش آموزان می خواهم تا پیشرفت ها را ببینند و هر کدام شان با قلم و تصویر و گزارش های شان به مدرسه بیاورند و معلمان و مدیران گزارش ها و فیلم های بچه ها را در مدرسه برای والدین و دانش آموزان به نمایش بگذارند.
وی در پیشنهادی خواهان برگزاری جشنواره ای تحت عنوان پویش مهر از طرف آموزش وپرورش شد و اظهار داشت: گزارش ها و فیلم های تهیه شده توسط دانش آموزان در سطح منطقه، شهرستان، استان و کشور از طرف وزارت آموزش وپرورش در قالب جشنواره پویش مهر انعکاس داده شود.
رئیس جمهور اظهار داشت: به ۴۰ سالِ قبل وضعیت شهرستان بهارستان برگردید و ببینید که در این جا و سایر شهرستانهای کشور از جنبه های مختلف علمی و صنعتی و آموزشی شرایط چگونه بود؟ با کمک والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها پیشرفت های شهرستان خودتان را روایت کنید.
در این مراسم که رضا مراد صحرایی وزیر آموزشو پرورش، رئیس جمهور را همراهی می کرد، رییسی با حضور در کلاس های درس با دانش آموزان به گفت و گو پرداخت.
2727منبع:

1402/07/01
11:42:10
5.0 / 5
416
تگهای خبر: آموزش , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل