در جریان سفر رئیس قوه قضائیه به مازندران انجام شد

نجات جان 8 محکوم به قصاص از چوبه دار در مازندران

نجات جان 8 محکوم به قصاص از چوبه دار در مازندران

سیاسی: به گزارش سیاسی، مازندران رییس کل دادگستری مازندران، اظهار داشت: در جریان سفر رییس قوه قضائیه به ساری، هشت نفر از محکومان به قصاص استان مازندران در نتیجه صلح و سازش و گرفتن رضایت اولیای دم، از پای چوبه دار نجات پیدا می کنند.


به گزارش روابط عمومی دادگستری مازندران، حجت الاسلام محمدصادق اکبری امروز در شورای تامین استان که همزمان با سفر رییس قوه قضاییه به استان مازندران برگزار گردید، اظهار داشت: دو پرونده کثیرالشاکی صندوق قرض الحسنه فرهنگیان شهرستان محمودآباد و صندوق قرض الحسنه آفرینش شهرستان نکا، مجموعا با تعداد بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ شاکی، تعیین تکلیف خواهند شد.
وی افزود: همزمان با سفر رییس قوه قضاییه به استان مازندران، تعداد ۱۰ هزار دستگاه موتورسیکلت و ۳ هزار دستگاه خودرو موجود در پارکینگ های نیروی انتظامی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، با همکاری دادستانی ساری، دادگاه اصل ۴۹ و ستاد اجرائی فرمان حضرت امام خمینی(ره) تعیین تکلیف خواهد شد.
رییس کل دادگستری مازندران در بخش دیگری از صحبت های خود در این نشست اظهار داشت: دادگستری استان مازندران طی سال ۱۴۰۱ در امتداد حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، ۱۲۳ هکتار از مستحدثات و اعیانی به وجود آمده در استان را قلع و قمع کرد.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری از پیگیری و رسیدگی به ۶۵ پرونده در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مازندران و بازگشت به کار ۲ هزار و ۳۶۰ کارگر به واحدهای تولیدی این استان در سال ۱۴۰۱ آگاهی داد و اظهار داشت: با نظارت مستقیم اداره تصفیه امور ورشکستگی بر ۳۲ شرکت ورشکسته، بیش از هزار کارگر در سال قبل به کار خود بازگشتند.
وی همین طور از انجام بیش از ۴ هزار و ۶۰۰ بازدید حضوری قضات از زندان ها و دیدار چهره به چهره آنها با زندانیان و تحقق صلح و سازش قطعی در ۳۴ فقره پرونده قضایی با موضوع قصاص در سال ۱۴۰۱ آگاهی داد.
رییس کل دادگستری استان مازندران در آخر از ابلاغ بیش از ۹۸ درصدی اوراق قضایی این استان بصورت الکترونیک در سال قبل آگاهی داد.
منبع:

1402/03/18
14:33:19
5.0 / 5
342
تگهای خبر: تولید , سفر , شورا , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل