واکنش وزیر دفاع به سرقت نفتکش ایران از جانب آمریکا امکان مقابله به مثل وسیع را داریم

واکنش وزیر دفاع به سرقت نفتکش ایران از جانب آمریکا امکان مقابله به مثل وسیع را داریم

سیاسی: به گزارش سیاسی، ایسنا نوشت: وزیر دفاع به سرقت نفت ایران و تخلیه آن توسط آمریکا واکنش نشان داد.محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع در واکنش به سرقت نفت ایران و تخلیه آن توسط آمریکا، اظهار نمود: این اقدام یک دزدی توسط آمریکا است که به هیچ وجه این مسئله در دنیا پذیرفته شده نیست. اگر اتفاق این چنینی بیفتد ما حتما مقابله خواهیم کرد و می توانیم حتی اقدام خیلی وسیع تری نماییم ولی فعلاً اقدام خویش را به بحث هایی که دنبال می نماییم، محدود کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه انتظار داریم آمریکایی ها از این اقدامات خود دست برداشته و بیشتر از این خودشان را گرفتار نکنند، اضافه کرد: ما جایی استقرار داریم که راهبردی و خیلی مهم است. خطوط انتقال انرژی از این منطقه می گذرد و تسلط بر این خطوط هم با ماست ازاین رو اگر بخواهیم میزان مقابله به مثل با آمریکا را وسیع تر انجام دهیم، امکانش برای ما وجود دارد.

وزارت دادگستری آمریکا روز ۱۷ شهریور و بعد از ۱۹ ماه تایید نمود که نفتکش حامل نفت ایران با نام «سوئز راجان» را توقیف کرده بود. نیویورک تایمز به تازگی در گزارشی نوشت که واشنگتن بعد از آنکه شرکتهای آمریکایی حاضر به تخلیه محموله نفتی توقیف شده ایران نشدند، تحت فشارهای کنگره به این بهانه که ایران درحال قاچاق این نفت به چین بوده است، آنرا تخلیه کرد.

۲۷۲۲۰منبع:

1402/06/25
12:52:44
5.0 / 5
346
تگهای خبر: آمریكا , ایران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل