این پهپاد روسیه لرزه بر تن اوکراینی ها انداخته!

این پهپاد روسیه لرزه بر تن اوکراینی ها انداخته!

سیاسی: سیاسی: در طول جنگ سرد، اتحاد جماهیر شوروی اعلام نمود که ظاهراً یکی از گسترده ترین و مسلح ترین ارتش های جهان را دارد. از زمان سقوط کمونیسم، در مورد تشکیل ارتش مدرن روسیه کوشش های زیادی انجام شده است.


به گزارش خبرگزاری سیاسی، هواپیماهای بدون سرنشین در طول تهاجم فعلی روسیه به اوکراین نقش بزرگی را در نبرد ایفا می کنند و بنظر می رسد پر استفاده ترین پهپاد روسیه اورلان-10 باشد. بگفته Global Security، مرکز فناوری ویژه Orlan را در 11 نوع مختلف تولید می کند که هدف اصلی آن شناسایی است. با این وجود، فوربس گزارش می دهد که پهپادهایی که اخیراً توسط ارتش اوکراین ضبط شده اند، نشان داده اند که دارای قطعات الکترونیکی رایج مصرفی مانند دوربین های دیجیتال کانن هستند که با تسمه ها نگه داشته می شوند.
پهپاد اورلان روسیه یک پهپاد جنگی تهدیدآمیز به روشی پیچیده نیست. یکی دیگر از اورلان های شکار شده، تلفیقی از اجزاء تولید شده از خیلی از کشورهای غربی را با وجود تحریم های ظالمانه نشان میدهد.
به زبان ساده تر باید گفت، اورلان-۱۰ یک وسیله نقلیه هوایی بدون سرنشین است که توسط مرکز ویژه فناوری در سن پترزبورگ برای نیروهای مسلح روسیه تولید شده است. طبق گفته ها، قیمت هر یک پهپاد بین ۸۷۰۰۰ دلار تا ۱۲۰۰۰۰ دلار آمریکا است.
این هواپیمای بدون سرنشین به طور معمول در گروه دو یا سه فروندی مورد استفاده قرار می گیرد، که در مرحله اول از آن برای شناسایی در ارتفاع ۱.۵ کیلومتر استفاده می شود. دومین فروند برای جنگ الکترونیکی و سومین فروند به عنوان فرستنده انتقال اطلاعات به مرکز کنترل استفاده می شود.
بیش از ۱۰۰۰ فروند اورلان-۱۰در ۱۱ نوع تولید شده است. اورلان-۱۰ دارای یک پوسته کامپوزیت است که موجب کاهش اثر راداری آن می شود. عملکرد آن در اوکراین دیده شده است. بر بر اساس گزارش رسانه ها نوع جدیدی از پهپاد تاکتیکی Orlan-10 برای خدمت در نیروهای زمینی روسیه در سال ۲۰۲۰ تولید شده است. پیش بینی می شود که نوع جدید به روز شده دارای یک تعیین کننده لیزر باشد تا بتواند اهداف مربوط به توپخانه با هدایت دقیق و مهمات هواپیما را مشخص نماید.
227227


1402/04/09
14:02:17
5.0 / 5
493
تگهای خبر: آمریكا , ارتش , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل