جلسه ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی

مخبر: راه نقش آفرینی مردم در طرحهای کلان باید هموار شود

مخبر: راه نقش آفرینی مردم در طرحهای کلان باید هموار شود

سیاسی: در سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد، آخرین وضعیت طرح های مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و میزان پیشرفت آنها مورد بررسی قرار گرفت و موارد لازم جهت رفع موانع و تسریع در پیشبرد طرح ها به تصویب رسید.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، در این نشست مخبر معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: طرح هایی که در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تصویب شده، اولویت های مهم و راهبردی دولت برای افزایش قدرت اقتصادی کشور باتوجه به شرایط تحریمی کشور و نظم جدید جهانی است و از نقشه جامع مقاوم سازی اقتصاد ایران استخراج شده است. قدرت اقتصادی کشور باید با این طرحها به روزرسانی شود و افزایش یابد و برمبنای آن، تعاملات بلندمدت با شرکای بزرگ اقتصادی طراحی شود که درحال پیگیری آن هستیم.
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر لزوم استواری بخشی و مقاوم سازی پایه های اقتصاد کشور اظهار داشت: رهنمودهای مقام معظم رهبری در تعیین شعار سال در خصوص مهار تورم و رشد تولید نیز در راستای تقویت بنیه اقتصاد کشور و تحقق اقتصادی مقاومتی است که باید بصورت جدی در اولویت برنامه ها قرار گیرد.
مخبر از مشارکت مردم در اجرای طرح ها و پروژه های کشور به عنوان یک ضرورت یاد کرد و گفت: اجرای طرح ها باید با مشارکت و محوریت مردم صورت گیرد به شکلی که هم در سرمایه گذاری و هم در مدیریت، مردم نقش آفرین باشند. راه نقش آفرینی مردم در طرحهای کلان باید هموار شود.
معاون اول رئیس جمهور همین طور با اشاره به موانع زیست محیطی پیش روی برخی پروژه های توسعه زنجیره ارزش نفت و گاز، وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست را مکلف کرد ظرف یکماه جلسات مشترکی را برگزار و با اعمال اصلاحات لازم، زمینه اجرای پروژه ها را فراهم آورند.
مخبر همین طور بر پیشبرد پروژه های ریلی بوسیله شرکت سهامی عام پروژه و با مشارکت سرمایه های داخلی اصرار کرد و وزارت راه را ملزم کرد نسبت به ارائه الگوی عملیاتی دراین زمینه اقدام نماید.
در این نشست که وزیر راه و شهرسازی، سرپرست وزرات جهاد کشاورزی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، سخنگوی دولت و رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی نیز حضور داشتند، دبیر ستاد بعد از ارائه گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسه گذشته، پیشنهادهایی جهت رفع موانع مطرح و مبتنی بر آن، موارد لازم جهت پیشبرد طرحها و مانع زدایی از آنها به تصویب رسید.
تسهیل در تامین مالی پروژه های در رابطه با طرح توسعه زنجیره ارزش نفت و گاز، مشارکت صندوق توسعه ملی دراین زمینه و طراحی الگوی تامین مالی از مسیر منابع داخلی و مردمی و بخش خصوصی و سرمایه گذاری بانک ها در طرح جهش کریدور ترانزیتی شمال جنوب، همچون مصوبات این جلسه بود.
منبع:

1402/02/21
13:09:15
5.0 / 5
343
تگهای خبر: ایران , برنامه , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل