معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه:

توسعه گردشگری سلامت مورد توجه دستگاه دیپلماسی است

توسعه گردشگری سلامت مورد توجه دستگاه دیپلماسی است

به گزارش سیاسی، آذربایجان غربی معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه کشور با اعلان اینکه توسعه گردشگری سلامت از حوزه های مورد توجه دستگاه دیپلماسی است، اظهار داشت: طی سال قبل یک میلیون و 200 هزار توریست سلامت در کشور داشتیم.


مهدی صفری ۱۱ خرداد در اولین نشست استانداران هم مرز جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق با اشاره به توان پزشکی ایران که در ارومیه برگزار گردید، اضافه کرد: امروزه ایران در بخش پزشکی، تجهیزات پزشکی و دارویی در سطح بسیار بالایی است.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه کشور با اشاره به عرضه تجهیزات پزشکی ساخت ایران در اندونزی اضافه کرد: چندین دستگاه پزشکی از ایران به اندونزی اهدا شد که در بیمارستانهای این کشور نصب می شود که نشان از توان دانشمندان و متخصصان ایرانی است.
وی بااشاره به تحصیل دانشجویان خارجی در ایران نیز اظهار داشت: در بخش دانشگاهی ۱۲ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاههای کشور مشغول تحصیل هستند و این نشان دهنده نقطه قوت جمهوری اسلامی است.
صفری با اشاره به اهمیت موضوع ترانزیت اضافه کرد: ظرفیتهای ترانزیتی ایران در توسعه همکاریهای کشورهای منطقه نقش سازنده ای دارد و رشد ترانزیت کالا و تبادلات مرزی همیشه در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد.
وی با اشاره به این که مراودات تجاری ایران با اقلیم کردستان عراق روند رو به رشد داشته است، تصریح کرد: امیدواریم با رفع مشکلات، این روند رو به رشد بصورت جهشی افزایش یابد.
منبع:

1402/03/11
12:59:28
5.0 / 5
358
تگهای خبر: ایران , تخصص , دولت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل