رئیس كل دادگستری استان تهران:

تلاش دستگاه قضایی اینست که امنیت سرمایه گذار تامین گردد

تلاش دستگاه قضایی اینست که امنیت سرمایه گذار تامین گردد

سیاسی: به گزارش سیاسی، مراسم افتتاح متمرکز ۶ شورای حل اختلاف شهرک ها و نواحی صنعتی استان تهران با حضور رئیس کل دادگستری استان تهران، برگزار گردید.به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، بامداد امروز (سه شنبه ۱۹ اردیبهشت)، مراسم متمرکز افتتاح ۶ شورای حل اختلاف شهرک ها و نواحی صنعتی استان تهران با حضور علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران در شهرک صنعتی شمس آباد برگزار شد.

علی القاصی بیان نمود: برای پیشبرد امور و ارتقای بخشی از فعالیت و پشتیبانی از تولید باید با برداشتن موانع و مشکلات حوزه صنعت قدم های مثبتی برداشته شود.

وی با بیام این که در بازدید گذشته بخشی از مشکلات و موضوعات این واحد صنعتی عنوان شد، اظهار داشت: اهتمام همه بر این شد تا تلاش نماییم نیازمندی ها و موانع ها رفع شود؛ مشکلات آب، تصفیه خانه، سند مالکیت واحدهای صنعتی، موانع موجود در بحث واگذاری واحدهای صنعتی و سایر موارد از موضوع هایی بود که بررسی و موانع در این عرصه ها برداشته شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن تشکر از بازرسی کل استان در خصوص حضور میدانی و حمایت های همه جانبه در زمینه شهرک های صنعتی، خاطرنشان کرد: شرایط اقتصادی امروز یک شرایط ویژه و متمایز از هر دوره و زمانی دیگری است.

وی اضافه کرد: امروز با رهنمودهای مقام معظم رهبری راه برون رفت از وضعیت اقتصادی و وابستگی ها، راهی جز تقویت داخل و اتکا به داشته ها و تکیه بر ظرفیت ها و بنیه های بالقوه و بالفعل داخلی نیست.

القاصی افزود: باید با اراده و امید به آینده بتوانیم خیلی از نیازمندی ها و وابستگی ها و مشکلات گریبان گیر را با دست متخصصان و فعالان رفع نماییم.

وی اضافه کرد: دستگاه قضایی بعنوان دستگاهی که مأموریت و مسئولیت هایی که در قسمت های مختلف دارد یکی از وظایف را این می داند که امنیت سرمایه گذار را با کمک سایر نهادها تأمین و تضمین کند.

رئیس کل دادگستری استان تهران اظهار داشت: قوه قضاییه با تمام ظرفیت و توانی که در اختیار دارد تلاشش بر اینست تا امنیت سرمایه گذار تامین گردد و شرایطی فراهم گردد تا سرمایه گذار از پشتوانه قانونی برخوردار شود. صنعتگر و تولید کننده باید اطمینان داشته باشد که قوه قضاییه در کنار اوست.

وی اضافه کرد: کسی که برای تقویت ظرفیت داخلی و ایجاد اشتغال گام بر میدارد مورد حمایت ما قرار دارد. باید بین سرمایه گذار و تولید کننده و فردی که با رانت و سوءاستفاده فساد بوجود می آورد تفاوت قائل شویم.

القاصی تصریح کرد: یکی از وظایف ما اینست تا با اخلالگران در حوزه نظام اقتصادی و مفسدلن و رانت خواران در قالب قانون برخورد شود تا سرمایه گذار مشروع و تولید کننده با احساس آرامش و امنیت بتواند کار خویش را انجام دهد.

وی اضافه کرد: با فعال شدن دبیرخانه ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تلاش بر اینست مشکلات صنعتگران طرح و در چارچوب کارگروه های ویژه بررسی و حل و فصل شود.

رئیس کل دادگستری استان تهران اظهار نمود: اگر قصور و ترک فعلی در این حوزه است توسط دستگاه قضایی پیگیری خواهد شد؛ هر کدام از صنعتگران اگر با موانع و مشکلات حقوقی و قضایی مواجهند به دبیرخانه ما اعلام کنند تا مسائل بررسی شود.

وی اضافه کرد: به تمام همکاران بخشنامه کردیم و در جلسه شورای قضایی استان مصوب شد تا مدیران واحدهای قضایی پرونده های واحدهای صنعتی را مورد رصد و پیگیری قرار دهند تا گرفتار اطاله نشوند و سریع تر تصمیم گیری صحیح در آن رابطه اتخاذ شود.

القاصی با اشاره به اینکه مقرر شد تا پرونده های در رابطه با تولید و حوزه صنعت به سرعت بررسی شود، خاطرنشان کرد: حل و فصل دعاوی و مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی از راه تخصصی با رویکرد صلح و سازش از موارد مد نظر ما است.

وی اضافه کرد: با رویکرد تخصصی عمل کردن و سرعت دادن به حل و فصل اختلاف و نزاع بین تولید کنندگان مقرر شد تا شوراهای ویژه حل اختلاف در شهرک های صنعتی با استفاده از افراد صاحب نظر و متخصص تشکیل گردد.

سعید صادقی مدیر شرکت شهرک های صنعتی استان تهران در ابتدای این مراسم گزارشی از اثربخشی حضور رئیس کل دادگستری استان تهران و مدیران کل دستگاههای اجرایی و سازمان های تابعه قوه قضاییه در شهرک های صنعتی سطح استان عرضه کرد.

صادقی اظهار داشت: بعد از حضور هیئت قضایی و مدیران دستگاههای اجرایی استان تهران در شهرک صنعتی شمس آباد در بازه پیشین مشکلات مطرح شده از جانب واحدهای تولیدی همچون مشکل تصفیه خانه آب این شهرک و همینطور مشکلات تملک و اراضی برخی واحدهای تولیدی برای توسعه واحدها به سرعت مورد پیگیری قرار گرفته و با حمایت مقام قضایی و مساعدت های دستگاههای اجرایی این مشکلات مرتفع شده است.

در ادامه مراسم لوایح مسؤلان شوراهای حل اختلاف شهرک ها و نواحی صنعتی که در برنامه امروز افتتاح شدند، توسط رئیس کل دادگستری استان تهران به آنها اعطا شد.

در پایان مراسم برخی از مدیران واحدهای شهرک های صنعتی ضمن تشکر از رئیس کل دادگستری استان به علت بازدیدهای گذشته از شهرک های صنعتی و رفع موانع موجود قبلی، به بیان مشکلات و دغدغه های خود پرداختند.

منبع:

1402/02/19
10:19:37
5.0 / 5
382
تگهای خبر: برنامه , تخصص , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل