لاریجانی فردی فراجناحی است

لاریجانی فردی فراجناحی است

به گزارش سیاسی، نامه نیوز نوشت: یک فعال سیاسی اظهار داشت: اگر آقای لاریجانی به انتخابات ورود کند و نامزد شود، حتما به نفع کشور خواهد بود و با این اقدامش حتما ایثار کرده است.بتازگی بحث ونظرهای زیادی درباره ی احتمال ورود علی لاریجانی به عرصه انتخابات در بین است. این که او نامزد می شود یا نه و اگر بیاید با چه طیفی می آید؟

مهرداد لاهوتی، فعال و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره ی این مساله اظهار داشت: «ما در کشورمان دو جریان سیاسی داریم. جریان سیاسی اصولگرا باور به ارزش های حاکم بر انقلاب را مد نظر دارد. جریان اصلاح طلبی می گوید با اعتقاد به ارزش های انقلاب باید اصلاحاتی انجام دهیم. میانه روها افراط و تفریط این دو گروه را ندارند و می کوشند باتوجه به عقلانیت راه سومی بجوید و واقعا عقلانیت اگر در راه جریان های سیاسی باشد، بهترین نتیجه ها گرفته می شود».

او افزود: «من برمبنای ۱۲سال کاری که با آقای لاریجانی کردم، می دانم که او همیشه به فکر منافع کشور است و واقعا فردی فراجناحی شمرده می شود و نمی توان او را در این دسته یا آن دسته سیاسی قرار داد؛ از طرف دیگر اعتقاد واقعی و قلبی به ولایت دارد و ایمان دارد که باید به ولایت پایبند بود. علاوه بر این او فردی کاردان و مسلط است و اگر نیاز باشد برای منافع ملی کشور خودش را هزینه می کند. آقای لاریجانی فردی بسیار عاقل و توانمند و به مفهوم واقعی ولایتمدار است. او قدرت اداره مسئولیت ها را هم دارد و سابقه کاری اش نشان داده است که هر مسئولیتی که برعهده گرفته، بهترین نتیجه را ارایه داده است».

این تحلیلگر مسائل سیاسی همین طور بیان کرد: «آقای لاریجانی فرد توانمندی است و اگر تصمیم بگیرد که به انتخابات وارد شود، عمده جامعه باور دارند که او فرد توانمندی است و می تواند در وضعیت خاصی که هست مفید باشد. اگر منظور از انتخابات است واقعیت این است که پیش ثبت نامی وجود دارد و خیلی هم مثل ثبت نام آذرماه علنی نیست اما به هر حال مشخص می شود چه کسانی می آیند. اگر او به انتخابات ورود کند و نامزد شود، حتما به نفع کشور خواهد بود و با این اقدامش حتما ایثار کرده است».

لاهوتی در آخر اظهار داشت: «یکی بستگی به شرایط کشور دارد و تصمیم خودش ولی امثال آقای لاریجانی سرمایه ملی هستند و در هر کجا وارد شوند، مفید خواهند بود. نظام هم باید شرایطی فراهم آورد تا از تجربیات آنها استفاده کند».بیشتر بخوانید:
صدای پای علی لاریجانی برای انتخابات مجلس؟

لاریجانی به اصولگرایان سنتی برمی گردد؟
۲۱۶۲۱۷منبع:

1402/05/08
13:53:40
5.0 / 5
357
تگهای خبر: جامعه , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل